شهرداری با ناقضان قانون دوگانه برخورد نکند

شهرداری با ناقضان قانون دوگانه برخورد نکند

 

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه همه در برابر قانون برابرند، گفت: پلیس ساختمان و مأموران سد معبر شهرداری نباید در برخورد با ناقضان قانون دوگانه برخورد کنند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی‌اکبر نظری در کمیسیون خدمات شهری، زیست محیطی و بهداشت شورا که پیرامون بررسی” کنترل و ساماندهی بازار در ایام پایانی سال و بررسی عملکرد مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهری” برگزار شد، افزود: شهرداری در روزهای پایانی سال طبیعتاً فعالیت‌های مضاعفی را دارد که از جمله آنها می‌توان به فعالیت سازمان‌های زیرمجموعه خدمات شهری اشاره کرد.
وی با اشاره به مصوبه ساماندهی دستفروشان شهر؛ یادآور شد: با توجه به اینکه در روزهای پایانی سال با جنب و جوش و شلوغی بازار مواجه می‌شویم، لازم است اداره کنترل و نظارت و پیشگیری از تخلفات شهری با بهترین روش کارها را مدیریت کند.
وی با انتقاد از اینکه گاهی اوقات شاهد برخورد دوگانه پلیس ساختمان و سد معبر با ناقضان قانون هستیم، گفت: اداره کنترل و نظارت در برخورد با متخلفان ساخت و ساز برابر ضوابط یکنواخت عمل کند و در برخورد با ناقضان قانون نگاه یکسان به شهروندان داشته و از برخورد دوگانه بپرهیزد.
به گفته نظری در اقدام به وظایف هرچه قانونمند وارد شویم آرامش بیشتری حاصل می‌شود.
وی همچنین به برگزاری کلاس‌های ضمن خدمت برای نیروهای پلیس ساختمان و سد معبر تأکید کرد و یادآور شد: این آموزش‌ها باعث افزایش آگاهی نیروها شده و آگاهی باعث کاهش بسیاری از رفتارهای تنش‌زا می‌شود.
وی در خصوص استفاده بهتر از ظرفیت سازمان‌های زیرمجموعه‌ شهرداری همدان تأکید کرد: در این راستا باید مشکلات سازمان‌ها آسیب‌شناسی شود تا بهره‌وری افزایش یابد.

وی با اشاره به ادغام سازمان‌های شهرداری در سال‌های گذشته اظهار کرد: ادغام این سازمان‌ها شاکله شهرداری را به هم ریخته و باعث به وجود آمدن بسیاری از مشکلات برای مدیریت شهری شده است.

* سعید نظری: کمیسیون بند ۲۰ فرصتی برای رفع مشکلات مدیریت شهری است

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه تأکید کرد: در برخورد با سد معبر هدف احقاق حقوق مردم است و در این زمینه با افراد زیاده خواه برخورد می‌شود.
سعید نظری با بیان اینکه شورا و شهرداری مخالف کسب و کار نیستند، اضافه کرد: کمیسیون بند ۲۰ شورای شهر همدان فرصت مناسبی برای رفع بخشی از مشکلات مدیریت شهری در حوزه سد معبر و ساخت و سازهای غیر مجاز است که باید از این فرصت استفاده شود.

*بادامی‌نجات: بهره‌گیر از فناوری در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه تأکید کرد: برای پیشگیری و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز باید از علم و فناوری روز بهره گرفته شود.
حمید بادامی‌نجات اضافه کرد: در حال حاضر جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز به روش سنتی توسط نیروی انسانی انجام می‌شود که این روش دیگر آنچنان پاسخگو نیست و قوانین نیز تغییرات یا اصلاحاتی نسبت به شرایط جامعه نداشته است.
بادامی نجات با بیان اینکه روزانه شاهد افزایش ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم اظهار کرد: با افزایش نیروهای انسانی برای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز نمی‌توان موفق عمل کرد باید به سمت استفاده از تجهیزات مدرن رفته و با هوشمند سازی سیستم‌های کنترل در این زمینه وارد شد.
وی اظهار کرد: شهرداری می‌تواند پیشنهاد یا لایحه‌ای با موضوع استفاده از روش‌های نوین برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تخریب باغات به شورا ارائه دهد.

* مردانی: غرفه‌های موقت برای تنظیم بازار شب عید در ۱۷ نقطه ایجاد می‌شود

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیت‌ها و اقدامات این معاونت برای روزهای پایانی سال اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷ نقطه از شهر برای غرفه‌های موقت جهت ارائه اقلام و مواد غذایی مورد نظر ستاد تنظیم بازار، توسط شهرداری در نظر گرفته شده است.
حسین مردانی با بیان اینکه در حوزه پلیس ساختمان و سد معبر گشت‌ها و اکیپ‌ها را تقویت کرده و دوربین‌ها را نیز فعال کرده‌ایم؛ افزود: برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز نامه‌ای با عنوان عدم صدور مجوز تعمیر و ساخت و سازها از تاریخ ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۲۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۱ به مناطق شهرداری ابلاغ کرده‌ایم.
وی همچنین از ساماندهی دستفروشان خبر داد و اضافه کرد: برنامه منظمی برای این امر تدوین شده است به‌گونه‌ای که مقرر شده میدان امام خمینی (ره) خالی از هر نوع سدمعبری باشد.
مردانی اضافه کرد: در ساماندهی کارها مقرر شد، در روزهای پایانی سال دولاین پیاده‌راه بوعلی کاملا برای عبور خودروهای امدادی باید باز بماند.
وی با اشاره به اینکه دستفروشان شناسایی شده و برای آنها تشکیل پرونده صورت گرفته است افزود: مقرر شده است که این کسبه با پوشش‌های یکدست و با داشتن کارت شناسایی فعال باشند.
معاون خدمات شهری شهرداری همدان ادامه داد: همچنین در روزهای پایانی سال ۶ خیابان اصلی منشعب به میدان امام(ره) تا شعاع ۱۰۰ متری نیز عاری از حضور دستفروشان خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *