نقش بی‌بدیل مهندسین در تمدن، فرهنگ و اقتصاد کشور

نقش بی‌بدیل مهندسین در تمدن، فرهنگ و اقتصاد کشور

 

به مناسبت پنجم اسفند ماه گرامیداشت زادروز خواجه نصیرالدین طوسی دانشمند ایران زمین و روز مهندس، همایش تخصصی با عنوان ” تبیین ویژگی‌های معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی در طرح نهضت اقدام ملی مسکن ” در مرکز همایش‌های قرآنی و بین المللی شهر همدان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، در این همایش رئیس شورای اسلامی شهر همدان ضمن تبریک روز مهندس و بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی، گفت: روز بزرگداشت مهندس، تقدیر از یک فرد نیست بلکه بزرگداشت یک تحول و تغییر رو به کمال در فرایند زندگی است.
محمود مسگریان اضافه کرد: مهندسین با دانشی که دارند می‌توانند در جهت رشد و سازندگی جامعه خویش تأثیرگذار باشند که این تأثیرگذاری در همه ابعاد زندگی تأثیر گذار خواهد بود.
مسگریان اظهار کرد: هر آنچه از پیشرفت در جهان شنیده می‌شود زاییده ذهن خلاق و اثرگذار نخبگانی از جامعه است، که با عنوان مهندس به طراحی و فعالیت مشغول هستند.
وی با بیان اینکه نقش مهندسین در تمدن و فرهنگ و اقتصاد بی‌بدیل است، افزود: فعالیت خلاقانه مهندسین بر مبنای اصول علمی و با توجه به فرهنگ بومی باورهای اسلامی می‌تواند شهر را بسازد و تحول ایجاد کند.
گفتنی است در این همایش تخصصی رئیس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان، مدیران و کارشناسان شورای شهر و شهرداری، جمعی از مسولین سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان، مسولین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و مؤسسه تأمین مسکن و عمرانی اجتماعی بسیج استان حضور داشتند که در ادامه این مراسم دکتر حمیدرضا آرامی عضو ستاد راهبردی معماری و شهرسازی حوزه علمیه و استاد عبدالکریم نقره‌کار دانشیار گروه معماری و شهرسازی دانشگاه علم و صنعت ایران به تبیین برخی از ویژگی‌های معماری و شهرسازی ایرانی و اسلامی پرداختند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.