بانک الکترونیکی املاک و مستغلات شهرداری همدان، هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود

بانک الکترونیکی املاک و مستغلات شهرداری همدان، هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود

 

رییس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه بانک املاک و مستغلات الکترونیکی شهرداری همدان باید هرچه سریع‌تر شکل بگیرد، گفت: در این دوره شورای شهر،جدیت برای تغییر ساختار و سیستمی کار کردن است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، ، اکبر کاوسی‌امید در حاشیه بازدید از مستغلات شهرداری همدان و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: میزان پیشرفت ایجاد بانک مستغلات شهرداری در حال پیگیری است.

وی با تأکید بر اینکه بانک املاک و مستغلات الکترونیکی شهرداری همدان باید هرچه سریع‌تر شکل بگیرد، گفت: در این دوره شورای شهر جدیت برای تغییر ساختار و سیستمی کار کردن است؛ نگاه سیستمی شورای شهر و مدیران در شهرداری در تقویت این رویکرد به تکمیل و راه‌اندازی شهرداری الکترونیک به عنوان یکی از این اقدامات منجر خواهد شد.

رییس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: راه‌اندازی سامانه مدیریت املاک و مستغلات شهرداری، کمکی به موضوع بهره وری بوده و سازمان‌های مختلف به دنبال بهره وری هستند که یکی از راهکار‌ها در این راستا شناسایی املاک، دارایی و امکانات است.

کاوسی‌امید حذف واسطه، جلوگیری از سرگردانی مردم و تسریع در ارایه خدمات به شهروندان را از مزیت‌های ایجاد سامانه مدیریت املاک و مستغلات شهرداری دانست و افزود: تحقق این مهم یکی از راهکار‌های اساسی شفافیت و ضابطه‌مند کردن اقدامات است.

وی با بیان اینکه در کنار پروژه‌های عمرانی در این دوره، بحث حفاظت از املاک و مستغلات شهرداری مطرح است، تصریح کرد: رونمایی و بهره برداری از این سامانه در راستای شعار شورای شهر مبنی بر شفافیت برنامه شهرداری است.

رییس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: دو رویکرد شفافیت اطلاعات در همه زمینه‌ها و انضباط برنامه و بودجه‌ای جز اولویت‌های اصلی شورا بوده و سامانه املاک و مستغلات شهرداری این دو رویکرد را نیز پوشش می‌دهد.

کاوسی‌امید با تأکید بر اینکه به لحاظ قانونی یکی از تکالیف شورا شناسایی املاک شهرداری و گزارش‌دهی به مردم است، خاطرنشان کرد: در این راستا نیازمند یک سامانه برای مدیریت املاک و دارایی نامشهود شهرداری و گزارش به مردم به عنوان اموال عمومی هستیم و از سوی دیگر حفاظت از اموال شهرداری و جلوگیری تحمیل هزینه‌ها به دلیل تملک چند باره و شناسایی تمام املاک مدنظر است.

وی ضرورت راه‌اندازی این سامانه را برنامه‌ریزی و مدیریت املاک شهرداری دانست و یادآور شد: قبول دیدگاه شورا از سوی شهردار کار را در این حوزه برای ما آسان‌تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *