ضرورت تعیین تکلیف املاک پارک ۴۸ هکتاری

ضرورت تعیین تکلیف املاک پارک ۴۸ هکتاری

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان بر ضرورت تعیین تکلیف املاک پارک ۴۸ هکتاری تأکید کرد.


نرگس نوراله‌زاده در جلسه کمیسیون شهرسازی معماری شورا با موضوع بررسی وضعیت انشعابات پارک ۴۸ هکتاری افزود: شهرداری باید در مدت زمان یک ماه وضعیت پارک ۴۸ هکتاری را تعیین تکلیف کند.
نوراله‌زاده اضافه کرد: با توجه به ممنوعیت قانون برای واگذاری انشعابات برای املاک کاربری فضای سبز لازم است برنامه‌ریزی مناسبی برای تعیین تکلیف پارک ۴۸ هکتاری صورت پذیرد.
وی افزود: شهرداری باید با بررسی و ارزیابی وضع موجود املاک و واحدهای مسکونی‌ واقع در پارک ۴۸ هکتاری، از میزان املاک تملک شده گزارشی را به شورا ارائه دهد.
وی اضافه کرد: لازم است با تعیین تکلیف این پارک تکلیف ساکنان واقع در این منطقه نیز مشخص شود.
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر تشکیل کمیته‌ای در معاونت شهرسازی شهرداری برای تعیین تکلیف این پارک یادآور شد: در این کمیته ارزیابی پارک ۴۸ هکتاری باید صورت پذیرد و در صورت لزوم و تشخیص کمیته بازنگری در طرح پارک نیز انجام شود.
نوراله زاده ادامه داد: در صورت تشخیص کمیته ارزیابی معماری و شهرسازی لازم است برنامه زمان بندی مناسبی جهت تملک املاک باقیمانده توسط شهرداری صورت گرفته و به شورا ارائه دهند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با اشاره به بلاتکلیفی مالکان ساکن در پارک ۴۸ هکتاری اظهار کرد: تعیین تکلیف وضعیت این پارک امری ضروری است و در این زمینه شهرداری باید اقدام کند.
رضوان سلماسی اضافه کرد: حل مشکل مالکان ۴۸ هکتاری نیازمند همکاری و کمک ارگان‌های مرتبط با مدیریت شهری است چرا که شهرداری به تنهایی نمی‌تواند در این زمینه اقدام کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان همدان و نمایندگان شرکت‌های گاز و برق نیز در این جلسه حضور داشتند و به بیان نظرات خود در خصوص وضعیت پارک ۴۸ هکتاری پرداختند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *