کمک مدیریت‌شهری همدان به سیل‌زدگان جنوب کشور

کمک مدیریت‌شهری همدان به سیل‌زدگان جنوب کشور

رئیس شورای اسلامی شهر همدان از مصوبه کمک مدیریت‌ شهری همدان به سیل‌زدگان جنوب کشور خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در هفتاد و پنجمین صحن شورا، اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های شدید اخیر و جاری شدن سیل در مناطق شهری و روستایی استان‌های جنوبی کشور شامل سیستان‌ و بلوچستان، هرمزگان و کرمان و وارد آمدن خسارت‌های فراوان به زیرساخت‌های شهری و تأسیسات عمومی و اماکن مسکونی در این استان‌ها و با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص فوریت و ضرورت رفع مشکلات این مناطق، به شهرداری همدان اجازه داده می‌شود نحوه کمک‌رسانی به مردم این مناطق را، بررسی و نتیجه را در قالب لایحه به‌منظور تصویب به شورای اسلامی شهر ارائه دهد.
وی در این خصوص اضافه کرد: در این جلسه مبلغ پیشنهادی بنا بر نظر اعضای شورا، حدود ۵۰ میلیون تومان مصوب شد.

گردان: ضرورت کاهش توقف اتوبوس‌ها در ایستگاه‌ها با تأکید بر معاینه فنی خودروها

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با اشاره به روز ملی هوای پاک، گفت: ۲۹ دی‌ماه روز ملی هوای پاک است که این مناسبت‌ها، تلنگری به تمامی سازمان‌های تأثیرگذار به‌ویژه شهرداری‌ها در راستای کاهش آلودگی‌ هواست.
گردان بیان کرد: با توجه به آلودگی هوا در چند سال اخیر، شهرداری همدان باید طرح‌ها و برنامه‌های مناسبی همراه با ارائه آموزش شهروندی در دستور کار قرار دهد.
وی با بیان اینکه مدیریت‌ شهری یکی از نهادهای مستقیم در برنامه‌های کاهش آلایندگی هوا و حفظ محیط زیست است از اینرو آموزش باید مورد توجه قرار گیرد؛ عنوان کرد: البته شورا و شهرداری تاکنون نیز اقدام‌های تأثیرگذار در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی‌ها داشته اند.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان معتقد است: در راستای کاهش آلودگی‌ هوا و با توجه به سوخت گازوئیلی خودروهای اتوبوس‌رانی، کاهش توقف اتوبوس‌ها در ایستگاه‌ها با تأکید بر معاینه فنی این خودروها، الزامی است.

فتحی: افزایش ساعت کاری پاکبانان همدان خلاف قانون است

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان هم گفت: اجباری کردن افزایش ساعت کاری پاکبانان این شهر خلاف قانون است و شهرداری باید براساس قانون عمل کند.
علی فتحی اظهار کرد: براساس قانون هر پاکبان می‌تواند ۲ جمعه از هر ماه را اختیاری به کار بپردازد و برای او در این روزها استراحت تعیین شده، اما از سوی شهرداری کار در این ۲ روز نیز اجباری شده است.
وی اضافه کرد: این اقدام خدمات شهری شهرداری بدون هماهنگی و از چند ماه قبل اجرایی شده است و پاکبانان تمامی جمعه‌ها به کار گرفته شده اند.
فتحی اضافه کرد: برای خودداری پاکبانان از این دستور شهرداری نیز جریمه ۱۰۰ هزار تومانی در هر ماه تعیین شده است که انصاف نیست.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: مدیریت شهری باید طبق قانون عمل کند و پاکبانان به صورت اختیاری ۲ جمعه از هر ماه می‌توانند به شکل اختیاری کار کنند و حقوق آنها نیز محفوظ است.
وی افزود: مناطق چهارگانه شهرداری این اقدام اجباری را به اجرا گذاشته اند که باید هرچه سریعتر لغو شود و در صورت ادامه این روند با مسؤولان مربوطه برخورد قانونی خواهد شد.
در این جلسه ابراهیم مولوی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان به ارائه گزارش عملکرد شش ماهه این مرکز پرداخت.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *