مسیر پیشنهادی قطار شهری آسیبی برای عرصه‌‌های میراث فرهنگی است

مسیر پیشنهادی قطار شهری آسیبی برای عرصه‌‌های میراث فرهنگی است

 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: مسیر پیشنهادی قطار شهری آسیبی برای عرصه‌‌های میراث فرهنگی است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی مالمیر در جلسه کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان با بیان اینکه ما موافق تقویت حمل و نقل عمومی هستیم، گفت: تحقق این امر شاید پاسخ گوی نیاز شهروندان بوده و فشار خودروها به بافت‌های تاریخی شهر را نیز کاهش می‌دهد.
مالمیر در خصوص مسیر پیشنهادی مشاور طرح قطار شهری اظهار کرد: متأسفانه بخشی از مسیر طرح وارد عرصه تاریخی می‌شود و لازم است مشاور این طرح در مطالعات خود این موضوع را لحاظ کند.
مالمیر با بیان اینکه می‌توان با اصلاحاتی طرح پیشنهادی مشاور را در خصوص ایجاد قطار شهری یا سامانه انبوه بر حل کرد، افزود: توجه به سیما و منظر شهری در حلقه اول و حضور در عرصه هگمتانه دو موضوع مهم در طرح پیشنهادی قطار شهری است که باید مباحث تاریخی و میراثی رعایت شود.
وی اظهار کرد: درمسیر تعریف شده طرح قطار شهری متأسفانه به عرصه هگمتانه ورود می‌شود که نباید این موضوع اتفاق بیفتد چرا که در عرصه آثار باستانی سواره نباید وارد شود و موضوع هگمتانه هم اکنون در مرحله ثبت جهانی است و باید این موضوع مد نظر باشد.
وی ادامه داد: در خصوص مسیر تاریخی و گردشگری، آثار باستانی شهر ملاحظات جدی باید صورت پذیرد و طرح نیازمند اصلاح است و این اصلاحات باید به گونه‌ای باشد که ملاحظات میراث فرهنگی در آن لحاظ شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *