پروژه تقاطع غیر همسطح شهید همدانی تعطیل است

پروژه تقاطع غیر همسطح شهید همدانی تعطیل است

پیشرفت غیر قابل قبول پروژه شهید همدانی در پنج ماه گذشته

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه متأسفانه پروژه مهم و حیاتی تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی در شرایط مساعد آب و هوایی تعطیل است، گفت: پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی باید نهایتاً تا انتهای هفته آینده با حداکثر ظرفیت شروع به فعالیت کرده و از حالت تعطیلی خارج شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در حاشیه بازدید از سه پروژه مهم تقاطع سردار همدانی و غدیر و پارکینگ آقاجانی بیگ و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این بازدیدها در قالب کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر و با حضور اعضای کمیسیون انجام شد.
وی با بیان اینکه موارد، مسائل و مشکلات این پروژه‌ها در محل کارگاه، مورد بررسی و بازدید قرار گرفت، گفت: در این بازدید متأسفانه مشاهده شد، پروژه مهم و حیاتی تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی کاملاً تعطیل است.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی نسبت به چهار تا پنج ماه گذشته، پیشرفت مطلوب و قابل پذیرشی نداشته است.
حیدری با بیان اینکه طی این بازدید مقرر شد، نهایتاً ظرف هفته آینده این پروژه به وضعیت عملیاتی و اجرایی با حداکثر ظرفیت برسد، افزود: در صورت عدم تحقق این موضوع، اقدامات نظارتی شدیدتری را در پیش خواهیم گرفت.
وی عمده مشکلات پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی را مربوط به مطالبات مالی و مستندات باقی مانده انباشته شده پروژه از دوره‌های قبل دانست و تصریح کرد: بخشی از مطالبات، هفته گذشته پرداخت شده است و پیگیر پرداخت بخش باقی مانده در قالب‌های مصرح در قرارداد هستیم تا مطالبات به روز شود.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: مستندات این پروژه نیز در دست بررسی است و باید هر چه زودتر رسیدگی و ابلاغ شود.
حیدری خاطرنشان کرد: بنا بر این است پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی نهایتاً تا انتهای هفته آینده با حداکثر ظرفیت شروع به فعالیت کرده و از حالت تعطیلی خارج شود.
وی به بازدید از پروژه غیرهمسطح غدیر نیز اشاره کرد و یادآور شد: در این پروژه وضعیت مطلوب‌تر بوده و بخش عمده مطالبات، شب عید پرداخت شده و کارگاه فعال است.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: طبق اظهارات پیمانکار و مدیران شهرداری به زودی آخرین قطعه بتنی در پروژه غیرهمسطح غدیر، حداکثر در خردادماه بتن‌ریزی خواهد شد.
حیدری به شروع عملیات خاکی رمپ‌ها در این پروژه اشاره کرد و گفت: کارگاه ساخت قطعات پیش ساخته فعال است و از مراحل اجرا بازدید شده و در مجموع، کمیسیون فنی عمرانی، رضایت نسبی از وضعیت این کارگاه داشت.
وی با اشاره به بازدید از پروژه پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ بیان کرد:عملیات اجرایی این پروژه نیز متأسفانه به نسبت بازدید ۶ ماه گذشته هیچ پیشرفتی نداشته و همچنان مانند سنوات گذشته تعطیل است.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان افزود: در این خصوص در درجه اول پیمانکار مقصر بوده و در درجه دوم نیز شهرداری به عنوان کارفرما حتماً باید پیگیری کرده و اخطارهای لازم را به پیمانکار بدهد.
حیدری تصریح کرد: در پروژه پارکینگ طبقاتی آقاجانی بیگ یا باید پیمانکار کار را شروع کند و یا برای همیشه از پروژه کنار گذاشته شده و با اعمال ماده ۴۶ خلع ید شود.
وی ادامه داد: مطالبات پروژه در قالب تهاتر ملکی دریافت شده و بحث اختلافات فنی نیز در دو مرحله در کمیسیون ماده ۳۸ رفع اختلاف بین شهرداری و پیمانکاران حل و فصل شده است.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: پیمانکار با وجود تمام این اتفاقاتی که در ازای آن باید آغاز کار داشته و کار را به اتمام می‌رسانده، پای کار نبوده که این موضوع کوتاهی پیمانکار است و شهرداری باید کوتاهی پیمانکار را جبران کند.
حیدری در خصوص تخصیص اعتبار ماهیانه شهرداری به پروژه‌های شهید همدانی و غدیر نیز یادآور شد: تخصیص اعتبار تاکنون متناسب با ارقام وعده داده شده نبوده و شب عید نیز نتوانستند پرداختی عمده‌ای به پیمانکار داشته باشند و بعد از تعطیلات نوروز حدود سه تا چهار میلیارد تومان تزریق شده که این مبلغ کفایت نمی‌کند.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: درخواست نصب روزشمار در پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی را داشتیم که طبق وعده شهردار و معاون شهردار قرار بر نصب تابلوی روزشمار اتمام پروژه است.
حیدری با بیان اینکه در تقاطع غیرهمسطح غدیر نیز حدود دو ماه پیش از سال نو تابلوی روزشمار نصب شده است، تصریح کرد: در تابلوی روز شمار، اکنون ۱۷۰ روز برای اتمام پروژه درج شده است و تمام تلاش ما، پیمانکار و شهرداری، اتمام پروژه دقیقاً طبق تابلوی روزشمار است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.