نقش سازنده‌ معلمان در شکل‌گیری شخصیت و آینده فرزندان

نقش سازنده‌ معلمان در شکل‌گیری شخصیت و آینده فرزندان

کامران گردان، رئیس شورای شهرهمدان در پیامی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی‌ مطهری، روز و هفته بزرگداشت مقام معلم را شادباش گفت.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ متن پیام بدین شرح است:
معلمی، هنر آموختن آموزه‌هاست تا با همت بلندشان، پایان‌بخش شب‌های تارِ جهالت و نادانی باشند. معلمی، مهری است که از روز ازل با گِل آدمی سرشته شد تا مردم به نورِ دانایی رهنمون شوند و اردیبهشت با نفس‌های پیامبرانه معلم، جوانه می‌زند تا آگاهی را در قلب‌های حاصلخیز سرزمینمان بکارد.
ایران اسلامی امروز به خود می‌بالد که بهره‌مند از وجود آموزگارانی فرهیخته است که خردمندانه با توانمندسازی کودکان و نوجوانان ایرانی، طرحی نو در تعالی و پیشرفت میهن عزیزمان داشته و دارند.
بی‌تردید جامعه ما به قله‌های پیشرفت و چشم‌انداز توسعه دست نمی‌یابد، مگر با فراهم آوردن زمینه‌های تربیت معلمانی خلاق و فکور و تأمین فضایی احترام‌آمیز که متناسب با شأن والای معلمان است.
بی‌شک هر تلاشی که در راه اعتلای تعلیم و تربیت کشور صورت گیرد، نقش سازنده‌ای در شکل‌گیری شخصیت و آینده فرزندان این سرزمین خواهد داشت و یکی از ابزار‌های مهم توسعه و تضمین افق هر کشوری، تربیت و آموزش صحیح نسل جدید آن است.
روز معلم یادآور شکوه و عظمت زنان و مردان پاکباخته‌ای است که در طول تاریخ در عرصه تعلیم و تربیت، زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته‌اند.
با تأکید بر اینکه بی‌تردید نقش کلیدی و حیاتی این معمارانِ انسان‌ساز در پیشرفت مادی و معنوی سرزمین‌مان متمایز و بی‌بدیل است؛ اینجانب به نمایندگی از اعضای شورای شهر، فرصت را مغتنم دانسته و فرارسیدن روز معلم را به تمامی آموزگاران , و اساتید پرتلاش کشور به‌ویژه استان همدان تبریک و تهنیت عرض کرده و در برابر عظمت و مقام شامخ آنان سر تعظیم فرود می‌آوریم.
امید آن داریم تمامی نهادها، دستگاه‌ها، سازمان‌ها و بخش‌های سهیم در پیشرفت کشور با مشارکتی فعال و مؤثر و قدرشناسی از تلاش‌های معلمان، از مسئولیت خویش در قبال آموزش‌وپرورش غفلت نکنند تا این مجموعه آینده‌ساز بتواند از تنگناهای سخت عبور کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *