همگان دوستدار محیط‌زیست باشیم

همگان دوستدار محیط‌زیست باشیم

کامران گردان، رئیس شورای شهر همدان در ارسال پیامی ضمن گرامیداشت روز جهانی محیط زیست، بر لزوم مشارکت و همراهی همگان به‌ویژه مسئولان امر به‌عنوان دوستدار محیط‌زیست تأکید کرد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ در متن پیام وی آمده است:

هر ساله روز جهانی محیط‌زیست مصادف با پنجم ژوئن از سوی کشورهای عضو سازمان ملل متحد (UNEP) گرامی داشته می‌شود که امسال نیز این روز با عنوان «تنوع زیستی؛ فراخوان اقدام به مقابله با انقراض فزاینده گونه‌ها و تخریب طبیعت» نامگذاری شده است.

این روز ارزشی، فرصتی برای آشتی با محیط‌زیست است؛ فرصتِ یادآوری این نکته که « زمین، میراث مشترک تمامی نسل‌هاست که باید در حفظ آن بکوشیم و از آن میراث طبیعی، صیانت کنیم.»
امروز تمامی جهانیان به بهانه‌ای می‌کوشند تا از محیط‌زیست بگویند و آیین‌های متفاوتی در نکوداشت حرمت و عظمتش، برپا کنند تا از باد نبرند که فرزندانمان، آینده‌ خود را از دستان ما طلب می‌کنند، همانگونه که ما، محیط زیست امروز را از پدران و مادران خود به امانت گرفته‌ایم.
امسال فراگیری ویروس منحوس کرونا (کوید١٩) هم بیش از پیش، این نکته مهم را یادآوری کرد که سلامت انسان به سلامت سیاره زمین پیوند خورده؛ از این‌رو دستیابی به آرامش و آسایش، بدون داشتنِ محیط زیستی سالم، ناممکن است.
کارشناسان امر معتقدند یکی از مهمترین و موثرترین مسأله در راستای حفظ محیط‌زیست، ارزیابی رفتار و عملکرد آحاد جامعه در رسیدن به اصول اولیه زندگی پایدار است؛ دست یافتن به توسعه‌ای پایدار یعنی توسعه‌ای با حفظ ارزش‌های زیست‌محیطی، باید به تغییر در فرهنگ زیستی جوامع بیانجامد تا انسان بتواند منش خود را با پایداری و پویایی طبیعت، تطبیق دهد.
اینجانب در روزجهانی محیط‌زیست، از تلاش تمامی فعالان، متخصصان، تشکل‌ها و دست‌اندرکاران حوزه محیط‌زیست کشور به‌ویژه استان همدان قدردانی داشته و توصیه دارم همواره همگان به‌ویژه مسئولان امر، دوستدار محیط‌زیست و حافظ امین برای امانت نسل‌های آینده، باشیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *