شورای شهر همدان هتک حرمت به قرآن کریم را محکوم کرد

شورای شهر همدان هتک حرمت به قرآن کریم را محکوم کرد

هشتاد و سومین جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان با حضور تمامی اعضای شورا و بررسی و تصویب سه نامه از جمله الزام شهرداری به ارائه برنامه عملیاتی چهارساله، خرید ماشین آلات چاپ و صحافی برای روزنامه هگمتانه و تفویض اختیار به شهردار برای سال مالی ۱۴۰۱ برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ رئیس شورای اسلامی شهر همدان در این جلسه که با تلاوت قران کریم توسط مصطفی انصاری یکی از قاریان استان شروع شد، گفت: شورای اسلامی شهر همدان هتک حرمت به قرآن کریم در سوئد را محکوم کرد.
محمود مسگریان افزود: اخیراً شاهدیم برخی گروه های افراطی اسلام ستیز در کشورهای غربی به ساحت مقدس قرآن کریم اهانت کردند که این توهین از طرف مسلمانان جهان محکوم است.
مسگریان با بیان اینکه شورای اسلامی شهر همدان نیز همانند مسلمانان جهان اقدام بی‌شرمانه دشمنان اسلام را محکوم می‌کند، اضافه کرد: گاهی مشاهده می شود دشمنان اسلام سعی دارند با توهین به قرآن کریم حرکات ناشایست و پلیدی را انجام دهند اما به لطف خداوند متعال موفق نبوده و این کتاب مقدس در طول قرن‌ها بدون کوچکترین تغییر و انحرافی باقی مانده است.

* کاوسی‌امید: الزام شهرداری همدان به ارائه برنامه عملیاتی ۴ ساله

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز در خصوص ارائه لایحه برنامه چهار ساله شهرداری به صحن شورا گفت: برای رسیدن به اهداف باید چشم انداز مناسبی تدوین کرد و اگر برنامه چند ساله نداشته باشیم شهرداری در برنامه ریزی کارها و اقدامات خود برای عدالت و سایر موضوعات دچار خدشه می شود.
اکبر کاوسی امید با بیان اینکه مدیریت شهری ترکیبی ناهمگون و غیر متوازن از شرایط و پدیده های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی است، افزود: امروزه گسترش و توسعه روز افزون شهرها تعدد و تنوع نیازها و ضرورتهای جامعه برنامه‌ریزی بلندمدت و کوتاه‌مدت را امری اجتناب ناپذیر است و مدیران شهری باید بر اساس چشم‌انداز نسبت به تهیه برنامه میان مدت که از ضروریات و ابزارهای مدیریت نوین است بهره بگیرند.
کاوسی امید ادامه داد: شهرداری باید بر اساس فرصت‌ها و تهدیدات و نیز نقاط قوت و ضعف و بهره گیری از استراتژی مناسب، نقشه راهی تهیه کند تا همه مدیران شهری را در جهت نیل به اهداف با همه گرایش‌ها و سلیقه ها با استفاده از امکانات و منابع و سرمایه‌های انسانی تحقق اهدافی را پیش‌بینی کند که منجر به افزایش سطح خدمات و رضایتمندی در تمامی حوزه‌ها شود.
رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان از الزام شهرداری به اجرای یک برنامه چهار ساله خبر داد و تاکید کرد: این برنامه باید از سال ۱۴۰۱ عملیاتی شود.
کاوسی امید در این خصوص اضافه کرد: طبق این مصوبه شهرداری همدان موظف است به منظور تنظیم چارچوب عملیاتی در چارچوب اسناد بالادستی، اهداف و سیاست‌های شورای شهر و شهرداری حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به تهیه برنامه عملیاتی ۴ ساله شهرداری در قالب رویکردهای محتوایی شامل چشم انداز اهداف راهبردها و ماموریت ها، نامه ها و پروژه‌های اجرایی اقدام و جهت بررسی و تصویب به شورای شهر ارائه کند.
وی اظهار داشت: شهرداری همدان موظف است بودجه سال آتی را بر اساس برش‌های سالیانه این برنامه تدوین و در مهلت قانونی به شورای شهر ارائه دهد.

* کرباسیان: ضرورت افزایش بهره وری منابع انسانی شهرداری

رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز در نطق پیش از دستور جلسه صحن شورا با اشاره به بازدیدهای این کمیسیون از بخش‌های مختلف شهرداری؛ گفت: شهرداری همدان با توجه به شرایط اقتصادی کشور و کمبود منابع مالی در بحث پرداخت حقوق، پاداش و مزایای پایان سال ۱۴۰۰ موفق عمل کرده که قابل تقدیر است.
مرتضی کرباسیان با اشاره به تامین منابع مالی شهرداری از بخش‌های مختلف از جمله فروش املاک، اظهار کرد: چنانچه شهرداری بتواند وابستگی خود را از فروش املاک کم کند اقدام ارزشمندی خواهد بود.
وی در خصوص نحوه بکارگیری کارکنان و نیز بهره وری منابع انسانی که دارای سابقه هستند، اضافه کرد: بخش‌های نظارتی و ستادی مملو از کارشناسان شهرداری شده این در حالیست که بخش های عملیاتی و اجرایی با کمبود نیرو مواجه است .
وی در ادامه اولویت هایی را برای افزایش بهره وری منابع انسانی مجموعه شهرداری پیشنهاد کرد و گفت: نخست، نصب نرم افزار ثبت و کنترل پرونده های حقوقی از سال ۱۳۹۶ آماده شده است و باید برای شفاف‌سازی اجرایی شود چرا که در مباحث حقوقی و رسیدگی به پرونده ها در حال حاضر نظم خاص و نظارت درستی ندارد و با این اقدام این بخش ساماندهی می‌شود‌ و دوم بروزرسانی اسناد شهرداری از سال‌های گذشته راکد مانده و باید این اسناد به روز شوند و مسائل ایمنی و حفظ آنها اجرا شود چرا که بعضی از آنها به تدریج به دلیل فرسودگی از بین میرود.
کرباسیان با بیان اینکه اسناد شهرداری، سرمایه های مادی و معنوی مدیریت شهری محسوب می شود، اضافه کرد: بخشی از این اسناد تاریخی و بخشی نیز ملکی هستند که باید به روز شده و به درستی نگهداری شوند و سوم را اندازی بانک اطلاعات املاک شهرداری و جانمایی املاک بر روی سامانه GIS بانک اطلاعات املاک شهرداری آماده شده است، که متاسفانه هنوز این اطلاعات روی سیستم gis نصب نشده است و باید این املاک مشخص شود تا در آینده برای برنامه های مختلف شهرداری بتوان با شفافیت اقدام کرد.
وی همچنین بر تقویت سازمان های عملیاتی و مناطق شهرداری تاکید کرد و افزود: لازم است در واحدهایی که ارباب رجوع کمتری دارد با تعداد کمتری از نیروها و کارکنان اداره و بیشتر ظرفیت نیروها، در بخش‌های عملیاتی و مناطق به کار گرفته شود.
وی خواستار تقویت منابع انسانی سازمانهایی از جمله آتش نشانی، پسماند و کارخانه آسفالت و تقویت مناطق در واحدهای شهرسازی و درآمد و حقوقی شد.
کرباسیان اضافه کرد: برای افزایش بهره‌وری و به کارگیری نیروها باید شهرداری با انجام برنامه‌های مختلف از جمله پرداخت پاداش، اضافه کاری و تعطیل کاری و سایر مشوق‌ها برای کارشناسان انگیزه ایجاد کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *