پروژه‌های طرح و ساخت، بدون استفاده از مشاور کارفرما جایگاهی ندارد

پروژه‌های طرح و ساخت، بدون استفاده از مشاور کارفرما جایگاهی ندارد

 

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه به دنبال منفک کردن مطالعات امکان سنجی اولیه از شرکت سازنده و بهره‌گیری از مشاور چهارم در پروژه‌ها هستیم، گفت: این مهم تا حدودی نیز محقق شده و در پروژه تقاطع بهشت تحقق یافته است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جلسه کمیسیون فنی عمرانی با موضوع “بررسی استراتژی ترمیمی عرشه سطح ۳ پروژه تقاطع شهید همدانی” با حضور مشاوران پیمانکار و مسؤولان شهرداری، اظهار کرد: بنابر درخواست برخی شهروندان و نیز تعدادی از نخبگان دانشگاهی بر آن شدیم که طرح و استراتژی ترمیمی حادثه عرشه سطح ۳ پروژه شهید همدانی را مورد مداقه و مرور قرار دهیم.

وی با بیان اینکه در برخی از پروژه‌ها و سازه‌های پیش تنیده در کشور چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد، گفت: مهم مدیریت این اتفاقات پس از رخ دادن است که در پروژه شهید همدانی نیز این امر محقق شد.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: فرآیند کار کاملاً علمی و منطبق بر اصول قانونی بوده است و پیشنهاد می‌کنم که یک سیستم پایش ۳ یا ۵ ساله مبتنی بر ابزار دقیق سنجش تغییر شکل‌ها به منظور رصد مستمر پل در این نقطه مستقر شود.

حیدری خواستار توجه بیشتر به کیفیت و صحت مطالعات پروژه‌ها از این به بعد شد و افزود: به دنبال منفک کردن مطالعات از شرکت سازنده و بهره‌گیری از مشاور چهارم در پروژه‌ها هستیم که تا حدودی نیز محقق شده و این مهم در تقاطع بهشت(بابک) تحقق یافته است.

وی با بیان اینکه انتظار بیشتری از شهرداری در اجرای پروژه شهید همدانی داریم، تصریح کرد: این امر با افزایش شیفت‌های کاری در پروژه پل شهید همدانی امکان‌پذیر است و اگر حتی یک روز زودتر هم این پروژه تحویل داده شود بسیار تعیین کننده خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *