دعوت از همدانی‌ها برای حماسه‌آفرینی مجازی در سایه کرونا

دعوت از همدانی‌ها برای حماسه‌آفرینی مجازی در سایه کرونا

کامران گردان، رئیس شورای شهر همدان طی ارسال پیامی روز جهانی قدس و همبستگی با ملت مظلوم فلسطین و مستضعفان جهان را تبریک گفت.


به گزارش روابط‌عمومی شورای شهر همدان؛ متن پیام کامران گردان به شرح زیر است:
همان سال‌های اولیه شکل‌گیری انقلاب اسلامی، ماه رمضان سال ۱۳۵۸، حضرت امام خمینی(ره)، طی ارسال پیامی، آخرین جمعه ماه رمضان هر سال را به عنوان روز «قدس» تعیین کردند و آن را روز «حیات اسلام» نامیدند.
روز قدس بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب؛ لیله‌القدر تاریخ اسلام است که باید با بیداری و هشیاری گذراند و تا مطلع‌الفجر نجات ملت‌های مسلمان به‌ویژه ملت شجاع و مظلوم «فلسطین»، دست از تلاش نکشید.
قدس هم از لحاظ دینی و مذهبی، و هم از لحاظ مسائل منطقه‌ای و جهانی برای کشور ما بسیار اهمیت دارد و قدس، سرزمین مقدس مسلمان‌هاست و هرگز این سرزمین، فراموش نخواهد شد.
روز جهانی قدس؛ پیوند دیرین و عمیق با انقلاب اسلامی ایران دارد و همه ساله در آخرین جمعه ماه رمضان، شاهد راهپیمایی گسترده مردمی بوده‌ایم.
البته امسال با وضعیت متفاوتی از سال‌های گذشته باید روز قدس را گرامی بداریم و با توجه به بحران ویروس کرونا، راهپیمایی در شهر همدان برگزار نمی‌شود، اما به آن معنا نیست که روز جهانی قدس نداریم، بلکه «قدس» همیشه زنده و در قلب مسلمانان جای دارد.
اینجانب ضمن سپاس از رشادت‌ها و مجاهدت‌های همیشگی مردم همیشه در صحنه کشور به‌ویژه شهروندان همدانی، باید بگویم امسال به دلیل وجود بحران کرونا و عدم برگزاری راهپیمایی در سطح معابر شهر، شرایط متفاوت‌تر خواهد بود.
اما همگان می‌توانیم ضمن بهره‌گیری از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با ساخت انواع کلیپ‌ها، عکس نوشته، درج هشتک و…، حمایت خود را از حق و حقیقت و انزجار خود را از ظلم و بی‌عدالتی بیان کرده و به جهانیان اعلام کنیم که مردم ایران با توجه به یادگیری درس شجاعت و شهادت، هرگز در برابر ظلم و ستم خاموش نمی‌نشینند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *