تبیین و ترویج طب ایرانی و سنتی در اولویت شورای شهر است

تبیین و ترویج طب ایرانی و سنتی در اولویت شورای شهر است

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: توجه به طب ایرانی و سنتی بر اساس دیدگاه‌های رهبر فرزانه انقلاب، در اولویت سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان است که مدنظر قرار خواهد گرفت.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، سعید نظری با بیان این مطلب در صحن شورا، گفت: در تبیین سیاست‌های اجتماعی و فرهنگی شورای شهر، حمایت از ایده‌های مرتبط با حفظ محیط زیست، منابع طبیعی، طب ایرانی و سنتی و استفاده از نظران مشاوران طب ایرانی سنتی در فرهنگسراها و توجه به طب سینایی مورد توجه است.
وی با بیان این مطلب که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سیاست‌های کلی «سلامت» توجه ویژه‌ای به بازشناسی، تبیین، ترویج، توسعه و نهادینه نمودن طب سنتی ایران دارند، اضافه کرد: در دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب ترویج کشت گیاهان دارویی، حمایت از توسعه نوآوری‌های علمی و فنی در تولید و عرضه فرآورده‌های دارویی سنتی مورد تاکید است و باید اجرایی شود.
نظری در ادامه افزود: استاندارد سازی و روزآمد کردن روش‌های تشخیصی‌ و درمانی طب سنتی و فرآورده‌های مرتبط با آن و تبادل تجربیات با سایر کشورها در زمینه طب سنتی و برقراری تعامل و تبادل منطقی میان طب سنتی و طب نوین برای هم‌افزایی تجربیات و روش‌های درمانی از دیگر تاکیدات رهبری است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

نایب رییس شورای شهر همدان اصلاح سبک زندگی در عرصه تغذیه را از دیگر دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: شورای شهر همدان در جهت تحقق فرمایشات معظم له در این زمینه اقدام و عمل خواهد کرد.
نظری در پایان اظهار داشت: توجه به ارتقای سلامت جسمی و روانی شهروندان امری اجتناب ناپذیر است که باید در ابعاد گوناگون مورد بررسی و به سرانجام برسد، از این رو شورای شهر مصمم است مزایا و اثرات مثبت طب ایرانی و سنتی را در جامعه تبیین، ترویج و نهادینه کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *