همراهی مردم همدان با جراحی اقتصادی دولت، قابل تقدیر است

همراهی مردم همدان با جراحی اقتصادی دولت، قابل تقدیر است

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اقدام دولت انقلابی و مردمی آیت‌الله رئیسی مبنی بر هدفمند کردن و توزیع عادلانه یارانه‌ها ارزشمند بوده و روند مثبت و رو به جلویی را طی می‌کند، گفت: به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر همدان از مردم شهید پرور این شهر در همراهی با دولت در این جراحی بزرگ اقتصادی تشکر می‌کنم.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، نودمین جلسه صحن شورا با طرح دو نامه، یک گزارش و حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان به مناسبت فرارسیدن هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر و همراهی معاونان و استاد هادی غروی پرستار نمونه بین‌المللی این جمعیت دنبال شد.
در این جلسه دبیر کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری به ارائه گزارشی از این کمیسیون پرداخت و نامه نام گذاری کوی دادگستری به نام “کوی عدالت” و کمک به مجمع خیرین مدرسه‌ساز مطرح و مصوب شد.
محمود مسگریان در این جلسه با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در مباحث اقتصادی اظهار کرد: اقدام دولت انقلابی و مردمی آیت‌ا… رئیسی مبنی بر هدفمند کردن و توزیع عادلانه یارانه‌ها ارزشمند بوده و روند مثبت و رو به جلویی را طی می‌کند و به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر همدان از مردم شهید پرور این شهر که در این راستا نشان دادند همراه با دولت برای این جراحی بزرگ هستند تشکر می‌کنم.
وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب و نظام قصد سوء استفاده از این مسئله را دارند اما مردم مشت محکمی بر دهان آنها زدند، گفت: امید است دولت اسلامی و انقلابی بتواند در راستای اهداف نظام اسلامی و تحقق عدالت محوری به خوبی حرکت کند.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان پس از ارائه گزارش کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری بیان کرد: گزارش ارائه شده نشان از روبه بهبود بودن روند عملکرد این کمیسیون داشته و امید است این روند بهبودی ادامه یابد.
مسگریان در ادامه با تبریک فرارسیدن هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر افزود: جمعیت هلال احمر یک سازمان غیردولتی فعال است که در همه زمان‌ها و همه جا حضور دارد.
وی تصریح کرد: داوطلبان جمعیت هلال احمر با ایثار و از خودگذشتگی در بلایا و حوادث طبیعی همواره به داد هم نوعان خود می‌رسند و داوطبلان در استان همدان نیز از این موضوع مستثنی نیستند.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان به حضور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان همدان در حوادث و بلایای طبیعی مختلف اشاره کرد و ادامه داد: هرگاه در هر نقطه از کشور شاهد بروز اتفاق ناخوشایندی بودیم داوطلبان هلال احمر نیز حضوری فعال داشته‌اند.
مسگریان استفاده از ظرفیت جوانان علاقمند به فعالیت در اقدامات بشردوستانه را امری مؤثر در هلال احمر دانست و خاطرنشان کرد: جوانان متعهد، انقلابی و مخلص همواره در همه عرصه‌ها حضور داشته و دارند و فعالیت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر نیز یکی از این زمینه‌هاست.
وی به نام گذاری یکی از خیابان‌های شهر به نام استاد هادی غروی پرستار نمونه بین‌المللی عضو جمعیت هلال احمر اشاره کرد و یادآور شد: افتخار شورای اسلامی شهر در دور اول تجلیل از این پرستار نمونه بوده و برای دومین بار در دور ششم شورا در خدمت این پرستار شاخص و نمونه کشور هستیم.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان در خصوص درخواست هلال احمر در رابطه با نام گذاری یک خیابان به نام این سازمان اظهار کرد: این موضوع و تعیین منطقه مورد نظر باید در شورا و کمیته نام گذاری بررسی شود.

*سعید نظری: ترویج فرهنگ طب سینوی تأثیر مهمی بر سلامت جامعه دارد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: ترویج فرهنگ طب سینوی تأثیر مهمی بر سلامت جامعه دارد.
سعید نظری در جلسه صحن شورا با بیان اینکه در صورت گسترش و اشاعه درست طب سینوی شاهد تأثیر این مهم بر سلامت افراد و جامعه خواهیم بود، اظهار کرد: فرهنگ و آداب و رسوم غلط موجب بروز بسیاری از بیماری‌ها شده است.
وی در خصوص اقدامات و تصمیمات مؤثر کمیسیون بند۲۰ ماده۵۵ قانون شهرداری نیز گفت: تمام اقدامات انجام شده در حوزه ساماندهی مشاغل و رفع مزاحمت برخی مشاغل نشان از ورود جدی به مسائل مختلف در این بخش دارد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: معضل زباله‌های عفونی در شهر یکی از مسائل امنیتی و بهداشتی بود که با ورود مؤثر این کمیسیون اقدام لازم در این خصوص انجام شد.
نظری ساماندهی کسبه آهن فروشان، بازار پرندگان، میدان میوه و تره بار همدان و بازار سرگذر و مقابله با مشاغل مزاحم را از مهمترین اقدامات کمیسیون بند ۲۰ ذکر کرد.
وی همچنین با تشکر از مسؤولین هلال احمر با اشاره به این موضوع که جمعیت هلال احمر نقش مؤثری در امدادرسانی‌ها و اقدامات بشردوستانه دارد، افزود: قدردان زحمات شبانه روزی و بدون چشم‌داشت داوطلبان در جمعیت هلال احمر هستیم.

* علی اکبر نظری: سیاست‌ها در تعیین سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری دخیل نباشد

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان هم با بیان اینکه تعریف فرهنگ، آداب و رسوم فرهنگی در طرح سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی شورا دیده نشده است، اظهار کرد: در این طرح بیشتر به مسائل اجرایی شهرداری ورود شده است.
علی‌اکبر نظری با تأکید بر اینکه فرهنگ ماحصل و عصاره تمدنی و آداب و رسوم جامعه است، گفت: ابتدا باید فرهنگ و آداب فرهنگی و زمینه‌های ایجاد آن تعریف شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: به منظور برگزیدن افراد، قرآن کریم، تقوا، علم، دانش، مجاهدت و تجربه را ملاک قرار داده است و در جشنواره شهروندان برگزیده نیز هدف معرفی مصداق‌های ناشناس موجود در شهر به عنوان الگو در جامعه است.
نظری با تأکید بر اینکه سیاست‌ها نباید دخیل در تعیین سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری باشد، افزود: اقدامات فرهنگی تعاریف دیگری دارد که معتقدم در تعریف سیاست‌ها به آنها توجه نشده است.
وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات بشردوستانه هلال احمر برگرفته از تعالیم دین مبین اسلام است، تصریح کرد: اسلام نکات ارزشمند و ارزنده‌ای در بطن خود دارد و این مشی و مرام را تعلیم می‌دهد که در دنیا الگو باشیم.

*حیدری: منشأ تأمین منابع کار فرهنگی باید درست باشد

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه وقتی منشأ تأمین منابع مالی کار فرهنگی بر نسیه‌کاری و نارضایتی مبتنی باشد این موضوع در تحقق و برکت آن تأثیرگذار است، اظهار کرد: باید انجام امور فرهنگی بر عهده صالحان باشد.
مهدی حیدری با تأکید بر اینکه باید منشأ کار فرهنگی درست باشد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار از وظایف شورای اسلامی شهر است و باید خاطرات ارزشمند و تاریخ شفاهی رزمندگان و به ویژه پرستار نمونه کشوری هادی غروی به عنوان یک تاریخ شفاهی با ریشه اسلامی ایرانی ترویج شود.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: خاطرات ارزشمند این پرستار نمونه و داوطلب فعال در جمعیت هلال احمر ظرفیت تبدیل به آثار ماندگاری همچون فیلم و کتاب با حضور افراد هنرمند و کارگردانان برجسته کشوری را دارد.
حیدری با بیان اینکه خاطرات هادی غروی می‌تواند در قالب یک فیلم شاخص به تصویر کشیده شود، افزود: حتی اگر نیاز است شهرداری همدان نیز باید برای ایجاد چنین آثار ماندگاری پای کار بیاید چراکه رسانه بهترین محمل برای انتقال این تاریخ ارزشمند به نسل‌های آینده است.

*کرباسیان: تأکید بر برگزاری درست جشنواره شهروندان برگزیده است

رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر همدان هم با بیان اینکه طرح همیاران محلات و محله محوری خوب است، اظهار کرد: با توجه به این موارد اصراری بر عدم برگزاری جشنواره شهروندان برگزیده نبوده اما تأکید بر درست برگزار شدن آن است.
مرتضی کرباسیان با تأکید بر اینکه همیاران محلات و سمن‌ها و مواردی از این دست حلقه‌های واسط بین مردم و حاکمیت هستند، گفت: باید برگزاری رویداد شهروندان برگزیده و طرح همیاران محلات را با اصلاحاتی بپذیریم.
رئیس کمیسیون حقوقی، نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: ۷۲ محله داریم که پیشنهاد می‌شود در این محلات خانه هلال راه‌اندازی و اقدامات بشردوستانه و آموزش‌های لازم در آنها پیگیری شود.
کرباسیان در ادامه با بیان اینکه به منظور معرفی الگوهایی همچون هادی غروی در جامعه نگارش کتاب خاطرات آنها بر ساخت فیلم اولویت دارد، افزود: برخی بی مهری‌های سیاسی و فرهنگی گاهی موجب دلسردی فعالان فرهنگی می‌شود که بیان خاطرات و زندگی نامه الگوهای جهادی و پرتلاش از جمله هادی غروی از هلال احمر، محمدعلی دلگرم از جهاد سازندگی و شهید حاج میرزا سلگی از بسیج موجب ایجاد انگیزه و ادامه مسیر در آنها می‎ شود.

* صفری افلاکی: زندگینامه استاد غروی، بهترین سوژه برای ساخت یک سریال فاخر است

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه شهرداری باید الگوی کار فرهنگی باشد، اظهار کرد: محله محوری و بازخوانی هویت در طرح سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری مد نظر است.
حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی با بیان اینکه احیای هویت و اصالت شهرها از مطالبات رهبر معظم انقلاب از شوراها است، گفت: این مهم در تعیین سیاست‌ها در نظر گرفته شده و شهرداری نیز باید در تحقق آنها مصمم باشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با تبریک فرارسیدن هفته جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، بیان کرد: مفتخر به وجود امدادگرانی در جمعیت هلال احمر هستیم که در عرصه ایثار و از خودگذشتگی میدان جهاد را درنوردیدند.
صفری‌افلاکی با بیان اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر، پرچم انقلاب اسلامی را در عرصه اقدامات بشردوستانه به اهتزاز درآوردند، افزود: خوب است به مناسبت این هفته خاطرات داوطلبانی همچون هادی غروی به صورت کتاب و فیلم ثبت شود.
وی تصریح کرد: به طور قطع ساخت فیلم خاطرات این افراد از خودگذشته و ایثارگر همچون غروی در سطح سریال‌های برجسته‌ای همچون دکتر قریب و حتی جذاب‌تر از آن رقم خواهد خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *