تسویه بدهی ۷۰میلیاردی سازمان حمل و نقل به تأمین اجتماعی شایسته تحسین است

تسویه بدهی ۷۰میلیاردی سازمان حمل و نقل به تأمین اجتماعی شایسته تحسین است

 

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر همدان ضمن تقدیر از اقدامات ارزشمند در حوزه حمل و نقل گفت: تسویه بدهی انباشته ۷۰میلیارد ریالی سازمان حمل و نقل شهرداری به تأمین اجتماعی شایسته تقدیر است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، ، مهدی حیدری در جلسه کمیسیون فنی عمرانی شورا که در دفتر مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان برگزار شد، افزود: حوزه حمل و نقل عمومی از اهمیت بالایی برخوردار است که باید مورد توجه ویژه واقع شود.
حیدری با اشاره به گستردگی فعالیت شهرداری، اظهار کرد: می‌توان نظام ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف شهرداری از جمله حمل و نقل عمومی و خدمات شهری را به صورت یکپارچه انجام داد بر همین اساس سامانه‌ای برای این مهم باید تعریف شود که تحقق این امر تحول در این حوزه و پیوستگی در سفرهای درون شهری را به دنبال دارد.
وی اقدامات سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان را در ساماندهی این حوزه شایسته تقدیر دانست و گفت: با مدیریت جدید تحول خوبی در این حوزه ایجاد شده است.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر آینده نگری در تدوین برنامه‌ها، افزود: با توجه به پیشرفت و فن‌آوری‌های نوین، لازم است برای موفقیت در حوزه‌های مختلف از جمله حمل و نقل عمومی از سامانه‌های ناوبری برای تاکسی و اتوبوس استفاده کرد و این موضوع باید در دستور کار شهرداری قرار گیرد.
مهدی حیدری با اشاره به تأثیر کاهش درآمد رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی شهر همدان به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا، اظهار کرد: رانندگان به ویژه تاکسیرانان باید از حقوق قانونی خود بهره‌مند شوند.
حیدری اضافه کرد: از طریق این سامانه مکان یاب تاکسی که در حوزه حمل و نقل است پیوستگی در سفر ایجاد می‌شود و برای افزایش درآمد رانندگان تاکسی می‌توان تاکسی‌های شهر را به سامانه‌های مکان یاب تجهیز و رقابتی با تاکسی‌های اینترنتی برای آنها ایجاد کرد.

رانندگان تاکسی، سفیران فرهنگی شهر هستند

حیدری با بیان اینکه رانندگان تاکسی به عنوان سفیران فرهنگی شهر محسوب می‌شوند، اظهار کرد: رانندگان تاکسی قشر زحمتکش و مؤثر در ترویج فرهنگ جامعه هستند که رضایتمندی آنها به شهروندان نیز منتقل می‌شود.
وی با تأکید بر الکترونیکی کردن پرداخت کرایه تاکسی و اتوبوس افزود: مشکل پرداخت کرایه و پول خرد رانندگان تاکسی باید حل شود و در این راستا شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام آمادگی کردند که پرداخت الکترونیکی را به روش‌های مختلف انجام دهند.

بادامی‌نجات: عدالت در توزیع اتوبوس‌های نو و فرسوده رعایت شود

عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز ضمن تشکر از زحمات مجموعه ناوگان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان در اجرا و اقدامات مؤثر، گفت: برخی شهروندان از نبود نگاه عادلانه در توزیع اتوبوس‌ها انتقاد می‌کنند و معتقدند اتوبوس‌های فرسوده به مناطق کم‌برخوردار و اتوبوس‌های نو تنها به مناطق برخوردار اختصاص می‌یابند اما عدالت در توزیع اتوبوس‌های نو و فرسوده در شهر باید رعایت شود.
حمید بادامی‌نجات با تأکید بر تحقق شهرداری الکترونیکی، افزود: هوشمند سازی و الکترونیکی کردن شهرداری به ویژه حوزه حمل و نقل عمومی مستعدترین حوزه است که لازمه تحقق این امر ایجاد زیرساخت‌های مناسب است.
بادامی‌نجات با اشاره به فن‌آوری‌های مدرن و فضاهای الکترونیکی جدید ایجاد شده اظهار کرد: امروزه بهره‌گیری از فن‌آوری‌های نوین و فضاهای ایجاد شده اجتناب ناپذیر است و شهرداری هم باید از این فضاها به نحو احسن استفاده کند.

*بیاناتی: ادغام غیر اصولی سازمان‌ها آسیبی برای حمل و نقل عمومی بود

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان هم در این جلسه به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این سازمان پرداخت و افزود: ادغام غیر اصولی سازمان‌ها آسیب‌هایی را برای حوزه حمل و نقل عمومی به دنبال داشت که در راستای حل این مشکل برخی پیگیری‌ها در دست اقدام از سوی سازمان و شهرداری همدان است.
محمدرضا بیاناتی همچنین به برگزاری جلسات نرخ‌گذاری کرایه تاکسی و اتوبوس از دی ماه سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در سال ۱۴۰۱ نرخ جدید کرایه تاکسی و اتوبوس از ابتدای سال جاری به رانندگان ابلاغ شد و جهت آگاهی شهروندان نرخ نامه در وسایل حمل و نقل عمومی نصب شد.
بیاناتی یادآور شد: پیگیر اخذ تسهیلات ویژه برای نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر همدان هستیم.
وی به تدوین نظامنامه حمل و نقل بار و کالا شهرداری همدان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به ضرورت نگرش و برنامه‌ریزی جامع و یکپارچه و فراگیر در حوزه حمل و نقل بار در محدوده و حریم شهر همدان همچنین لزوم رعایت حقوق عامه در رأس سیاست‎ گذاری و مدیریت شهری؛ دستورالعملی با عنوان شناسایی، ساماندهی و نظارت بر ناوگان حمل و نقل بار در محدوده شهر و حومه آن با مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای دخیل در امر حمل و نقل توسط این سازمان تدوین و در شورای حمل و نقل شهرستان و استان به صورت تخصصی بررسی و تصویب شده است که انتظار می‌رود در شورای اسلامی شهر نیز به تصویب برسد.
وی همچنین از شناسایی اماکن در حوزه حمل و نقل تاکسی در نقاط مختلف شهر خبر داد و یادآور شد: هدف این است که اماکنی برای پارک سوار محله‌ای تاکسی‌‌ها و اتوبوس‌ها ایجاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *