فتح خرمشهر برگ زرینی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

فتح خرمشهر برگ زرینی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: حماسه آزادسازی خرمشهر یکی از برگ‌های زرین تاریخ انقلاب و مردم ایران است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در نود و سومین جلسه صحن شورا که با حضور تعدادی از رزمندگان دوران دفاع مقدس سردار فرجی مشاور عالی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان، و حمید حسام، محمد سعید بادامی و محمد صیادزاده از رزمندگان دوران دفاع مقدس برگزار شد، افزود: سوم خرداد یکی از روزهای تاریخی ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی است که بزرگداشت این روز می‌تواند در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایستادگی در برابر ظلم و ستم و تقویت آرمان‌های انقلاب تأثیر گذار باشد.
وی با گرامیداشت خاطره رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، تأکید کرد: درسی که از حماسه بزرگ فتح خرمشهر می‌توان گرفت این است که برای اقامه عدل و قسط باید قیام کرد و مبنای فکری و اراده ما در مسائل اجتماعی و فردی عدالت باشد.
مسگریان با تأکید بر اینکه باید مراقب بود از مسیر عدالت دور نشد، اظهار کرد: تمام تلاش اعضای شورای اسلامی شهر همدان خدمت‌رسانی به مردم و عمل به وظایف و رعایت عدل است.


مسگریان با بیان اینکه سوم خرداد سالروز مقاومت، ایثار و پیروزی است، افزود: شورای اسلامی شهر همدان در راستای تقدیر از ایثارگری‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس به ویژه رزمندگان که در فتح خرمشهر نقش بی بدیلی داشتند قدردان آنها بوده و امروز از تعدادی از این بزرگواران جهت تقدیر برای حضور در صحن شورا دعوت کرده‌ است.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به نقش حمید حسام یکی از نویسندگان و راویان فاخر دوران دفاع مقدس افزود: وی یکی از یادگاران و چهره‌های شاخص ایثارگری دفاع مقدس و فتح خرمشهر است که باید قدردان وی و همرزمانشان بود.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات شورا این است که به یاد افراد تأثیرگذار نظام و انقلاب میادین یا معابری به نام این افراد شاخص که هنوز در قید حیات هستند نام گذاری کند که نمونه آن نام گذاری معبر به نام امیر سردار جوادی است.

*تقدیر از یادگاران دوران دفاع مقدس در صحن شورا

گفتنی است؛ در ادامه این جلسه میهمانان به بیان خاطراتی از نقش رزمندگان همدانی در حماسه‌های دوران دفاع مقدس و عملیات آزادسازی خرمشهر پرداختند و در پایان به مناسبت سالروز فتح خرمشهر از سردار فرجی مشاور عالی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان، حمید حسام به عنوان راوی و نویسنده حماسه‌های دوران دفاع مقدس، محمد سعید بادامی و محمد صیادزاده به عنوان یادگاران و رزمندگان دوران دفاع مقدس تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *