پرهیز از حاشیه‌سازی در پیگیری مشکلات شهر

شهابی‌نیا

پرهیز از حاشیه‌سازی در پیگیری مشکلات شهر

 

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌‌های شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اهمیت پیگیری پروژه‌های نیمه‌تمام اظهار کرد: فضا در شهر باید به نحوی باشد که بتوان مشکلات را پیگیری کرد نه اینکه با درست کردن حواشی دیگر کسی جرأت پیگیری مشکلات را نداشته باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرهمدان، سعید شهابی‌نیا در گفتگو با روزنامه هگمتانه، اظهار کرد: پروژه میدان میوه و تره بار همدان چندین سال است که تعطیل بوده و از همین‌رو نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بر حسب وظیفه‌ای که دارد تصمیم گرفته بود که این موضوع را بررسی کند و بر همین اساس جلسه هم‌اندیشی با برخی از اعضای شورا، برخی مدیران شهرداری و سرمایه‌گذار در دفتر نماینده مجلس برگزار شد.
وی با تأکید بر اینکه دعوت از اعضای شرکت‌کننده از طرف دفتر نماینده مجلس بود و جلسه نیز در دفتر این نماینده برگزار شد، اظهار کرد: برخی اعضای شورا انتقاد داشتند که چرا گزینشی دعوت شده است در حالی که این جلسه یک جلسه هم‌اندیشی است و از طرفی وظیفه قانونی هیچ‌یک از اعضای شورا نیست که برای عضو دیگر تعیین تکلیف کند.
شهابی‌نیا تصریح کرد: برخی افراد علاقه بسیاری به دیده شدن دارند و خیلی دوست دارند که برای خود خبر درست کنند.
وی در ادامه سخنانش در همین رابطه اظهار کرد: وظیفه ما این است که پروژه‌های ناتمام را تعیین تکلیف کنیم و از سویی اگرچه پروژه میدان میوه و تره بار در دادگاه مطرح شده اما هنوز رأی قطعی برای آن صادر نشده است و در این جلسه مقرر شد که ظرف یک هفته موارد بررسی شده و توان سرمایه‌گذار برای ادامه طرح بررسی شود.
شهابی‌نیا تأکید کرد: فضای شهر باید طوری جلو برود که بتوان مسائل و مشکلات را حل کرد و نه اینکه اگر کسی هم پاپیش گذاشته تا مشکلات را حل کند برای او حاشیه درست شود و طوری شود که دیگر کسی به سمت حل مشکل نرود.
وی تصریح کرد: آنچه که مهم است حل دغدغه و مشکلات شهر است و نه اینکه حواشی درست کنیم و نگذاریم مشکلات حل شود، شهر همدان پروژه‌های نیمه‌تمام و بلاتکلیف مانند همین پروژه میدان‌ میوه و تره بار و یا هتل ندیمی و… زیاد دارد باید فضا را طوری رقم بزنیم که این پروژه‌ها سروسامان بگیرند نه اینکه با حواشی که ایجاد می‌کنیم کسی دیگر جرأت پیگیری مشکلات را نداشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *