چرا جمعیت شهر همدان اعلام نمی‌شود؟

چرا جمعیت شهر همدان اعلام نمی‌شود؟

 

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان خواستار اعلام نتایج طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن در آبان ماه سال گذشته شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، ، سعید حاجی بابایی با تأکید بر اینکه مطالعه و شناخت ویژگی‌های جمعیتی هر شهر مهمترین قدم در برنامه‌ریزی‌های شهری است، اظهار کرد: تغییرات جمعیتی، بررسی‌های دقیق و همه جانبه در بخش‌های مختلف شهرها از ضرورت‌های انکارناپذیر در برنامه‌ریزی‌های اصولی است.
حاجی بابایی در جمع خبرنگاران، گفت: تصمیم به سرشماری زودتر از موعد (هر ۵ سال یک‌بار) می‌تواند مسؤولان و برنامه ریزان شهری را جهت اتخاذ تصمیمات درست یاری کند، چرا که در برنامه‌ریزی شهری هر چه آمار به روزتر و دقیق‌تر باشد قطعا نتایج نیز به واقعیت نزدیک‌تر خواهد بود.
وی تصریح کرد: یکی از مؤلفه‌های اصلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن موضوع جمعیت است که می‌تواند مسیر گذشته شهر را تبیین و افق آینده شهر را ترسیم کند.
این عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان همدان در آبان ماه ١۴٠٠، گفت: اگرچه موضوع سرشماری حایز اهمیت است اما اعلام به موقع آن از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که هر چه به زمان سرشماری نزدیک‌تر باشیم برنامه‌ریزی دقیق‌تر خواهد بود.
وی ضمن انتقاد از طولانی شدن اعلام نتایج طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان همدان، گفت: متأسفانه پس از گذشت حدود ٧ ماه از اجرای این طرح، تاکنون نتایج آن اعلام نشده است که با توجه به مقارن بودن این سرشماری با بازنگری طرح جامع شهری؛ به نظر می‌رسد اعلام نتایج آن می‌تواند کمک شایانی به مسؤولان، برنامه‌ریزان و شرکت مهندسین مشاور داشته باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *