عدم انتفاع شهرداری همدان از سهام‌داری خود در شرکت‌های عام و خاص

عدم انتفاع شهرداری همدان از سهام‌داری خود در شرکت‌های عام و خاص

 

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای‌ اسلامی شهر همدان همچنین در ادامه گفت: شهرداری همدان از سهام‌داری خود در شرکت‌های عام و خاص هیچ سودی نمی‌برد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی‌امید در جلسه کمیسیون بودجه شورای شهر با تأکید بر لزوم شفاف‌سازی سهام شهرداری از شرکت‌های عام و خاص افزود: چندین سال است که از شهرداری به عنوان سهام‌دار شرکت‌های عام و خاص درخواست ارائه گزارش میزان سهام و سود خود را داشته‌ایم اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: شهردار همدان باید نسبت به شفاف‌سازی، از میزان و سود سهام خود در طول سال‌هایی که شهرداری با شرکت‌هایی از جمله شرکت‌های سیاحتی علیصدر، تله‌کابین گنج‌نامه، نمایشگاه بین‌المللی، فروشگاه رفاه و عصر ایران مشارکت داشته گزارش کاملی را به شورا ارائه دهد.

کاوسی امید با بیان اینکه اعضای شورا نمایندگان مردم در پارلمان محلی هستند و طبق قانون باید به وظایف خود عمل کنند، اظهار کرد: شهردار در راستای احقاق حقوق شهر و شهرداری، از انتفاع سهام خود در این شرکت‌ها دفاع کند.

وی با اشاره به وظایف شوراها در تبصره ۴ ماده ۸۰ بند ۸، اظهار کرد: طبق این قانون، نظارت بر حسن اداره و حفظ سرمایه و دارایی‌های نقدی، جنسی و اموال منقول و غیرمنقول شهرداری و نیز نظارت بر حساب درآمد و هزینه آنها به گونه‌ای که مخل جریان عادی امور شهرداری نباشد، از وظایف شوراهاست که اعضای شورا باید در این زمینه وارد شده و به وظیفه خود عمل کنند.

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: مشخص نیست به چه دلیلی اقدامی در خصوص ارائه گزارش و یا رفع مشکلات دریافت میزان سود و سهام شهرداری از شرکت‌های عام و خاص صورت نمی‌پذیرد و شورا در این زمینه مسؤول است و باید پاسخ گوی افکار عمومی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *