شهردار پاسخگوی شورای شهر در صحن باشد

شهردار پاسخگوی شورای شهر در صحن باشد

لزوم اطلاع شورای شهر همدان از تصمیمات شهرداری

عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه مطالبه‌گری و شفاف‌سازی از وظایف شوراست، گفت: شهرداری اگر در بحث نیروهای انسانی تصمیمی می‌گیرد باید شورای شهر را مطلع کند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان حمید بادامی‌نجات در نطق پیش از دستور جلسه یکصد و سومین صحن شورا اظهار داشت: انتقادات و مطالباتی که ما در صحن شورا داریم و سوال می‌کنیم دغدغه مردم بوده و لازم است شهردار و مدیران در همین صحن پاسخگوی نطق‌های ما باشند نه اینکه در روزنامه خود جواب ما را بدهند، بعضی از مدیران شهرداری به دنبال این هستند که فقط در روزنامه پاسخ ما را بدهند.
وی اظهار داشت: مدیریت شهری هرگونه تصمیمی در خصوص پرداخت حقوق پرسنل گرفته است باید شورا را از این تصمیم مطلع کند تا همه اعضای شورا در جریان تصمیمات و تغییرات باشند.

کاهش غیر قانونی حقوق نیروهای شهرداری همدان

عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به کاهش غیر قانونی حقوق نیروهای خدماتی و نگهبانان شهرداری همدان اضافه کرد: مصوبه دولت در افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارکنان برای کمک به معیشت آنها بوده و باید بر اساس قانون کار اجرایی شود، اما شاهد هستیم که شهرداری پس از اینکه این افزایش را لحاظ کرده اضافه کار آنها کاهش داشته و باعث شده از لحاظ درآمدی این نیروها با مشکل مواجه شوند.
بادامی نجات خطاب به ریاست کمیسیون حقوقی، نظارت و امور اداری شورای شهر همدان گفت: لازم است این کمیسیون ضمن دریافت گزارشی از شهرداری در خصوص روند پرداخت حقوق کارکنان، آنرا در صحن شورا ارائه دهد.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به نیروی انسانی و رعایت عدالت در بین کارکنان، یادآور شد: شهرداری در خصوص قرارداد پرسنل و عدم پرداخت بیمه ایاب و ذهاب آژانس‌ها، همچنین بیمه تکمیلی که از حقوق پرسنل کسر می شود اما خدمات آن به آنها ارائه نمی‌شود پاسخگو باشد.
این عضو شورای اسلامی شهر همدان در ادامه همچنین با گلایه از نحوه عملکرد خزانه‌داری مرکزی شهرداری، اظهار داشت: با توجه به روند کنونی از عملکرد خزانه اعلام می کنم که در موافقت با راه‌اندازی این خزانه‌داری اشتباه کرده‌ام ! مگر قرار نبود همه نیروها از جمله قراردادی، شرکتی، رسمی و پیمانی همزمان حقوق دریافت کنند؟
حمید بادامی‌نجات با بیان اینکه خزانه داری مرکزی برای رعایت عدالت پرداخت‌ها راه اندازی شد، اضافه کرد: اگر قرار بر این بود که در پرداخت حقوق پرسنل عدالت رعایت نشود و بنده می‌دانستم این گونه عمل خواهد شد قطعاً در زمان رای گیری برای مصوبه مخالفت می‌کردم.
وی عنوان کرد: طبق نامه آقای شهردار در دی ماه ۱۴۰۰ نامه‌ قرار بود حقوق‌ نیروها همزمان و یا ابتدا از کارکنان ضعیف پرداخت ‌شود اما خودشان به این نامه عمل نکرده‌اند و ابتدا در حال، پرداخت حقوق مدیران ستادی هستند، امروز یک هفته از تیرماه می‌گذرد اما هنوز حقوق پرسنل پرداخت نشده است!
این عضو شورای اسلامی شهر همدان از بلاتکلیفی نیروهای خدمات شهری گلایه کرد و گفت: متاسفانه هنوز قرارداد پیمانکاران منعقد نشده و یک هزار و ۴۰۰ نیروی خدمات شهری بلاتکلیف مانده‌اند.
بادامی‌نجات تاکید کرد: شهرداری باید جواب بدهد که چرا در پرداخت حقوق و اضافه کار نیروهای شهرداری عدالت رعایت نشده و چرا بعضی از افراد سقف حقوق دریافت می کنند اما گاهی مشاهده می شود این افراد در محل کار خود هم نیستند، اما اضافه کاری نیروهای خدماتی و نگهبانان که در ساعت مقرر حضور پیدا کرده کسر می‌کنند؟

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *