جهش چند دهه‌ای توسعه منطقه ۴ همدان در ۳ سال گذشته

جهش چند دهه‌ای توسعه منطقه ۴ همدان در ۳ سال گذشته

رئیس کمیسیون خدمات شهری، حمل‌و‌نقل و ترافیک و محیط‌زیست شورای اسلامی شهر همدان گفت: با تلاش مدیر و پرسنل شهرداری منطقه ۴، در مناطق حصار امام(ره)، اسلام‌شهر، شهرک ولی‌عصر(عج) و منوچهری بدون اغراق طی ۳ سال اخیر، برابر چندین دهه گذشته کار شده است.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ علی فتحی در تور رسانه‌ای خبرنگاران به‌منظور بررسی روند اجرایی پروژه‌های شهرداری منطقه۴ همدان با حضور مجید یوسفی‌نوید، مدیر منطقه ۴ و کارشناسان منطقه؛ ابراز امیدواری کرد: سال‌های آینده توجه مدیران شهری به توانمندسازی این مناطق بیشتر شود؛ به گونه‌ای که ما لفظ «پایین شهر» را برای آنها به کار نبریم.
وی با تأکید بر اینکه رعایت عدالت اجتماعی در توسعه متوازن شهر همدان در دوره پنجم شورای شهر همدان زبانزد خواهد بود، معتقد است: هر اندازه در مناطق کم‌برخوردار، کار شود باز هم کم است.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان اظهار کرد: مناطق حصار مطهری، دیزج، شهرک ولی‌عصر(عج)، حصار امام(ره)، اسلامشهر، حصار علی‌آباد و پرسی گازجزو محدوده منطقه ۴ شهرداری هستند که به صورت نیم دایره شهر را دربرگرفته‌اند.
فتحی ادامه داد: قدمت برخی از این مناطق مانند تپه خضر و قسمت‌هایی از حصار امام(ره) به ۶۰۰ سال می‌رسد؛ اما متأسفانه به علت کم‌توجهی مسئولان، این نواحی اوضاع خوبی نداشته‌اند و به‎عنوان مناطق حاشیه شهر خوانده می‌شوند؛ در حالیکه این مناطق، متن شهر بوده و قسمت‌هایی مانند استادان و متخصصین به تازگی به شهر اضافه شدند.
وی با اشاره به پروژه اتصال اسلامشهر به بلوار سیدجمال‌الدین اسدآبادی، گفت: طول مسیر این پروژه، ۵۰۰ متر بوده که عملیات زیرسازی آن انجام شده است و پس از بهره‌برداری از این پروژه، خودروهایی که از اسلامشهر به میدان امام(ره) تردد دارند، از این مسیر تردد می‌کنند و حدود ۶۰ درصد از بارِ ترافیکی حصار امام(ره) کمتر می‌شود.

* مشکل عدم پوشش رودخانه‌های شهر تعیین‌تکلیف شود

رئیس کمیسیون خدمات شهری در ادامه با اشاره به عدم پوشش رودخانه‌های باقیمانده در سطح شهر همدان، از عدم همکاری شرکت آب منطقه‌ای و اداره راه‌وشهرسازی با شهرداری برای پوشش رودخانه حصار راه علی‌آباد انتقاد کرد.
فتحی افزود: نرده‌هایی به‌منظور ایمنی این منطقه، نصب شده‌اند و حتماً باید روی این رودخانه پوشانده شود؛ اما متأسفانه عزم جدی در این مورد نبوده و اینک دو هفته است که از طریق کمیسیون خدمات شهری تقاضای بازدید از اداره راه‌و‌شهرسازی و شرکت آب را داشتیم که هنوز موفق نشده‌ایم که آنها را ملاقات کنیم.
وی همچنین با اشاره به تفکیک رودخانه منوچهری از فاضلاب، گفت: رودخانه پس از تفکیک فاضلاب از آن، تبدیل به آب زلال شده و نرده نیز برای رعایت ایمنی در اطرافش نصب شده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بوی تعفن فاضلاب در این مناطق را غیرقابل تحمل دانست و معتقد است: بر اساس درخواست شهروندان همدانی مبنی بر پوشش رودخانه‌های سطح شهر برای حفظ سلامت و آرامش آنان، باید مشکل عدم پوشش رودخانه‌های سطح شهر هرچه سریع‌تر تعیین‌تکلیف شود.
گفتنی است؛ گرمخانه، پروژه اصلاح دوربرگردان آیت‌ا… نجفی، پوشش رودخانه فاضلاب و احیای قنات خیابان فدک و ایجاد فضای سبز کوی کوثر، فرهنگسرای کوی کوثر، پارک زندگی حصار امام(ره)، پروژه بوستان عقیل اسلام‌شهر، پروژه دسترسی بلوار سیدجمال به اسلامشهر، پروژه دسترسی ۴۵ متری فرهنگیان به بلوار نجفی، پروژه بوستان گلفام، پروژه دسترسی ۱۸ متری ابوذر به بلوار سیدجمال و تقاطع غیر همسطح فرهنگیان (فاز دوم)، اورژانس گردشگری واقع در پارک نواری بلوار ارتش و… از جمله پروژه‌هایی زیربنایی شهری در منطقه ۴ بودند که مورد بازدید قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.