افزایش تعاملات مدیریت شهری همدان و لالجین

افزایش تعاملات مدیریت شهری همدان و لالجین

رئیس شورای اسلامی شهر همدان ضمن ابراز امیدواری نسبت به برقراری تبادلات همکاری بین شهرهای جهانی لالجین و بم، تأکید کرد: افزایش تعاملات مدیریت‌ شهری همدان و لالجین هم برای توسعه شهری امری ضروری محسوب می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در نشست صمیمی رؤسا و اعضای شورای شهرهای بم و همدان و شهردار بم با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار لالجین که پس از بازدید از بزرگترین غار آبی جهان (غار علیصدر) صورت گرفت، گفت: با توجه به اینکه جرقه‎های تعامل و همکاری هر دو شهر را شاهد هستیم امید است بندهای خواهرخواندگی شهرهای بم و همدان در راستای توسعه هر چه بیشتر هر دو به ثمر برسد.
وی معتقد است: بهره‌مندی از ظرفیت‌های هر شهر فرصت مغتنمی است که هوش و ذکاوت شهردار لالجین در این زمینه ستودنی است.

 

دعوت رسمی از مدیران شهری لاجین برای حضور در بم

رئیس شورای اسلامی شهر بم هم معتقد است: وجه اشتراک فرهنگی دو شهر همدان و بم بسیار است؛ از این رو امیدواریم تعاملات و مراودات این دو شهر بیشتر شود.
منصور عزیزآبادی با تأکید بر اینکه بازتاب خبری حضور اعضای شورای شهر و شهردار همدان در باغ‍شهر جهانی بم بسیار مثبت بود، گفت: خواهرخواندگی این شهر با شهرهای قدمت‌دار و با اعتبار کشور مدنظر ما قرار دارد؛ زیرا تجربه ثابت کرده تعامل با کشورهای خارجی تأثیر چندانی نداشته و کاری از پیش نمی‌رود.
وی اظهار کرد: هدف در امضای تفاهم نامه خواهرخواندگی، سیاه کردن کاغذ نیست؛ بلکه مثمرثمر بودن این تبادلات است.
عزیزآبادی با بیان اینکه مهمان نوازی اعضای شورای اسلامی شهر همدان بی نظیر بود؛ افزود: با توجه به اینکه شهرها به سمت رونق گردشگری گام برداشته اند؛ در این راستا مدیریت شهری بم نیازمند همراهی مدیریت شهری همدان و سایر شهرهای دارای قدمت و با اعتبار است.
رئیس شورای اسلامی شهر بم همچنین ابراز امیدواری کرد: با پیگیری‌های جدی که از سوی شورای اسلامی شهر همدان شاهد هستیم؛ یکی از آثار فاخر همدان به مرحله ثبت جهانی برسد.
عزیزآبادی در پایان به صورت رسمی اعلام کرد که پذیرای حضور تیم مدیریت شهری لالجین هم برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در حوزه تبلغات شهری و… هستیم.

 

پشتیان: تأکید بر انعقاد تفاهم‌نامه‌های اجرایی

شهردار بم نیز در ادامه گفت: در همدان به نتایج ارزشمندی دست یافتیم؛ از این رو انتظار می‌رود تمامی اقدامات خواهرخواندگی شهرهای بم و همدان به عنوان شهرهای موفق و نمونه به منظور انتقال تجربیات در اختیار سازمان شهرداری‌ها قرار گیرد تا سایر شهرها هم از این مهم بهره‎مند شوند.
علی‌رضا پشتیان اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری کشور برای بخش نوپای گردشگری بهره گرفت که در این بین، نیازمند انعقاد تفاهم‌نامه‌های اجرایی هستیم تا نتایج آن همراه با برنامه‌ریزی مدون به بار بنشیند.
وی اعلام کرد: به طور قطع تمامی امکانات مورد نیاز برای نمادهای سفره‌های هفت‌سین سال آینده شهر بم را با دریافت نظر موافق شورای شهر با نشان شهر جهانی لالجین خریداری خواهیم کرد تا باغ‌شهر جهانی بم را به منظور آماده‌سازی شهر برای استقبال از نوروز آذین‌بندی کنیم.

سام‌نژاد: جای خالی هنر و هنرمندان در تفاهم‌نامه خواهرخواندگی

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بم نیز وجه اشتراک شهر بم و لاجین را هنر و آغشته بودن آن با خاک و خشت دانست و گفت: ما میراث‌دار نیاکان خود هستیم و خواهرخواندگی بین شهرها ما را به گذشته بازمی‌گرداند و اینکه باید آگاه باشیم به آیندگان چه سرزمینی را تحویل می‌دهیم.
سمانه سام‌نژاد با تأکید بر اینکه جای هنر و هنرمندان در تفاهم نامه‌های خواهرخواندگی خالی است، گفت: انتظار می‌رود با برگزاری نمایشگاه‌ها و کارگاه‌های آموزشی هنری در راستای تحقیقات بیشتر، هنر را نادیده نگیریم.
*محبی مجید: پیشنهاد خواهرخواندگی دو شهر جهانی بم و لالجین
حمید محبی‌مجید، شهردار لالجین هم در پایان ضمن اعلام تمایل برای خواهرخواندگی دو شهر جهانی بم و لالجین، پیشنهاد داد: تعامل و مبادله فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دو شهر جهانی بم و لالجین در قالب تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های هر دو شهر، مدنظر قرار گیرد تا شرایط مناسب‌تری برای توسعه و آبادانی شهرها فراهم شود.
گفتنی است در پایان از کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های سفال شهر لالجین بازدید به عمل آمد.

 

 

انتهای پیام/

رئیس شورای اسلامی شهر همدان ضمن ابراز امیدواری نسبت به برقراری تبادلات همکاری بین شهرهای جهانی لالجین و بم، تأکید کرد: افزایش تعاملات مدیریت‌ شهری همدان و لالجین هم برای توسعه شهری امری ضروری محسوب می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *