تصمیمات در شورای شهر بر اساس خرد جمعی است

تصمیمات در شورای شهر بر اساس خرد جمعی است

رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه وقتی معتقد به خرد جمعی در تصمیمات شورا هستیم باید بدانیم که نظرات مختلفی برای تصمیم‌گیری در خصوص یک موضوع مطرح می‌شود، گفت: باید به همه این نظرات احترام بگذاریم.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در صد و پنجمین جلسه صحن شورا و با تبریک فرارسیدن روز شهرداری ها و دهداری‌ها، اظهار کرد: امید است بزرگداشت این روز سبب شود که شهردار و کارمندان شریف شهرداری نسبت به مسایل مهم شهری و وظایف ذاتی خود دقت و همت بیشتری داشته و با انگیزه مضاعف در خدمت به مردم خوب همدان کوشا باشند
وی در ادامه و با طرح لایحه ارائه شده در خصوص باشگاه‌داری شهرداری همدان گفت: با توجه به مصوبه گذشته، شهرداری نمی‌تواند در وضعیت فعلی به تیم‌داری ادامه دهد و این امر تنها در صورت اصلاح آن مصوبه امکان‌پذیر خواهد بود.
رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: به دنبال مصوبه قبل شورا در خصوص عدم موافقت با تیم‌داری شهرداری، متأسفانه شاهد برخی اظهار نظر های نادرست و پیام‌های دور از اخلاق و منش از سوی عده‌ای به اعضای شورا بودیم که اینگونه رفتارها در شأن این شهر نیست.
مسگریان با تأکید بر اینکه اظهار نظرها باید دلسوزانه باشد افزود: وقتی معتقد به خرد جمعی هستیم باید بدانیم که نظرات مختلفی برای تصمیم‌گیری در خصوص یک موضوع مطرح می‌شود و باید به همه این نظرات احترام بگذاریم.

بادامی‌نجات: لایحه باشگاه‌داری شهرداری، بخشی از دغدغه‌ها را رفع می‌کند

عضو شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه شرح مذاکرات در جلسات، موضوعات متنوعی است و به یک رأی ختم نمی‌شود، اظهار کرد: از سه سال پیش بارها این موضوع را مطرح کرده‌ایم که مبلغ پول تیم فوتبال شهرداری از سازمان فرهنگی ورزشی خارج و به ستاد منتقل شود.
حمید بادامی‌نجات با تأکید بر اینکه این نظریه را ارائه و این کار را انجام دادیم که ساختار باشگاه را درست کنند اما شرایط همان روال قبل است، گفت: هیچ گاه اظهارات بنده دلیل مخالفت با فوتبال نبوده است اما این روش تیم‌داری به بیراهه است؛ ادامه این روند به شهرداری، حیثیت بازیکنان و همدان آسیب می‌زند.
وی بیان کرد: برای باشگاه‌داری نیاز به تعریف ساختار و یا ایجاد تعهد به منظور نظارت شورا است و باید درآمدها و هزینه‌ها مشخص شود.
عضو شورای اسلامی شهر همدان هدف از تشکیل تیم فوتبال و یا سایر رشته‌های ورزشی را رشد استعداد جوانان همدانی دانست و افزود: باید الزامی به منظور بومی بودن درصدی از بازیکنان تعیین شود.
بادامی‌نجات با بیان اینکه سیاست‌ها زمانی الزامی می‌شود که ساختار حقوقی مشخصی وجود داشته باشد، تصریح کرد: لایحه ارائه شده در خصوص باشگاه‌داری بخشی از دغدغه‌ها را رفع می‌کند.
وی ادامه داد: ورزش یک صنعت برای بخش خصوصی است اما کمک به حفظ تیم فوتبال شهرداری برای امیدبخشی به جوانان شهر بوده و اولویت است.
عضو شورای اسلامی شهر همدان خواستار بومی‌سازی حداکثری تیم فوتبال شهرداری شد و خاطرنشان کرد: تیم فوتبال بومی را حمایت می‌کنیم و این موضوع باید در تشکیل ساختار تیم از سوی مسئولان لحاظ شود.

کاوسی‌امید: باشگاه‌داری درست‌ترین مسیر برای شهرداری همدان است

رییس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان با اشاره به مصوبه شورا در خصوص عدم موافقت با تیم‌داری شهرداری، اظهار کرد: مسیر و فرآیند مد نظر شورا بر این بود که مسیر درستی برای مقولات ورزشی در پیش بگیریم.
اکبر کاوسی‌امید با تأکید بر اینکه برای اتفاق خوب و ارزشمند در این خصوص باید باشگاه‌داری و نه تیم‌داری رخ دهد، گفت: با تیم‌داری شهرداری مخالف هستیم و اینکه شهرداری تنها یک تیم داشته باشد و سالیانه مبلغی در آن بخش هزینه شده و اتفاقی نیز رخ ندهد به اصول صنعت فوتبال و ورزش توجه نشده است.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان بیان کرد: معتقدیم اگر شهرداری نظر بر ورود به این حوزه دارد باید به اصول کار پایبند باشد.
کاوسی‌امید با بیان اینکه اکنون تیم فوتبال شهرداری به عنوان یک سرمایه، امتیاز قابل ارزش‌گذاری است، افزود: می‌خواهیم این ارزش‌گذاری، داشته و سرمایه شهرداری را ضمن حفظ آن برای شهر در مسیر درست قرار دهیم.
وی با تأکید بر اینکه طی چهار سال گذشته همیشه اصرار داشتیم مسیر درست برای این کار در نظر گرفته شود، تصریح کرد: متأسفانه همواره در لحظات آخر یک لایحه در مسیر تیم‌داری به شورا ارائه می‌دادند و امسال نیز همین گونه شد.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان ادامه داد: تأکید ما بر این است مسیر درست باید در این خصوص اتخاذ شود و مسیر درست باشگاه‌داری است.
کاوسی‌امید با بیان اینکه از طریق باشگاه‌داری به تدریج از وابستگی این باشگاه به شهرداری به تدریج کاسته خواهد شد، خاطرنشان کرد: باید بتوانیم از ظرفیت‌های شهری در حوزه‌های مختلف در برخی مقولات استفاده کنیم.
وی با تأکید بر اینکه ورزش نیز می‌تواند درآمدزا باشد، یادآور شد: حق رشد، تبلیغات محیطی و… از جمله موارد برای درآمدزایی در این خصوص است.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان اظهار کرد: معاونت ورزشی شهرداری با مسئولیت‌های متعدد، مدیریت فوتبال نیز یک مقوله از این مسئولیت‌هاست که قطعاً نمی‌تواند همچون مدیر باشگاه به نحو احسن در این خصوص مدیریت داشته باشد.
کاوسی‌امید با بیان اینکه در شکل‌گیری باشگاه از سرمایه‌های تیم شهرداری در سنوات گذشته استفاده شود، گفت: باشگاه شهرداری باید در رشته‌های ورزشی دیگر نیز فعالیت داشته و تنها صرف فوتبال نباشد.
وی با تأکید بر اینکه همچنان با تیم‌داری صرف شهرداری مخالف هستم، بیان کرد: تیم‌داری تفاوت‌های بسیاری با باشگاه‌داری دارد و در صورت رعایت اثول درست باشگاه‌داری مشکلی پیش نخواهد آمد.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان افزود: تیم‌داری سال‌هاست که از رده خارج شده است و متأسفانه ما می‌خواهیم همان روند را ادامه دهیم.
کاوسی‌امید با بیان اینکه باید به گونه‌ای عمل کنیم که عاشقان و دوستداران فوتبال و نه دلالان برای باشگاه‌داری پای کار بیایند، تصریح کرد: ایجاد مسیر باشگاه درست‌ترین فرآیند است که از وابستگی آن به بودجه شهرداری نیز می‌کاهد.

شهردار همدان: نگاه ما در موضوع فوتبال نگاه حرفه‌ای است

سید مسعود حسینی نیز با بیان اینکه تیم فوتبالی که امروز داعیه‌دار آن هستیم، شهرداری چندین سال زحمت آن را کشیده است، اظهار کرد: یک آکادمی خوب از پایه در این حوزه ایجاد و کار حرفه‌ای انجام شده است و قدردان مدیران و مسئولان قبلی هستیم.
وی به لذت صعود یک تیم بومی پس از سال‌ها به لیگ دسته یک اشاره کرد و گفت: در صورت آشنایی به فوتبال این نکته قابل توجه است که حضور در لیگ دسته یک و باقی ماندن در آن به مراتب سخت‌تر از لیگ برتر است اما بازیکنان و کادر تیم فوتبال شهرداری با سلامت و عدم درگیر شدن به حواشی این مهم را محقق کردند.
شهردار همدان با تأکید بر اینکه برای تیم فوتبال شهرداری هزاران نفر تلاش می‌کنند، بیان کرد: اکنون تنها برای مدرسه فوتبال این تیم ۵۰۰ نفر ثبت‌‎نام کرده‌اند و بسیاری از جوانان و نوجوانان آرزوی حضور در این تیم را در سر می‌پرورانند.
حسینی با اشاره به هدف‌گذاری‌ها برای تیم فوتبال شهرداری افزود: هدف شهرداری جامعه ورزشکاری و فوتبالی و نه صرف داشتن یک تیم است.
وی با بیان اینکه سختی برای تأمین تیم وجود دارد اما در صورت وجود نگاه هزینه‌ای باید این موضوع اصلاح شود، تصریح کرد: نظرات موافق و مخالف اعضای شورا قابل احترام است اما امروز باید به موضوع تیم فوتبال بپردازیم.
شهردار همدان با تأکید بر اینکه تیم فوتبال مربوط به شهر و شهرداری بوده و باید برای حفظ آن تلاش کنیم، ادامه داد: تصمیم شورا را می‌پذیریم و قطعاً در بلند مدت برای حفظ و بقای تیم فوتبال باید به سمت استقلال آن برویم.
حسینی با بیان اینکه نگاه ما در موضوع فوتبال نگاه حرفه‌ای است، خاطرنشان کرد: پیشنهاد ارائه شده رساندن تیم به استقلال در بازه زمانی پنج ساله با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان اقتصاد ورزشی است.
وی با بیان اینکه استقلال تیم، نافی حمایت‌های شهرداری از تیم نخواهد بود، یادآور شد: امروزه ورزش یکی از راه‌های سالم‌سازی، هدف‌گذاری و دور کردن جوانان و نوجوانان از آسیب‌ها و بسیاری از معضلات است و در این راستا باید برای حفظ تیم فوتبال تلاش کنیم.

 

گفتنی است؛ در این جلسه با رای اکثریت اعضای شورای شهر تشکیل باشگاه‌ فرهنگی ورزشی شهرداری همدان مصوب شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *