لزوم حفظ جایگاه شورا و منتخبان مردم

لزوم حفظ جایگاه شورا و منتخبان مردم

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان بر لزوم حفظ جایگاه این نهاد قانونی و منتخبان مردم تاکید و گفت: شورای اسلامی شهر؛ خانه مردم است و نباید با برخی بدسلیقه‌گی‌ها زمینه تضعیف شورا را فراهم کنیم.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان با اشاره به اینکه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ۹ اصل (به طور مستقیم یا غیر مستقیم) به شوراهای شهر و روستا مربوط می‌شوند، اظهار کرد: شوراها جایگاه منحصر به فردی در قانون دارند و در ابعاد مختلف با داشتن اختیارات قانون‌گذاری، سیاستگذاری، نظارت، برنامه‌ریزی و…. فعال بوده و نقش بسزایی در پیشبرد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر منطقه داشته و از قیمومیت اداری در نظام اداری ایران به شمار می‌آیند، از این رو باید در حفظ و حراست جایگاه این‌ نهاد مردمی کوشا باشیم.
وی در ادامه تصریح کرد: تاکنون در دوره ششم شورای شهر همدان بیش از ١٠٠ جلسه علنی در صحن شورا و جلسات متعدد و هفتگی کمیسیون های تخصصی در کنار بازدیدها و جلسات غیر علنی برگزار شده است که تمامی اعضای پارلمان شهر حضوری پررنگ داشته و هر یک از اعضا بنا بر عهد و تعهد خود با شهروندان و با رعایت صرفه و صلاح شهر به ارائه پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظرات خود در مباحث مختلف پرداخته و تصمیماتی را نیز گرفته است.
این عضو شورای اسلامی شهر همدان افزود: با توجه به تنوع موضوعات مختلف مدیریت شهری در دستور جلسات علنی و لزوم بحث و تبادل نظر اعضا در خصوص اتخاذ تصمیمات کارشناسانه، بعضا شاهد جلسات چندین ساعته و طولانی مدت هستیم که همین امر موجب خستگی، درگیری ذهنی، استرس و بروز واکنش های پیرامونی غیرارادی برخی از اعضا می شود که امری اجتناب ناپذیر است و با توجه به اینکه جلسات علنی به منظور شفاف سازی مذاکرات به صورت زنده در بستر فضای مجازی در حال پخش است، بروز برخی حواشی غیرمترقبه دور از انتظار نیست.
مسگریان در ادامه گذری به حاشیه جلسه پُرچالش صحن علنی روز یکشنبه هفته گذشته شورای شهر همدان در خصوص نحوه تیم‌داری شهرداری در لیگ دسته اول فوتبال کشور کرد و گفت: در حاشیه این جلسه شاهد واکنش پیرامونی و غیرارادی یکی از اعضا بودیم که منجر به پخش گسترده فیلم آن در فضای مجازی شد و حواشی زیادی را به همراه داشت که جای تاسف دارد.
وی افزود: متاسفانه فیلم مذکور در فضای مجازی باز نشر داده شده که بازتاب زیادی در رسانه‌ها داشت و منجر به بروز حواشی تند و در نتیجه آن تخریب جایگاه نهاد مردمی شورا و به نام شهر همدان گردید که امیدواریم دیگر شاهد این قبیل موارد نباشیم.
سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با تاکید بر حفظ حرمت اعضای شورا خواستار همراهی هر چه بیشتر رسانه ها و فعالان فضای مجازی با شورای شهر شد و گفت: انتظار داریم رسانه های وزین و فعالان منصف عرصه اطلاع رسانی و فضای مجازی از هر گونه اقدام شتاب زده که منجر به تضعیف جایگاه شورا و منتخبان مردم می شود به شدت پرهیز کنند و با رعایت انصاف و سعه صدر بیشتر؛ اتفاقات و رویدادها را پیگیری، دنبال و اطلاع رسانی کنند.
مسگریان در این باره تاکید کرد: متاسفانه برخی رفتارهای شتاب زده و غیرعامدانه بستر سواستفاده احتمالی دشمنان داخلی و خارجی را فراهم خواهد کرد، از این رو همگان باید فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ” مطالبه‌گری ها باید به‌گونه‌ای باشد که هم در بیان صورتِ مسائل و هم در مقام ارائه راه‌حل‌ها، با دشمن مغرض، مخرج مشترک پیدا نکنیم ” را فصل الخطاب قرار دهند، چرا که در این صورت خواسته یا ناخواسته زمینه دلسردی مردم را فراهم کرده‌ایم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *