خاستگاه شورای ششم با اولویت فرهنگ است

خاستگاه شورای ششم با اولویت فرهنگ است

 

رییس کمیسیون بودجه شورای شهر همدان با بیان اینکه خاستگاه شورای ششم با اولویت فرهنگ است، گفت: بر این اساس در بودجه ۱۴۰۱ تنها ردیفی که به صورت عملیاتی و خارج از نکات مربوط به تحقق بودجه دیده شد، ردیف‌های هزینه‌ای مربوط به فرهنگ در کل شهرداری و به ویژه در سازمان فرهنگی بوده که باید ۱۰۰ درصد تحقق یابد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی‌امید در جلسه کمیسیون بودجه با اشاره به سفر به کربلای معلی و پیگیری موضوع خواهرخواندگی با این شهر، اظهار کرد: این موضوع در سفر پیگیری و دیداری با شهردار کربلا داشتیم.

وی دیپلماسی شهری را پدیده‌ای جدید دانست و گفت: در این موضوع مدیریت شهری دو شهر با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و از ظرفیت‌های یکدیگر بهره‌مند می‌شوند.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان بیان کرد: در دیپلماسی شهری هیچ گونه محدودیتی برای ارتباط با سایر شهرها در نقاط مختلف جهان نیست.

کاوسی‌امید با بیان اینکه پیگیری دیپلماسی شهری به عهده واحد روابط عمومی و روابط بین‌الملل شهرداری است، افزود: در سفر به کربلا رسماً از شهردار کربلا برای پیشبرد بحث دیپلماسی شهری دعوت کردیم.

وی در ادامه پیشبرد امور در بحث قراردادها را مرتبط با تشکیل میز مشترک دانست و تصریح کرد: باید میز مشترک در شهرداری ستاد تشکیل و موضوعات قرارداد با سمن‌ها، مردم و ادارات در این جلسات بررسی و تصمیم‌های لازم اتخاذ شود.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان ادامه داد: یک سال از عمر شورا و مدیریت شهری سپری شد و در صورت جلو رفتن با روال کنونی، کاری پیش نخواهد رفت؛ باید میز مشترک تشکیل و کار مردم هر چه سریع‌تر راه بیافتد.

کاوسی‌امید در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ و نقش سازمان فرهنگی شهرداری در این خصوص، تصریح کرد: اهمیت فرهنگ در مدیریت شهری یک عنصر پایه است.

وی با تأکید بر اینکه خاستگاه شورای ششم با اولویت فرهنگ است، ادامه داد: شورا در این دوره فرهنگ پایه بوده و بر این اساس در بودجه ۱۴۰۱ تنها ردیفی که به صورت عملیاتی و خارج از نکات مربوط به تحقق بودجه دیده شد، ردیف‌های هزینه‌ای مربوط به فرهنگ در کل شهرداری و به ویژه در سازمان فرهنگی بوده که باید ۱۰۰ درصد تحقق یابد.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: تأکید داریم ردیف‌های بودجه‌ای سازمان فرهنگی ‌در موعد خود تأمین شود که سازمان بتواند اهداف خود را دنبال کند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.