آموزش‌های شهروندی بدون توجه به فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بی‌معنی است

آموزش‌های شهروندی بدون توجه به فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بی‌معنی است

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان پیشنهاد داد: آموزش شهروندی بدون توجه به حوزه امر به معروف و نهی از منکر، مفهوم خود را از دست خواهد داد؛ از این‌رو درخواست دارم درصدی از بودجه کل شهرداری همدان به ستاد امر به معروف و نهی از منکر تخصیص یابد.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی رحیمی‎فر در شصت‌وپنجمین جلسه صحن شورا، گفت: امربه معروف یکی از مقوله‌های اساسی در حوزه مدیریت‎شهری همدان محسوب می‎شود که مورد غفلت واقع شده است؛ از این‌رو انتظار می‌رود بخشی از بودجه کل شهرداری همدان در این حوزه در نظر گرفته شود.

کاوسی‎امید: مخالف ترویج و به‌کارگیری اصول سند آموزش ۲۰۳۰ در کشور هستیم

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان هم تأکید کرد: به شدت مخالفت مشهود دولت با منویات رهبر انقلاب را در بحث لایحه پیشنهادی دولت در ردیف بودجه آموزش‌و پرورش به‌منظور ترویج و به‌کارگیری اصول سند آموزش ۲۰۳۰ محکوم می‌کنیم.
اکبر کاوسی‌امید در نطق پیش از دستور جلسه صحن شورا، گفت: دولت در لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۰ بخش آموزش‌وپرورش به «مشارکت فعال در اجرای برنامه‌ها و تعهدات جهانی به‌ویژه اهداف توسعه پایدار و آموزش ۲۰۳۰ اشاره داشته‌ که دولت باید در این زمینه پاسخ‌گوی مردم و مجلس باشند؛ هرچند نقش نظارتی مجلس را زیر سوال می‌برد.
وی اظهار کرد: انتظار می‌رود نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در زمینه ممانعت از لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۰ آموزش‌وپرورش با هدف ترویج و به‌کارگیری اصول سند آموزش ۲۰۳۰، هوشیاری لازم را به عمل آورند.
کاوسی‌امید خطاب به نمایندگان مردم همدان در مجلس به‌ویژه حجت‌الاسلام فلاحی که در کمیسیون آموزش فعال هستند، درخواست کرد: در این حوزه روشنگری کنند و ضمن جلوگیری از تصویب ردیف پیشنهادی مورد نظر، پیشنهاد واضح مجلس اعلام شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان در ادامه ضمن ادای احترام به تمام رزمندگان پرافتخار دفاع‌مقدس که تا ابد آوازه آنان در اسوه ایثار و شهادت، بلندآوازه است و چراغ راه نسل جوان در ادامه راه انقلاب خواهد بود؛ گفت: سرداران پرافتخاری چون ابوحمزه که نامشان پشت دشمن را لرزان و فتنه فتنه‌گران داخلی را معکوس می‌کنند؛ افتخار جمهوری اسلامی ایران محسوب می‎شوند.
کاوسی‌امید؛ سردار ابوحمزه را نمادی از شجاعت، استواری و تواضع برشمرد و افزود: ایشان به معنای واقعی کلمه، ذوب در ولایت بود و منویات امام ‌خامنه‌ای برای ایشان حجت بود.
وی با توجه به اینکه بسیجیان استان‌های مرکزی، همدان و کرمان مشی انقلابی ایشان را از یاد نخواهند برد؛ گفت: جانباز سرافزار، نهج‌البلاغه را خوب می‌فهمید؛ به‌گونه‎ای که در مدل فرماندهی و مدیریت خود به کار می‌برد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان با توجه به اینکه آن سردار بی‌ادعا در اخلاق‌مداری، ولایت‌مداری، تواضع و استقامت برای پاسداری از انقلاب، زبانزد بود که روح بزرگ و بلندشان به همرزمان شهیدشان پیوست؛ اظهار کرد: عروج ملکوتی سردار بزرگ، جانبازسرافراز، سرتیپ دوم پاسدار «غلامعلی ابوحمزه»، یادگار ارزشمند دفاع مقدس و فرمانده سابق سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله) و مردم شریف کشور به‌ویژه استان همدان تسلیت می‌گویم.

کاوسی‌امید گفت: بنده به‌عنوان نماینده مردم در پارلمان شهری نسبت به مجاهدت شهرداری همدان به‌منظور تعمیر، تجهیز و به‌روزرسانی گرمخانه شهر همدان از شهردار، معاون خدمات شهری شهردار، مدیر و همکاران منطقه چهار شهرداری و به صورت ‌ویژه آقایان زارعی و تقی‌پور خیرین فعال در این مرکز، قدردانی می‌کنم.
وی معتقد است: خوشبختانه هتلینگ کوچکی برای ارائه خدمات شبانه‌روزی به افراد بی‌سرپناه و کارتن‌خواب ایجاد شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *