مدیران و مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها منافع عموم جامعه را در نظر بگیرند

مدیران و مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها منافع عموم جامعه را در نظر بگیرند

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه مدیران و مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها منافع عموم جامعه را در نظر بگیرند، گفت: مراقب باشیم تعدد سلایق منجر به ضرر عموم مردم و آسیب به مدیریت شهری نشود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی با حضور در صحن شورا، ضمن تبریک فرارسیدن عید غدیر و با تقدیر از زحمات شورا و شهرداری طی یک سال گذشته در بحث مدیریت شهری، اظهار کرد: ولایت ظاهری امیرالمومنین (ع) باطنی دارد که خبر از یک حقیقت بزرگ بود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه غدیر تنها انشا ولایت نبود بلکه یک نباء و کشف بزرگ و آن هم کشف مقام امیرالمومنین (ع) بود، گفت: خداوند نعمت ولایت را به ما داد و امید است به معنای واقعی ولایت را در زندگی خود اجرا کنیم.
وی بیان کرد: تمام فکر و ذکر امیرالمومنین (ع) مردم بودند و آن حضرت مردم را رکن اصلی جامعه می‌دانست و هیچ گاه از مردم جدا نشد و یا بر سر منافع مردم معامله نکرد.
آیت‌الله شعبانی با بیان اینکه حتی حضرت علی (ع) منافع مردم را بر منافع شخصی خود ترجیح می‌داد، افزود: عید غدیر فرصتی است تا بیاندیشیم تا چه میزان شبیه آن حضرت عمل کرده‌ایم.
وی با تأکید بر اینکه مسئولانی که به اسم اسلام و جمهوری اسلامی مسئولیت گرفته‌اند باید ببینند، اندیشه‌ها و عملکرد سیاسی آنها چقدر شبیه غدیر است، تصریح کرد: باید عملکرد شورا را با عملکرد امیرالمومنین (ع) بسنجیم که البته کار بسیار مشکل است.
نماینده ولی فقیه در همدان ادامه داد: اگر توانستیم همه را با یک چشم نگاه کنیم آن گاه می‌توانیم بگوییم ما اهل غدیر هستیم؛ تمسک یعنی در شورا برای اعضا در انجام امور محوله تفاوتی بین یک نهاد حاکمیتی و مردم عادی وجود نداشته باشد.
آیت‌الله شعبانی در توصیه به همه مدیران و مسئولان خاطرنشان کرد: تا جایی که می‌توانیم اهل تقوا، اجتهاد و تلاش باشیم و تمسک عملی به امیرالمومنین (ع) داشته و پیرو واقعی آن حضرت باشیم.
وی خواستار در نظر گرفتن منافع عموم جامعه در تصمیم‌گیری‌ها شد و گفت: این سیاست حضرت علی (ع) بوده که نتیجه آن عدالت اجتماعی، عدالت اقتصادی در فضای شهری و بهره‌مندی از امکانات شهری خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در همدان اظهار کرد: شورا یک خانواده با اختلاف سلیقه‌ها و فکرهاست و البته تکثرها اختلاف سلیقه ایجاد می‌کند اما مهم مدیریت این تکثرها بوده که منجر به ضربه به عموم مردم نشود.


آیت‌الله شعبانی خواستار تلاش برای پیشبرد امور مردم توسط مسئولان شد و افزود: یک سال از عمر شورای شهر سپری شد و چند سال باقی مانده نیز به پایان خواهد رسید اما باید دید در جلسه آخر چه کارنامه‌ای به مردم ارائه خواهد شد و مشغول خدمت بوده‌ایم و یا حاشیه؟
وی خطاب به اعضای شورا بیان کرد: هر حاشیه‌ای ایجاد شود و عضوی از شورا آسیب ببیند، آسیب به همه اعضا بوده و دشمن نیز ممکن است از این حواشی سو استفاده کند.
نماینده ولی فقیه در همدان خواستار پیگیری، برنامه‌ریزی و انجام امور با مودت، رحمت و در کنار بودن شد و افزود: تلاش‌ها برای حل مشکلات باشد و برای تکمیل پروژه‌های نیمه کاره به شهرداری کمک شود.
آیت‌الله شعبانی در ادامه به اختصاص زمینی به متراژ ۵۰۰ متر در مشهد به استان همدان برای ایجاد یک مجموعه برای زائران همدانی تصریح کرد: این زمین در موقعیت مکانی بسیار عالی و با فاصله کوتاه ۱۰ دقیقه پیاده‌روی تا حرم قرار دارد.
وی به جلسه با شهردار مشهد در این خصوص اشاره کرد و یادآور شد: یک قطعه زمین ۳۰۰ متری و متعلق به راه و شهرسازی نیز در کنار این زمین قرار دارد که با وزارت در این خصوص صحبت داشته‌ایم.
نماینده ولی فقیه در همدان خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم عوض این زمین ۳۰۰ متری را در همدان در اختیار آنها قرار دهیم ساخت مجموعه‌ای با ۲ طبقه منفی و تراکم ۱۰۰ درصد و چهار طبقه با ۸۵ درصد تراکم را در آن منطقه ایجاد کنیم.
آیت‌الله شعبانی ایجاد این مجموعه را فرصتی خوب برای استفاده هم استانی‌ها دانست و گفت: درخواست تدبیری برای تملک زمین ۳۰۰ متری و ایجاد این مجموعه داریم.
وی در ادامه با اشاره به طراحی فضای سبز در پنج هکتار در مصلی اظهار کرد: یکی از مشکلات در همدان، عدم وجود اردوگاه‌های تربیت محور است که مطالعاتی توسط تعدادی از کارشناسان در این خصوص از اردوگاه‌های سطح کشور انجام شده است.
نماینده ولی فقیه در همدان گفت: در صورت امکان، به تناسب مصلی پنج هکتار زمین مذکور با نگاه اردوگاه تربیت محور به ویژه برای نوجوانان، تعریف و ایجاد شود.

مسگریان: تصمیمات شورا بر اساس قانون، صرفه و صلاح شهر است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه ضمن تبریک عید سعید غدیر خم و خیر مقدم به حضرت آیه الله شعبانی به دلیل حضور در جلسه شورای شهر گفت: علیرغم وجود اختلاف سلیقه بین اعضای شورا همه در راستای خدمت رسانی به مردم در تلاشند.
محمود مسگریان اضافه کرد: اعضای شورای شهر همدان بر اساس تعهد و مسئولیتی که دارند و با توجه به قانون در راستای صرفه و صلاح شهر و شهروندان تصمیم گیری می کنند‌.
مسگریان با بیان اینکه مدیریت شهری به تنهایی قادر به حل بعضی از مشکلات نیست اظهار داشت: انتظار می رود در راستای تسهیل در امور ارائه خدمات به مردم، دیگر دستگاه های اجرایی نیز شورا و شهرداری را در این اهداف کمک کنند.
وی همچنین با اشاره به اینکه در بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری همدان برای احداث حسینیه مصلی بودجه تخصیص داده شده است، گفت: احداث و اتمام این پروژه نیازمند کمک دستگاه های ذیربط است.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان در خصوص حسینیه امام خمینی( ره) اظهار داشت: لازم است شهردار با توجه به اینکه با همکاری حسینیه امام خمینی بخشی از ملک حسینیه به معبر تبدیل و الان مورد استفاده همشهریان قراردارد راهکار عملی برای رفع مشکلات فی ما بین شهرداری و هیئت امنای این حسینیه ارائه دهد و عزم شورا برای حل این مشکل است.

علی‌اکبر نظری: غدیر، سند اصالت شیعه و سند افتخار به حقانیت انتظار است

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با بیان اینکه غدیر، سند اصالت شیعه و سند افتخار به حقانیت انتظار است، اظهار کرد: اما متأسفانه از این نماد کرامت و شرافت شیعه در بنیاد غیدر چیزی در بحث نشر آن نمی‌بینیم که جامعه را سیربا کند.
علی‌اکبر نظری به ایجاد ظواهر قضایا و برگزاری جشن و سرور زودگذر در جامعه در این خصوص اشاره کرد و گفت: متأسفانه نشر حقیقت را در جامعه اعمال نمی‌کنیم و مشکل عدم رعایت همین موارد است.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بیان کرد: خدماتی در زمینه مصلی انجام شده و ۲ قطعه زمین نیز در دوره‌های قبل کمک شده است.
نظری در پایان یادآور شد: در راستای کمک به رفع مشکل حسینیه امام (ره) و موارد این چنینی در شورا پیش قدم هستیم.

 حیدری: “عدالت” و “قانون” مظلوم‌ترین واژه های عصر ما هستند

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان نیز در این جلسه گفت: متاسفانه امروزه واژه هایی مظلوم تر از عدالت و قانون نداریم و ما به عنوان نمایندگان مردم که در این جایگاه به امانت در نزد ماست اگر نتوانیم از حقوق مردم دفاع کنیم نه تنها مدیون همین مردم ولایت مدار بلکه شهدای از صدر اسلام هم هستیم.
مهدی حیدری با انتقاد از اینکه دیگر دستگاه های اجرایی، شهرداری را به مثابه تدارک چی می بینند، افزود: متاسفانه برخی نهادها و دستگاههای اجرایی شهرداری را با نگاه منبع لایزالی میبینند که این دیدگاه باید اصلاح شود.
حیدری با اشاره به اینکه در اجرای پروژه ها یا برنامه ها اولویت بندی مهمترین مقوله است، اظهار داشت: اولویت بندی ها یکی از راه های برون رفت ما از وضعیت فعلی است اما متاسفانه گاهی مشاهده می شود که این اولویت‌بندی ها عقلایی نبوده است.
وی با انتقاد از اینکه گاهی با توجیهاتی نظیر صرفه و صلاح و حساسیت شرایط، بر اجرای قانون چشم پوشی می شود، اضافه کرد: این در حالی است که همین قانون برای مردم بی دفاع اجرایی می شود و اگر قرار است در اجرای قانون برخورد های دوگانه داشته باشیم دیگر هویتی برایمان باقی نخواهد ماند.

گفتنی است،  در این جلسه از یاسین پورغیاثیان قاری نوجوان بین المللی قرآنی به مناسبت عید غدیر خم تجلیل شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *