هرگونه عملیات آسفالت، صرفا پس از تجویز فنی باشد نه موارد دیگر

هرگونه عملیات آسفالت، صرفا پس از تجویز فنی باشد نه موارد دیگر

 

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداری از اجرای سلیقه‌ای پروژه‌های آسفالت بپرهیزد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جلسه کمیسیون فنی عمرانی شورا، افزود: زحمات سازمان عمران به عنوان بازوی توانمند شهرداری در تولید و اجرای آسفالت شایسته تقدیر است.
حیدری با تاکید بر اینکه آسفالت باید با کیفیت و در صورت نیاز اجرا شود، افزود: عملیات و نحوه اجرای آسفالت باید با نیازسنجی و نظارت دقیق مهندسین فنی عمرانی صورت پذیرد.
حیدری با بیان اینکه مقیاس اجرای پروژه‌ها مشخص است، اضافه کرد: زمانی که اجرای آسفالت یک معبر، به فرموده اشخاص سیاسی باشد به این بخش آسیب وارد شده و این موضوع به بخش‌های دیگر نیز سرایت می‌کند که در این راستا تاکید اعضای شورا برای این است که شهرداری در اجرای پروژه ها از جمله پخش آسفالت از اقدامات سلیقه‌ای و سفارشی جلوگیری کرده و به سمت اقدامات حقوقی و کارشناسی متقن حرکت کند.
وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع مدیریت آسفالت، افزود: لازم است با توجه به محدودیت منابع، اجرای آسفالت برای معابر اولویت دار انجام شود که متاسفانه در برخی از نقاط شهر آسفالت‌ریزی انجام شده در صورتی که نقاطی با اولویت بیشتر از این نقاط وجود داشته و این در حالی است که در معابر نقاطی از شهر آسفالت تخریب شده هنوز ترمیم نشده است.
رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: بخش فنی و عمرانی یکی از پرمشغله‌ترین بخش‌های شهرداری محسوب می‌شود و تقدیر از زحمات کارکنان و عوامل فنی و عمرانی ضروری است و اما به صورت شایسته از این افراد تقدیر نمی‌شود.
حیدری یادآور شد: مسولیت تحقق بخش عمده‌ای از بودجه شهرداری توسط بخش عمرانی تامین می شود و تلاش این حوزه قابل تحسین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *