نرخ‌نامه سرویس مدارس باید اجرایی و منطقی باشد

نرخ‌نامه سرویس مدارس باید اجرایی و منطقی باشد

 

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان ضمن اشاره به نقش موثر سرویس مدارس در کاهش ترافیک شهری گفت: نرخ‌نامه سرویس مدارس باید اجرایی و منطقی باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در جلسه کمیسیون فنی و عمرانی شورا افزود: ریشه ترافیک بی‌سابقه سال تحصیلی سال گذشته خودروهای تک سرنشین برای سرویس دانش آموزان بودند.

حیدری افزود: در صورت فعال بودن سرویس مدارس از تعداد تردد خودروهای تک سرنشین در سطح شهر برای جابجایی دانش آموزان کاسته و متعاقب آن سطح ترافیک نیز کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه تهیه و تعیین نرخ نامه سرویس مدارس بر عهده مدیریت شهری است تاکید کرد: نرخ نامه باید واقعی، منطقی و نزدیک به عدالت تدوین شود و هیچ گونه ابهامی نداشته باشد.

حیدری همچنین تاکید کرد: در تدوین نرخ نامه باید شرایط امروز کرونایی نیز مد نظر قرار گیرد تا در صورت اوج گیری کرونا با مشکل اختلاف هزینه‌ها و تعداد دانش آموزان مواجه نشویم.

* ضرورت همسطح سازی دریچه‌های منهول سطح شهر

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان در ادامه بر همسطح سازی دریچه‌های منهول سطح شهر تاکید کرد، و گفت: وجود اختلاف ارتفاع بین دریچه‌های منهول و سطح آسفالت معابر، باعث ایجاد مشکل در تردد وسایل نقلیه و بروز حوادث ناگهانی می‌شود که به همین دلیل شهرداری باید در عملیات آسفالت‌ریزی با دستگاه فینیشر همسطح سازی دریچه منهول فاضلاب شهری را هم مد نظر قرار دهد.

حیدری با بیان اینکه از معدود مشکلات و ناهنجاری های معابر سطح شهر غیر همسطح بودن درب دریچه‌ها و وجود اختلاف ارتفاع بین این عوامل و سطح آسفالت معابر است، اضافه کرد: همسطح سازی باعث از  بین بردن نقاط حادثه خیز در معابر شهری شده و بدینوسیله ایمنی معابر بالاتر رفته و از حوادث احتمالی نیز جلوگیری می شود بر این اساس عملیات آسفالت با دستگاه فینیشر باید به گونه‌ای انجام شود که اختلاف ارتفاع دریچه‌ها با سطح معابر زیاد نشود.

وی در ادامه در بررسی بودجه عمرانی شهرداری همدان اظهار داشت: طبق گزارش معاونت عمرانی شهرداری همدان با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در بودجه سال ۱۴۰۱ در چهار ماه نخست سال جاری بیش از ۸۵ درصد بودجه عمرانی تعیین تکلیف شده است.

وی با بیان اینکه صیانت و حفاظت از بیت‌المال و اموال عمومی یکی از وظایف مهم شهرداری است، گفت: مدیران شهری نباید از  این موضوع غفلت کنند چرا که علاوه بر حفاظت از اموال عمومی، صرفه‌جویی در هزینه‌ها را هم به دنبال دارد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *