طرح‌های مصوب دولت در سفر استانی به اطلاع مردم رسانده شود

طرح‌های مصوب دولت در سفر استانی به اطلاع مردم رسانده شود

 

رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه ۱۷۹ طرح در سفر ریاست جمهوری به استان همدان مصوب شد، گفت: خواستار در میان گذاشتن این طرح‌ها با مردم هستیم که این موارد قابل پیگیری و مطالبه از نمایندگان دولت در استان باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، اکبر کاوسی‌امید در سخنان پیش از دستور صحن شورا با تقدیر از مردم فهیم، دانا، موقعیت‌شناس و زمان‌شناس مردم همدان در استقبال از رئیس جمهور، اظهار کرد: مردم همدان در این صحنه نیز پر شور ظاهر شده و نشان دادند همواره مسائل و موقعیت‌ها را به خوبی می‌شناسند.
وی به اعلام ۱۷۹ طرح مصوب در سفر ریاست جمهوری به استان همدان اشاره کرد و گفت: تأمین بودجه آب‌رسانی از سد تالوار یکی از این طرح‌هاست.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: خواستار در میان گذاشتن این طرح‌ها با مردم هستیم که این موارد قابل پیگیری و مطالبه از نمایندگان دولت در استان باشد.
کاوسی‌امید به مواجهه دولت در سفر استانی با حوزه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: سفر با زمان بسیار کوتاهی انجام شد و نیاز به افزودن حداقل نیم روز به این سفر بود چراکه به عنوان مثال جلسه با نخبگان باید به صورت مباحثه‌ای بود که اینگونه نشد.
وی با گلایه از دولت در عدم توجه به اهمیت اخذ مشکلات و مسائل مطرح شده از سوی نمایندگان مردم در پارلمان شهری، تصریح کرد: حرف مردم به صورت طبقه‌بندی شده و مشکلات شناسایی شده در اختیار پارلمان شهری بوده و وقتی می‌گوییم دولت مردمی، باید این موارد شنیده می‌شد که متأسفانه هیچ گوش شنوایی برای بیان این مشکلات و ارائه راهکارها نبود.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری در شورا طرح واگذاری زمین‌های با کاربری فضای سبز در اختیار دولت بر اساس قانون به شهرداری را ارائه کرده است که نیازمند دستور صریح دولت است.
کاوسی‌امید با بیان اینکه در صورت تدبیر لازم و صدور دستور در واگذاری این اراضی مسائل و مشکلات مربوط به مردم حل می‌شد، خاطرنشان کرد: نمی‌شود بدون شنیدن این مسائل و مشکلات راهکاری برای آنها اندیشید و پیشنهاد داریم دولت در سفرهای استانی به موضوع مهم شنیدن مسایل از سوی نمایندگان مردم در پارلمان شهری توجه داشته باشد.
وی در بخش دیگر سخنانش به موضوع وضعیت نامناسب مستأجران با توجه به افزایش اجاره بها در همدان اشاره کرد و یادآور شد: این یک هشدار برای تمام مسؤولان مرتبط در این حوزه است که قبل از وقوع یک وضعیت بحرانی در این خصوص، چاره‌اندیشی کنند.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: باید قبل از فرارسیدن پایان فصل تابستان و افزایش جابجایی مستأجران چاره‌ای در بحث اجاره بها اندیشیده شود که مشکلی ایجاد نشود.
کاوسی‌امید با طرح این سوال که مگر می‌شود نظام و تعرفه‌ای در زمینه اجاره بهای مسکن در همدان نباشد، گفت: صاحب خانه‌ها افزایش ۱۰ برابری در مبلغ پول پیش و اجاره بها داده‌اند و دولت و قوه قضاییه باید با تشکیل جلسه و تدبیر در این موضوع از بروز مشکلات جلوگیری کنند.
وی در خصوص برگزاری “اجلاسیه همدان مرکز جهانی طب سینایی” نیز بیان کرد: لازمه تحقق این مهم، پای کار بودن شهرداری است و باید شهرداری بسترها و زیرساخت‌های لازم در این زمینه را فراهم کند.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان افزود: در خصوص احیای گویش همدانی نیز باید گفت که لهجه و زبان در حفظ قومیت‌ها مهم بوده و یک میراث اصیل است.
کاوسی‌امید با بیان اینکه همانگونه که در مورد طب سنتی ایرانی کار فراگیر انجام شده در بحث احیای گویش همدانی نیز این موضوع می‌تواند در بخشی از اجلاسیه قرار گیرد، تصریح کرد: باید یک کار عملیاتی در احیای گویش همدانی انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *