ضرورت کنترل تردد موتورسیکلت‌ها در پیاده‌راه‌های شهر

ضرورت کنترل تردد موتورسیکلت‌ها در پیاده‌راه‌های شهر

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بر اجرای کامل طرح کنترل تردد موتورسیکلت‌ها در پیاده راه‌های بوعلی، اکباتان و میدان امام( ره) تأکید کرد.


علی فتحی در جلسه کمیسیون خدمات شهری، افزود: پیاده‌راه‌های بوعلی، اکباتان و میدان امام(ره) با هدف تأمین آرامش و سلامت روان مردم راه‌اندازی شد، اما تردد موتو‌رسیکلت‌‌ها علاوه بر ایجاد مزاحمت برای شهروندان و کسبه، خطری برای عابران پیاده نیز محسوب می‌شود.
فتحی با اشاره به اینکه در این طرح برای بهبود حرکت در محوطه پیاده‌راه از ابزارهای راه‌بندها استفاده شده است، گفت: این راه‌بندها با توجه به بار ترافیکی وارده به معابر فرعی منتهی به پیاده‌راه، موقعیت معابر، عرض معابر و راه‌های دسترسی به معابر انتخاب شده‌اند، اما به تدریج فرسوده می‌شوند که باید از ابزار استاندارد و مناسب استفاده کرد.

وی به ایمن‌سازی معابر اشاره و تأکید کرد: همچنین نصب راه بندهای یو شکل استیل برای مسدود کردن کوچه‌ها و معابر ورودی منتهی به پیاده‌راه بوده که این راه‌بندها نباید برای عابران پیاده مزاحمتی ایجاد کند.
وی در ادامه به تعهدات شرکت آب و فاضلاب شهرستان همدان در اجرای تبصره ۳ اشاره کرد و یادآور شد: شرکت آبفا در این زمینه به تعهدات خود به خوبی عمل کرده است.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: براساس آمار، شرکت آبفای شهرستان همدان در مدت ۳ سال اخیر اقداماتی که در امر اصلاح و توسعه شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب بویژه در مناطق کمتر برخوردار انجام داده برابر اقدامات ۲۵ سال گذشته بوده که این عملکرد قابل توجه است.
فتحی همچنین به تردد موتورسیکلت‌ها در پیاده‌راه‌ها اشاره و اظهار کرد: کنترل ترافیک شهر برعهده پلیس راهنمایی و رانندگی است اما پلیس در این زمینه عملکرد خوبی نداشته، بر این اساس لازم است در این راستا نسبت به وظایف ذاتی خود بهتر ورود پیدا کند.
وی افزود: شهروندان همدان بویژه مناطق توانمندسازی و کمتربرخوردار از اقدامات انجام شده در حوزه اصلاح و توسعه شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب رضایت داشته و ما به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان شهری قدردان تلاش مجموعه شرکت آبفای شهرستان همدان هستیم.
علی فتحی در ادامه جلسه ضمن قدردانی از زحمات و موفقیت‌های رئیس اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری و مدیر معاونت تاکسیرانی حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان، گفت: مدیریت جدید اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری همدان طی شش ماه اخیر عملکرد قابل توجهی داشته که از مهمترین آنها می‌توان به راه‌اندازی بخش‌هایی از جمله سامانه پایش، راه‌اندازی مرکز فرماندهی، سامانه ردیابی الکترونیک، سامانه ارتباطات رادیویی، سامانه شهربان حریم بان، گشت‌های اختصاصی باغات و نیز تدوین آیین نامه اجرایی اشاره کرد.
فتحی همچنین اضافه کرد: مدیریت تاکسیرانی در مبارزه و پیشگیری با ویروس کرونا (توزیع محلول ضدعفونی کننده، ماسک و آموزش‌های لازم) ساماندهی تاکسی‌های ون، طرح تبدیل تاکسی‌های فرسوده، ساماندهی ایستگاهی تاکسی‌ها (زیبا سازی و جابجای بهتر مسافر)، توزیع کمک معیشتی بین اقشار متأثر از شیوع ویروس کرونا قدم‌های مفید و مؤثری برداشته است که جای تقدیر و تشکر دارد.

عسگریان: اقدام شرکت آبفا در جداسازی فاضلاب از رودخانه‌ها ارزشمند است

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه، گفت: شرکت آب و فاضلاب شهرستان همدان تعامل خوبی با مدیریت شهری دارد که این امر باعث پیشبرد اهداف شده است.
سید مسعود عسگریان اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی درآمدی که وجود دارد لازم است شرکت آبفا پروژه‌های پیشنهادی خود برای سال‌های ۹۹ و۱۴۰۰ را به شورا ارائه دهد.
عسگریان جداسازی فاضلاب از رودخانه‌ها را کار ارزشمندی برشمرد و اظهار کرد: این اقدام شرکت آبفا در شرایط کنونی که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم بسیار ارزشمند است.
مدیر امور شبکه‌های توزیع آب همدان نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از تبصره ۳ این شرکت در سال ۹۸ اظهار کرد: پیرو اصلاح و توسعه شبکه‌های توزیع آب به ویژه در حاشیه شهر سعی کردیم بیشترین منبع تبصره ۳ را در مناطق کمتر برخوردار هزینه کنیم. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، حسین آذرتکین به پیش‌بینی اصلاح و توسعه شبکه‌های جمع آوری فاضلاب در سال ۹۸ شهرستان همدان اشاره کرد و یادآور شد: در سال جاری تمام سعی خود را برای جداسازی فاضلاب از رودخانه خواهیم گذاشت.
گفتنی است: در پایان این جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان از زحمات و موفقیت‌های محمدعلی گلشن رئیس اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری و میلاد کریمی مدیر معاونت تاکسیرانی حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان تجلیل به عمل آمد که در این تجلیل نماینده مدیر معاونت تاکسیرانی حمل و نقل بار و کالای شهرداری همدان حضور داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *