اجلاس جهانی راه ابریشم امکان تبادلات اقتصادی و سرمایه‌گذاری را فراهم می کند

اجلاس جهانی راه ابریشم امکان تبادلات اقتصادی و سرمایه‌گذاری را فراهم می کند

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر همدان گفت: برگزاری اجلاس جهانی راه ابریشم امکان تبادلات اقتصادی وسرمایه‌گذاری‌های جدیدی را با سایر کشورهای این پهنه ایجاد می‌کند.


مریم روانبخش افزود: اعضای سازمان جهانی یونسکو برای برگزاری اجلاس جهانی راه ابریشم در همدان با حضور کشورهای حاشیه این جاده گرد هم خواهند آمد تا در محفلی برای تبادل دانسته‌ها و ایده‌های کاملاً تخصصی شرکت کنند.
وی اضافه کرد: ایجاد شبکه تعاملات و ارتباطات مؤثر با کشور‌های واقع در مسیر راه ابریشم در راستای همکاری‌های بین‌المللی با هدف توسعه منطقه، ظرفیت بزرگی محسوب می‌شود.
روانبخش بیان کرد: جاده ابریشم یک ظرفیت مناسب علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که در فضای اقتصادی موجود کشور امکان تبادلات اقتصادی و سرمایه‌گذاری‌های جدیدی را با سایر کشور‌های این پهنه ایجاد می‌کند.
وی عنوان کرد: حضور نمایندگان ۱۴کشور اروپایی و آسیایی یکی از رویکردهای هوشمندانه دیپلماسی ایران است و میزبانی این همایش در بین تمامی شهر‌های کشور به پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین واگذار شده است.
روانبخش با بیان اینکه بهره گیری صحیح و استفاده از وضعیت اجلاس جهانی راه ابریشم سهم چشم گیری در ثروت آفرینی و رونق اقتصادی استان خواهد داشت گفت: شایسته است بخش مهمی از دیپلماسی کشور را در جاده ابریشم متمرکز کرده و با بهره گیری از روابط تاریخی سازنده و مثبت با این کشور‌ها توسعه روابط تجاری و گردشگری را رقم بزنیم که این امر مستلزم عزم بیش از پیش مسؤولان استانی است.
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر همدان در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی اجلاس جهانی راه ابریشم، با اشاره به رابطه دوستانه ایران با کشور‌های حاشیه جاده ابریشم بیان کرد: جاده ابریشم شبکه راه‌های به هم پیوسته با هدف بازرگانی در آسیا است که خاور، باختر و جنوب آسیا را به هم و به شمال آفریقا و اروپا پیوند می‌دهد.
وی در پایان اضافه کرد: جاده ابریشم به مدت ۱۷۰۰سال بزرگترین شبکه بازرگانی دنیا بوده و همچنان به عنوان مسیر ژئوپلتیک اقتصادی_سیاسی در جهان مطرح است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *