شهرداری با مجموعه اصناف تعامل داشته باشد

شهرداری با مجموعه اصناف تعامل داشته باشد

 

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان گفت: اگر مجامع امور صنفی در زمینه‌های مختلف در مدیریت امور شهری ورود کرده و شهرداری نیز با این مجموعه‌ها تعامل داشته باشد، معضلات و مسائل موجود رفع می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی‌اکبر نظری در کمیسیون خدمات شهری با موضوع مدیریت بازارها و با حضور نمایندگان شهرداری و اتاق اصناف، با تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری اباعبدالله (ع)، اظهار کرد: شهادت بالاترین و والاترین مقام برای یک انسان است و اگر از ماه محرم ماه شرافت و کرامت بهره بگیریم بسیاری از مشکلات و معضلات جامعه رفع خواهد شد.
وی به زیبایی حق و جلوه حق با بهره‌گیری از این درس بزرگ اشاره کرد و گفت: اگر حقوق جامعه را ملاک قرار دهیم بسیاری از مشکلات از بین می‌رود.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان بیان کرد: اگر مجامع امور صنفی در زمینه‌های مختلف در مدیریت امور شهری ورود کرده و شهرداری نیز با این مجموعه‌ها تعامل داشته باشد، معضلات و مسائل موجود رفع می‌شود.
نظری خواستار برگزاری جلسات مشترکی بین شهرداری و اصناف مختلف شد و افزود: چندین جلسه در بحث سنگ مزار فروش‌ها برگزار و تصمیماتی اتخاذ و به شهرداری منطقه ۳ ابلاغ شده است.
وی با اشاره به برگزاری جلسات با صنف آهن فروش‌ها، پرنده فروش‌ها و… تصریح کرد: لازم است در این زمینه‌ها اراده‌ها را مستحکم کنیم.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان ادامه داد: در خصوص ورودی جاده تهران نیز مصوباتی بوده و یک نکته از باب طرح جامع شهری وجود دارد و لازم است مدیریت شهری جدیتی در این رابطه بکار گیرد چراکه مدیریت شهری از ورودی‌های آن شناخته می‌شود.
نظری با تأکید بر اینکه همدان یکی از برترین شهرها در تمیزی و نظافت است، خاطرنشان کرد: البته مسائل دیگری وجود دارد که از آن جمله عدم وجود صنعت در این شهر است که مردم به این دلیل در عسر و حرج بوده و استاندار و نمایندگان باید در زمینه و رفع این مشکل قدم بردارند.

بادامی‌نجات: عزم شورا و شهرداری کمک به انتقال سنگ مزار فروش‌هاست

رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان با بیان اینکه عزم شورا و شهرداری کمک به انتقال سنگ مزار فروش‌هاست، اظهار کرد: شهرداری با ایجاد مغازه‌هایی در بلوار بهشت و تسهیل عرضه آن به فعالان در این عرصه، سعی بر رفع مشکل در این بخش داشته و نیاز به همراهی کسبه در این صنف است.
حمید بادامی‌نجات با یادآوری این مهم که در شورا منافع شهرداری و عموم شهروندان در تصمیم‌گیری‌ها به ویژه در موضوع سنگ مزار فروش‌ها در نظر گرفته می‌شود، گفت: در صورت نگاه صرف اقتصادی، شهرداری می‌توانست این مغازه‌ها را به مزایده بگذارد اما در نگاه حمایتی فروش اقساطی برای فعالان در این بخش دیده شد.
وی با تأکید بر اینکه نمی‌توانیم بیت‌المال را به قیمت پایین بفروشیم، خاطرنشان کرد: به منظور حمایت از فعالان در این صنف و رفع مشکلات موجود، می‌توانیم تسهیلاتی ایجاد کنیم که پرداخت ۳۰ درصد مبلغ کارشناسی به صورت نقد و مابقی به صورت اقساط از جمله این تسهیلات است.

گازرانی: اتفاق خوبی در مجموعه شورا، شهرداری و اصناف رقم خورده است

رییس اتاق اصناف استان همدان نیز با بیان اینکه اتفاق خوبی طی سال‌های گذشته در مجموعه شورا، شهرداری و اصناف رقم خورده است، اظهار کرد: انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و همکاری‌ها در بحث صنوف آلاینده در این راستا بوده است.
احمد گازرانی انتقال پرنده فروش‌ها را از جمله اقدامات خوب طی این سال‌ها برشمرد و گفت: انتقال کشتارگاه قدیم در خضر نیز با ورود خوب دادستانی انجام شد.
وی خواستار همراهی شورا و شهرداری به منظور رفع مشکلات اصناف شد و بیان کرد: امروز باید به گونه‌ای عمل شود که اصناف و اتاق اصناف به توسعه شهر کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *