نقش خبرنگاران در تنویر افکار عمومی و آگاهی‌بخشی جامعه ستودنی است

محمود مسگریان

نقش خبرنگاران در تنویر افکار عمومی و آگاهی‌بخشی جامعه ستودنی است

 

محمود مسگریان رییس شورای اسلامی شهر همدان در پیامی فرارسیدن روز خبرنگار را به تمامی فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی تبریک و تهنیت گفت.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ در این پیام آمده است:

“ن و القلم و ما یسطرون”

آگاهی‌بخشی به جامعه و نوشتن از مسائل و مشکلات جامعه برای طلوع حقیقت و گسترش عدالت در جامعه وظیفه‌ای بس خطیر و مهم است که بار این امانت بر دوش انسان‌هایی با تقوی و وارسته، آگاه، منصف، مسئولیت‌پذیر و جسور در ایران اسلامی بوده و آنهایی که در این راه گام می‌نهند روشنگری و آشکار کردن حق از باطل را مهمترین وظیفه خود می‌دانند.
۱۷ مردادماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار امسال با عاشورای حسینی همزمان شده است که این تقارن پیامی مهم را برای قلم به دستان آگاهی بخش به دنبال دارد و گویای این امر است که اگر در آن برهه تاریخی، اخبار مثل وقایع به درستی و به دور از هرگونه جانبداری و در حمایت از حق نقل می‌شد شاید دلایل قیام امام حسین (ع) و تشخیص حق از باطل بر بسیاری از افراد روشن می‌شد.
اما وظیفه خبرنگاران امروز بیش از هر زمان دیگری حساس بوده و نقش ستودنی آنها در تنویر افکار عمومی و آگاهی‌بخشی در مسائل مختلف به منظور جلوگیری از هر گونه سوء استفاده دشمنان از فرصت‌ها، برای همسوسازی جریان فکری جامعه با نقشه‌ها و اهداف خود بر همگان آشکار است.
خبرنگاران متعهد و با اخلاق در شرایط مختلف همچون بحران‌ها، بلایای طبیعی، جنگ و غیره همواره در اطلاع‌رسانی، آماده و پا به رکاب بوده و با پیروی از ولایت فقیه، حفظ ارزش‌ها و انسجام بخشی به جامعه در حفظ و حراست از کیان اسلامی کوشا بوده و هستند.
فرارسیدن این ایام را خدمت تمامی فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی در همدان تبریک و تهنیت می گویم، امید است این تلاشگران دغدغه‌مند هر روز بیش از گذشته در انعکاس مشکلات و معضلات جامعه و کمک در رفع آنها موفق بوده و یاری‌گر مسئولان و مدیران در سطوح مختلف باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *