شهرداری از تغییر کاربری نانوایی‌ها به تجاری جلوگیری کند

شهرداری از تغییر کاربری نانوایی‌ها به تجاری جلوگیری کند

 

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه کتباً به شهرداری ابلاغ خواهیم کرد که از تغییر کاربری نانوایی‌ها جلوگیری شود، گفت: به واسطه این تغییر کاربری‌ها و ارائه کانکس به جای مغازه‌های خدمات‌رسان، عملاً شهر به گورستان کانکس‌ها تبدیل شده است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی‌اکبر نظری در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورا با موضوع کانکس‌های نانوایی و افزایش بودجه سازمان مدیریت پسماند، اظهار کرد: سال‌هاست که شهرداری مغازه‌های خدماتی را به تجاری تبدیل می‌کند و این موضوع عامل معضل و مشکل شده است.
وی وجود مغازه‌های خدماتی همچون نانوایی‌ها را از ضروریات جامعه برشمرد و گفت: متأسفانه این روزها با توجه به افزایش قیمت زمین و از رونق افتادن نانوایی‌ها شهرداری بسیار راحت، تغییر کاربری از خدماتی به تجاری را انجام می‌دهد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: مجموعه‌های بالادستی و کارشناسان ارائه دهنده طرح جامع و طرح تفصیلی، این مغازه‌های خدمات‌رسان را نیز در شهر دیده‌اند و سوال اینجاست که با این وجود الزام شهرداری برای تغییر کاربری آنها به تجاری چه بوده است؟
نظری به استقرار دکه‌ها و کانکس‌ها به جای مغازه‌های خدمات‌رسان در شهر اشاره کرد و افزود: وجود این دکه‌ها و کانکس‌ها چهره شهر را زشت و کریه کرده و خلاف قانون و تمام معیارهای شهری بوده و هر منطقه را با مشکل مواجه می‌کند.
وی خواستار عدم موافقت با استقرار کانکس از سوی معاونت شهرسازی شهرداری شد و تصریح کرد: معاونت شهرسازی باید اجازه استقرار کانکس در مناطق مختلف به ویژه فضای سبز را ندهد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: کرامت انسانی را کنار می‌گذاریم و به موارد دیگر ارزش می‌دهیم و نتیجه این اقدامات ظهور دلالی‌ها در این خصوص می‌شود.
نظری با اشاره به سه درخواست صدور مجوز استقرار کانکس طی هفته جاری تصریح کرد: مگر با استقرار کانکس نانوایی مشکل مردم حل می‌شود؟
وی با بیان اینکه کتباً به شهرداری ابلاغ خواهیم کرد که از تغییر کاربری نانوایی‌ها جلوگیری شود، ادامه داد: به واسطه این تغییر کاربری‌ها و ارائه کانکس به جای مغازه‌های خدمات‌رسان، عملاً شهر به گورستان کانکس‌ها تبدیل شده است؛ شهرداری در مقابل تغییر کاربری‌ها بایستد.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان خاطرنشان کرد: ارائه کانکس در مواردی رانت شده است و به برخی مجوز سه کانکس هم داده شده اما به برخی حتی مجوز یک کانکس هم نمی‌دهند.

انتها یپیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *