تلاش همگانی برای تحقق شعار «رونق تولید»

تلاش همگانی برای تحقق شعار «رونق تولید»

نخستین جلسه صحن شورای اسلامی شهر همدان در سال با محوریت ارایه گزارشی کوتاه از عملکرد و وضعیت مصوبات ۶ ماهه دوم سال ۹۷ شورا و نیز دیدار نوروزی شهردار و مدیران شهرداری با رئیس و اعضای شورا برگزار شد.


در این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر همدان ضمن شادباش سال جدید و تأکید بر تحقق شعار سال، گفت: همگان به‌ویژه مجموعه مدیریت شهری می‌بایست در راستای تحقق شعار سال ۹۸ مبنی بر «رونق تولید» کمک کرده و با همکاری یکدیگر در راستای تحقق آن گام برداریم.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان با بیان اینکه گام‌های مؤثری از سوی مدیریت شهری در راستای رضایتمندی مردم برداشته شد، افزود: تمامی اقدامات حوزه شهری به افزایش میزان رضایتمندی شهروندان با کمترین میزان شکایت‌ها همراه بود که قابل تحسین بوده و در صورت نظرسنجی از مردم، شهرداری یکی از موفق‌ترین ارگان‌ها در سال ۹۷ است.
گردان همچنین گفت: دغدغه تمامی اعضای شورا در راستای تعامل بیشتر با شهرداری بوده است تا با کمترین حاشیه به امور اجرایی بپردازند، البته نواقصی نیز به مانند سایر سازمان‌ها وجود دارد که با تعامل و همت بیشتر برطرف خواهد شد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با توجه به اینکه انتخابات سال ۹۸ را در پیش داریم، خطاب به مجموعه شورا و شهرداری، توصیه کرد: حتی‌المقدور از ورود به مباحث انتخاباتی خودداری کنند تا شاهد آسیب آن به شهر و مدیریت شهری نباشیم، زیرا در این صورت تمامی مسائل رصد می‎شود.
گردان با تأکید بر اینکه سال گذشته اقدامات خوبی در مناطق توانمندسازی شهر همدان انجام شد، اظهار کرد: پروژه‌های نیمه‌تمام شهری در اواخر سال گذشته قوت گرفتند که انتظار می‌رود این روند ادامه یابد و از سوی دیگر پروژه‌های جدیدی در سال ۹۸ آغاز شوند تا کارهای ماندگاری در شهر همدان به یادگار بماند.
وی همچنین تأکید کرد: حضور شهردار و اعضای شورا در شهر در روزهای نوروزی و فعالیت‌های قابل توجه مرکز مدیریت ۱۳۷ شهرداری، قوت قلبی برای شهروندان همدانی و مسافران بود.
گردان با تأکید بر اینکه سعی شورا تعامل با شهردار و مجموعه شهرداری بوده است، بیان کرد: سعی داریم امسال نیز این همفکری و تعامل با شهردار به عنوان یار دوازدهم شورا ادامه یابد.

گردان: قدردانی از ستاد مدیریت بحران استان

وی در ادامه با قدردانی از مجموعه ستاد مدیریت بحران استان به ویژه مجموعه شهرداری همدان، بیان کرد: بحران پیش‌بینی شده در زمان بارندگی توسط مدیریت ارشد استان، تدابیر مسؤولان استانی همراه با برنامه مدیران شهری، به موقع و مناسب مدیریت شد که قابل قدردانی است.
گردان همچنین با اشاره به سه مسئله حائز اهمیت پیش‌بینی مدیریت در صحنه و حضور مستمر مدیریت ارشد استان، سایر مدیران و شهردار در زمینه مدیریت بحران، گفت: اقدامات خوبی از جمله دیواره چینی‌ها، لای‌روبی رودخانه‌ها از دوره‌های مدیریتی و نظارتی گذشته در شهر همدان انجام شده بود که در سال ۹۷ تکمیل شد.

گردان: تأیید ۸۵ درصدی مصوبات شورا در هیأت تطبیق

رئیس شورای اسلامی شهر همدان همچنین با ارائه گزارش کوتاهی از وضعیت مصوبات ۶ ماهه دوم سال ۹۷، گفت: شورا در این مدت، ۱۴۶ مورد مصوبه داشته که از این تعداد ۱۰۵ مورد حدود ۷۲ درصد مصوبات بلافاصله در هیأت تطبیق فرمانداری مورد تأیید قرار گرفته است.
گردان افزود: در مجموع ۸۵ درصد مصوبات شورای اسلامی شهر همدان در ۶ ماه دوم سال گذشته مورد تأیید هیأت تطبیق فرمانداری قرار گرفته که نسبت به سال‌های گذشته با رشد مناسبی همراه بوده است.
وی اظهار امیدواری کرد در ۶ ماهه نخست سال ۹۸، حداقل ۹۰ درصد مصوبات مورد تأیید هیأت تطبیق فرمانداری قرار گیرد.

گردان: عملکرد تحسین‌آمیز ستاد نوروزی شهرداری همدان

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه با اشاره به عملکرد تحسین‌آمیز ستاد نوروزی شهرداری همدان، عنوان کرد: در نوروز، ۹۰ هزار و ٧۶٢ نفر توسط ستاد تسهیلات و اسکان مسافران شهر همدان اسکان یافته‌اند و ۳۲ هزار و ۷۱۲ نفر از مسافران نوروزی نیز از خدمات سفر شهرداری بهره‎مند شده‌اند.

گردان:خلاصه اقدامات شورا در ۶ ماه دوم سال ۹۷

در ادامه گردان با اشاره به مهمترین اقدامات انجام شده در ۶ ماه دوم سال گذشته، گفت: برگزاری شایسته شصت‌ودومین نشست شورای اسلامی کلان‌شهرهای سراسر کشور در آذرماه ۹۷، مشارکت مسؤولانه در برگزاری هرچه بهتر و هدفمند رویداد بزرگ همدان ۲۰۱۸ و میزبانی از رؤسای شوراهای کشور در این رویداد بین‌المللی و همچنین بررسی، پیگیری و ارائه طرح‌های تخصصی و متناسب با نیاز جامعه در شورا از جمله طرح‌های بهنام (برند همدانی، نماد افتخار ملی)، شهاب (شفافیت شورای اسلامی شهر و شهرداری همدان و ابزار بهره‌وری)، فکه (راه‌اندازی فرهنگسرای کسب‌وکار و کارآفرینی همدان)، سما (سامان‌دهی و مناسب‌سازی اماکن عمومی شهر همدان) از جمله اقدامات شورای اسلامی شهر همدان بوده است.
وی ادامه داد: در سال گذشته بررسی دقیق و علمی بودجه سال ۹۸ با حساسیت اعضای شورا همراه بود که بدون ایراد محتوایی و تنها با اصلاحات اندک مورد تأیید هیأت تطبیق فرمانداری همدان قرار گرفت.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه برای نخستین‌بار پس از تشکیل شوراهای اسلامی شهر، موجودی کالاها و تجهیزات شورای شهر همدان بررسی و شماره اموال برای آنها ایجاد شد، گفت: استقرار و پیاده‌سازی نظام مالی و حسابداری یکپارچه شورا به منظور افزایش بهره‌وری و شفافیت هزینه‌کردها؛ طراحی، پیاده‌سازی و نصب سامانه حضور و غیاب اعضای شورا به منظور اطلاع شهروندان؛ راه‌اندازی وبگاه اطلاع‌رسانی شورا همراه با طراحی و کارکرد جدید؛ انعقاد قرارداد برای ساماندهی سامانه جامع مصوبات شورا به منظور بهره‌برداری عمومی شهروندان؛ ساماندهی و پیگیری جدی امور ملاقات‌ مردمی رئیس شورا و همچنین تشکیل کارگروه و اتاق فکر داخلی رئیس شورا به منظور بررسی نامه‌ها و درخواست‌های وارده قبل از بررسی در صحن شورا و بررسی اقدامات حوزه اجرایی و قانونی شورا از دیگر اقدامات شورای اسلامی شهر همدان در ۶ ماهه دوم سال گذشته بود.

کاوسی‌امید: نمره عملکرد شهرداری همدان افزایش یافت

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به شعار سال ۹۸ مبنی بر سال رونق تولید، گفت: انتظار می‌رود با همت و انسجام ملی، مدیریت شهری نیز در این راستا نقش خود را ایفا کند.
اکبر کاوسی‌امید اضافه کرد: سال گذشته اقداماتی در حوزه بودجه صورت گرفت که بحث درآمدهای پایدار و مستمر از جمله آنها بود و در این زمینه در زمینه تعامل با اتاق اصناف وارد شدیم که شهرداری مکلف شد با اتاق تعامل داشته باشد.
وی همچنین از تأیید نشدن افزایش نرخ تاکسی‌‌ها گلایه کرد و افزود: همه مقدمات کار و دفترچه نرخ مسیرهای مختلف تهیه شده است که تعلل فرمانداری در این حوزه قابل قبول نیست؛ زیرا در این بین حق تاکسیرانان ضایع شده است.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان در ادامه اظهار کرد: مدیریت مالی در شرایط سخت اقتصادی به ویژه افزایش قیمت ارز و همچنین مدیریت بحران در زمان بارش نزولات آسمانی به گونه‌ای بود که نمره عملکرد شهرداری همدان را افزایش داد.
کاوسی‌امید ابراز امیدواری کرد در سال ۹۸ با صرفه‌جویی در هزینه‌ها بتوانیم در حوزه فناوری و اطلاعات در راستای افزایش شفافیت و خدمات‌رسانی بهتر به مردم، گام برداریم.

 نوراله‌زاده: دیتا سنتر شهرداری خریداری شود

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر همدان هم در ادامه با ابراز همدردی با خسارت‌دیدگان حوادث سیل و سیلاب در اکثر نقاط کشور، گفت: اگر مدیریت بحران در شهر به خوبی انجام نمی‌شد، همدان نیز به مانند برخی نقاط کشور خبرساز و حادثه‌ساز می‌شد.
نرگس نوراله‌زاده همچنین پیشنهاد داد: با توجه به اینکه شهرداری در قانون حمایت از کسب وکار مسؤولیت دارد، بر این اساس باید نسبت به تهیه یک مکان برای نمایشگاه عرضه محصولات کسب‌وکارهای خُرد اقدام کند و در راستای شعار سال، گام بردارد.
وی با بیان اینکه امید است امسال دیتا سنتر شهرداری خریداری شود، تأکید کرد: بدون تردید این امر صرفاً هزینه‌کرد محسوب نمی‌شود، بلکه سرمایه‌گذاری است و در نهایت شاهد افزایش سطح و ارتقای خدمات به مردم خواهیم بود.

 

 

صوفی: مدیریت شهری سال ۹۷ را به خوبی پشت سر گذاشت

شهردار همدان نیز در دیدار نوروزی مدیران شهرداری با اعضای شورا در این جلسه، گفت: مجموعه شهرداری با همت و حمایت شورا و همدلی مدیران شهرداری توانست سال ۹۷ را علی‌رغم مشکلات اقتصادی به خوبی پشت سر بگذارد.
عباس صوفی با بیان اینکه از ۲۰۰ پروژه سال گذشته، عملیات اجرایی بیش از ۱۸۰ مورد آغاز شده، پایان یافته و یا در حال اجراست، افزود: مدیران شهرداری در آستانه نوروز ۹۸، شهر را آماده کردند و در حوزه‌های مختلف کم نگذاشتند.
وی ادامه داد: ۴۳۰ ریز پروژه برای سال ۹۸ در شهر به صورت متوازن تعریف شده است که امیدواریم با حمایت و کمک شورا و همت مجموعه شهرداری به خوبی اجرایی شوند.
شهردار همدان در ادامه با اشاره به بارش‌های اخیر در استان، گفت: در بارش‌های اخیر چنانچه مدیریت لحظه‌ای صورت نمی‌گرفت، قطعاً مشکلاتی برای شهر ایجاد می‌شد که همدان با مدیریت خوب مجموعه شهرداری و دیگر ارگان‌ها، از بحران عبور کرد.
صوفی با اشاره به اینکه ستاد تسهیلات و استقبال از مسافران با موفقیت تعطیلات را پشت سر گذاشت، افزود: البته امسال به دلیل شرایط جوی، آمار حضور مسافران کاهش داشت؛ اما تا پایان شهریورماه، شهر را همچنان آماده پذیرش گردشگران نگه خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه ظرفیت رودخانه شهر ۴۴ میلی‌متر است، اما ۱۱۰ میلی‌متر بارش داشتیم، یادآور شد: این مهم نشان‌ داد که اگر لای‌روبی و اقدامات لازم انجام نمی‌شد، با مشکل مواجه می‌شدیم؛ اما با کمک خداوند متعال و تلاش مستمر همه همکاران، این روزها را پشت سر گذاشتیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *