پیام تبریک رئیس شورای شهر و شهردار بم بمناسبت روز همدان

پیام تبریک رئیس شورای شهر و شهردار بم بمناسبت روز همدان

دکتر منصور عزیزآبادی رئیس شورای اسلامی شهر و مهندس علیرضا ریاضی شهردار شهر جهانی بم بمناسبت یکم شهریور روز همدان پیام تبریک کهن دیار بم را بعنوان خواهر خوانده همدان تقدیم مردم ومسئولین این خطه تاریخی کردند.

به نام خدایی که همین نزدیکی‌هاست…
باسلام و تقدیم دعای خیر
نخستین روز از شهریور ماه، که در تقویم ملی کشور عزیز ما به نام حکیم هزاره‌ها، شیخ الرئیس؛ ابوعلی‌سینا و روز همدان نام‌گذاری شده است را گرامی می‌داریم.
از فراز کوهستان الوند که عروس کوه‌های ایران نام‌گذاری شده، دشت زیبای تخت نادر، دشت سرسبز میشان، تا نسیم روح‌نواز آبشار طبیعی و عظمت و افتخار کتیبه‌های تاریخی گنج‌نامه، از خشت خشت میراث ماندگار تپه هگمتانه که در آستانه ثبت در فهرست جهانی یونسکو بوده و نماد تمام قد مدنیت شهری در دنیا محسوب می‌شود، از عظمت شیرسنگی همدان، از جوار آرامگاه ابن‌سینا و آرامگاه شاعر شوریده‌دل؛ باباطاهر عریان تا پیاده‌راه‌های زیبای بوعلی، اکباتان و بلوار ارم و شب‌های دل‌نشین تپه عباس‌آباد در بام شهر همدان؛ یادآور خاطره‌های زیبا برای ما است که عِطر و بوی پیمان همیشه برقرار تفاهم خواهرخواندگی باغ‌شهر جهانی بم و کهن‌شهر تاریخی همدان را دارد.
شهرهایی که حضرات آیت الله خامنه ای رهبر فرزانه انقلاب، شهر همدان را مفتخر به عنوان دارالمومنین و دارالمجاهدین و شهر بم را به دارالصابرین مزین کرده که برای همیشه تاریخ ماندگار خواهد شد.
دارا بودن چهار میراث ارزشمند ثبت جهانی در شهر تاریخی بم ردپای اصالت، تاریخ و فرهنگ جغرافیای ایران را برای جهانیان فریاد می‌زند.
از خشت به خشت میراث ثبت جهانی ارگ تاریخی بم، از سرسبزی نخلستان‌ها و باغ‌های شهر ما از سویدای قلب‌های مهربان و پرتلاش مردان و زنان این خطه از کشور عزیز و به واسطه نمایندگان خود در پارلمان شهری باغ‌شهر جهانی بم، پیام محبت؛ همراهی و هم‌دلی خود را در سبدی از احساس تقدیم پایتخت‌نشینان تاریخ و تمدن ایران کرده و امیدواریم با گرامی‌داشت این گونه مناسبت‌ها بستر همکاری‌های مشترک در حوزه مدیریت شهری تقویت شده و شاهد اقدام‌های فرهنگی، اجتماعی و گردشگری در این دو شهر تاریخی باشیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *