بی تدبیری چندین ساله مدیران عامل بحران آب همدان / دادستان برای ترک فعل مدیران ورود کند

بی تدبیری چندین ساله مدیران عامل بحران آب همدان / دادستان برای ترک فعل مدیران ورود کند

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری، زیست محیطی و بهداشت شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد از شرایط بحران کم‌آبی در همدان،گفت: بحران به وجود آمده به دلیل بی تدبیری مدیران استان است که می‌طلبد دادستان به خاطر ترک فعل این مدیران ورود پیدا کند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی‌اکبر نظری در جلسه کمیسیون خدمات شهری، زیست‌محیطی و بهداشت شورا که با انتقاد و تذکر به مسؤولان و مدیران استان جهت به وجود آمدن بحران آب در شهر چشمه‌ها و قنات‌های پرآب افزود: متأسفانه بی مبالاتی مدیران و بی‌تدبیری و عدم برنامه‌ریزی درست مدیران عامل بحران کم آبی همدان شده است.
نظری با بیان اینکه بحران آب یک شبه به وجود نمی‌آید، اظهار کرد: کم‌آبی و بحران آن ماحصل چندین سال بی‌برنامگی و بی‌تدبیری مسؤولان است.
وی با اشاره به دستور مسؤولان برای تأمین آب همدان توسط ذخایر آبی فضای سبز شهر، افزود: این اقدام که فضای سبز را آبیاری نکنند اقدام درستی نیست و طبق قانونی که برای آب رسانی و تأمین آب جامعه بیان شده است بر اساس همین قانون برای فضای سبز نیز تأکید شده و از بین بردن تعمدی درختان حکم محاربه داشته و مدیریت ارشد استان باید در این زمینه پاسخ گو باشد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با انتقاد از اینکه چرا باید به گونه‌ای عمل کرد که با بی‎‌‌ برنامگی وضعیت بحرانی کنونی به وجود آید، اظهار کرد: با عدم برنامه‌ریزی و بی‌مسؤولیتی اجازه می‌دهند این بحران به وجود آید سپس برای رفع این بحران جلسه تشکیل می‌دهند وقتی وضعیت بحرانی آب از قبل نیز پیش‌بینی شده و مشخص بوده است بر این اساس باید زودتر تدابیری اندیشیده می‌شد، اقدامات امروز تدبیر نیست بلکه بی‌تدبیری است.
وی با بیان اینکه هنر مدیران این است که بحران را در نطفه خفه کنند، گفت: قطعی چند روزه آب و درگیری مردم با این بحران قابل قبول نیست چرا اجازه می‌دهند مشکلات حاد شود سپس وارد مرحله رفع مشکل شوند پس معنی مدیریت چیست؟
این عضو شورای اسلامی شهر همدان به مشکلات اقتصادی و مالی کشور نیز اشاره و اظهار کرد: با توجه به این شرایط نباید اجازه داد بحران آب نیز بر آن اضافه شده و به مردم بیشتر فشار وارد شود، عامل این وضعیت مدیران بی‌تدبیری هستند که برای مردم ارزش قائل نیستند.

مسؤولان و نمایندگان مجلس پاسخ گو باشند

علی اکبر نظری ادامه داد: بر این اساس مسؤولان استان و نمایندگان مجلس هم باید پاسخ گوی این شرایط به وجود آمده باشند و خود را کنار نکشیده و سکوت نکنند.
وی با اشاره به تأکید استاندار به آب رسانی مناطق مختلف شهر توسط خودروهای آب رسان شهرداری و استفاده از آب فضای سبز اظهار کرد: با این شرایط چرا باید پارک‌ها و فضاهای سبز شهر با تنش بی‌آبی مواجه شود و خودروهای آبیاری به محلات آب رسانی کند این تدبیر و مدیریت نیست مسؤولان باید پاسخ گو باشند و از مردم عذرخواهی کنند، این به آن معنی نیست که ما مخالف کمک شهرداری به همشهریان باشیم همانطور که در شرایط بحرانی شهرداری همیشه پای کار بوده اما این بی برنامگی و بی تدبیری نابودی درختان و فضای سبز شهر را هم تهدید می‌کند.
نظری افزود: شهرداری با مشکل آب‌رسانی برای آبیاری فضای سبز مواجه است و اکنون به خاطر بی‌تدبیری مدیران استان باید نه تنها این مشکلات آب رسانی حل نشود بلکه همین آب رسانی کم را نیز تعطیل کنیم، دیواری کوتاه‌تر از دیوار شهرداری نیست! آیا تنش به وجود آمده باید برای مدیریت شهری باشد؟
وی با بیان اینکه این مدیران همه ادعای تدبیر دارند، گفت: اکنون تدبیر شما کجاست چرا مردم باید این همه فشار را تحمل کنند و مدعیان عذرخواهی اکنون چرا سکوت کرده‌اند.
وی همچنین با اشاره به آلوده شدن آب به دلیل کاهش سطح ذخایر آبی اظهار کرد: آلودگی آب باعث مشکلات سلامت و بهداشت جامعه نیز می‌شود امیدوارم این مشکل حل شود و مسؤولان ضمن عذرخواهی پاسخ گوی بی تدبیر خود باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *