مسئولان پاسخگویی مشکل آب را به دیگری حواله ندهند

مسئولان پاسخگویی مشکل آب را به دیگری حواله ندهند

 

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر همدان با اشاره به بحران آب در همدان، گفت: مسولان پاسخگویی مشکل و بحران آب را به دیگری حواله ندهند.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان: سعید حاجی‌بابایی در نطق پیش از دستور جلسه صحن شورا، با اشاره به سخنان و مصاحبه‌های مسئولین در خصوص رفع مشکل آب و آبرسانی، اظهار داشت: مواردی که در خصوص تامین و حل مشکل آب توسط مسئولین مطرح می‌شود سراسر امید و نقطه قوت است اما واقعیتی که در کف میدان اتفاق افتاده و دیده می‌شود متفاوت‌تر از گفته های مسئولین است.
سعید حاجی بابایی با انتقاد از اینکه برخی از مناطق شهر حدود ۱۲ روز است که آب ندارند؛ اظهار داشت: در این خصوص چه کسی پاسخگو است و چه کسی باید پیگیر موضوع باشد این در حالی است که مسئولین ما از وضعیت مطلوب سخن می‌گویند.
وی ادامه داد: ضمن تشکر از اینکه کار چندین ساله در چند ماه دارد انجام می‌شود اما چرا در مدت چهار ماه، کار موثری برای تامین آب برای بحران آب نشد این در صورتی بود که کمبود و بحران پیش‌بینی شده بود همچنین چرا جیره‌بندی صورت نگرفت؟
وی اظهار داشت: چرا با وجود پیش‌بینی بحران آب کشت محصولات پر آب بر را محدود نکردند؛ در این زمینه متولیان امر باید پاسخگو باشند.
وی اضافه کرد: این بحران و مشکلات برای مردمی به وجود آمده است که در عرصه های مختلف با حضور پررنگ و پرشور خود پای نظام و انقلاب بوده‌اند چرا باید سختی‌ها را اول مردم متحمل شوند و گرفتار مشکلاتی شوند که از ابتدا قابل حل بوده است؟
حاجی‌بابایی همچنین به مشکلات اجتماعی که به دلیل بحران آب به وجود آمده اشاره کرد و گفت: در این بین بیماران و سالمندان و مشکلاتی که معلولیت جسمی دارند چگونه می‌توانند به دنبال تامین و تهیه آب باشند؟
این عضو شورای اسلامی شهر همدان با تاکید بر اینکه اشکالات را باید پذیرفت گفت: یکی از عمده اشکالات کشور و شهر ما این است که مشکلات و مسائل را به دوره‌های قبل نسبت داده و به دیگری حواله می‌دهند و این درست نیست شخص مسئول باید خود پاسخگو باشد و عذرخواهی کند.

کاوسی‌امید: نمایندگان سئوال از وزیر نیرو در موضوع بحران آب را مطرح کنند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به پاسخگو بودن مدیران در زمینه بحران آب، گفت: نمایندگان باید به عنوان وکلای مردم شهر مطالبه‌گر بوده و در مجلس سئوال از وزیر نیرو در موضوع بحران آب همدان را مطرح کنند.

کاوسی‌امید با بیان اینکه دولت باید پاسخگوی مشکل آب باشد، گفت: در راس نفر اول بحران آب در دولت شخص وزیر نیرو است که باید پاسخگو باشد.

تقدیر از دکتر صبا پزشک متخصص کودکان در صحن شورا

شایان ذکر است؛ جلسه صحن شورای شهر همدان با حضور دکتر محمد صادق صبا مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان همدان برگزار شد و در این جلسه به مناسبت سالروز گرامیداشت حکیم هزاره‌ها بوعلی سینا و روز پزشک از زحمات دکتر محمدصادق صبا و دکتر سعید نظری با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.
شایان ذکر است؛ جلسه صحن شورای شهر همدان با حضور دکتر محمد صادق صبا مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان همدان برگزار شد و در این جلسه به مناسبت سالروز گرامیداشت حکیم هزاره‌ها بوعلی سینا و روز پزشک از زحمات دکتر محمدصادق صبا و دکتر سعید نظری عضو شورای شهر همدان با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *