نصب روزشمار در پروژه‌ها به فراموشی سپرده شده است

نصب روزشمار در پروژه‌ها به فراموشی سپرده شده است

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه مصوبه شورا در خصوص اعلام زمان‌بندی برای پروژه‌ها به فراموشی سپرده شده است، گفت: قرار بر این بود که زمان آغاز و پایان هر گونه عملیات تعمیری و اجرایی به اطلاع مردم رسانده شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، مهدی حیدری در نطق پیش از دستور صحن شورا با بیان چند نکته، اظهار کرد: در تقاطع غیرهمسطح رسالت، عرشه پل شهید حجه‌فروش به دلیل تعمیر اقلام مصرفی در دست تعمیر بوده و این امر متداول است.

وی با تأکید بر اینکه صحبت‌ها در خصوص نقص فنی در این تقاطع، پایه و اساس ندارد، گفت: این تعمیر به منظور تعویض درز به عنوان جنس مصرفی تقاطع‌ها در دست انجام بوده و این بازه زمانی به این دلیل انتخاب شد که تداخلی با ترافیک اربعین و بازگشایی مدارس نداشته باشد.

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: در تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی نیز بتن‌ریزی در دو نوبت انجام شده و روند امروزی کار مطلوب است که ای کاش این روند زودتر آغاز شده بود و هر چه زودتر شاهد اتمام کار و بهره‌برداری از این پروژه بودیم.

حیدری به مصوبه شورا در خصوص اعلام زمان‌بندی برای پروژه‌ها و فراموشی این مصوبه اشاره کرد و افزود: قرار بر این بود که زمان آغاز و پایان هر گونه عملیات تعمیری و اجرایی به اطلاع مردم رسانده شود که در تعمیر تقاطع غیرهمسطح رسالت اینگونه عمل نشده است.

وی با بیان اینکه در تقاطع غیرهمسطح شهید همدانی حدود ۲۰ نوبت وعده نصب تابلوی روزشمار داده شد و عمل نشده است، تصریح کرد: مصوبه شورا قانون بوده و به منظور جلوگیری از بروز مشکل باید این امر محقق شود.

کاوسی‌امید: تصمیمات شورا برای شهرداری وسایر دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجراست

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان نیز با تأکید بر اینکه شورای شهر یک رکن تصمیم‌گیری بوده و مردم نمایندگان را برای حضور در پارلمان شهری انتخاب می‌کنند، اظهار کرد: شورای شهر زیرمجموعه دولت، مجلس و قوه قضاییه نیست و خود یک مرجع پاسخ‌دهی است.

اکبر کاوسی‌امید گفت: اعضای کمیسیون‌ها ضمن تبیین جایگاه شورای اسلامی شهر، باید کنار یکدیگر در راستای حفظ و ارتقاء آن تلاش کنند.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات شورای شهر همدان با بیان اینکه اگر چشم امید مردم به نمایندگان خود در شورا نبود، مسائل مختلف خود را از آنها پیگیری نمی‌کردند، تصریح کرد: هر عضو شورا به استناد وظیفه و اختیارات قانونی و تعهد خود در برابر مردم، هر مشکلی در حوزه انتخابی خود را می‌تواند پیگیری کند.

کاوسی‌امید با اشاره به بند ۳۲ ماده ۸۰ در خصوص لزوم ارائه بودجه دستگاه‌های خدمات‌رسان به شورا افزود: علیرغم درخواست کتبی از مدیران عامل دستگاه‌های خدمات رسان، در خصوص ارائه بودجه دستگاه مربوطه به شورا، در راستای اطلاع از بودجه مذکور برای برنامه‌ریزی و ارتقاء کیفیت مدیریت شهر، متاسفانه هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

وی یادآور شد: به عنوان نمایندگان مردم در چارچوب قانون، با تمام توان پیگیری‌ها را انجام می‌دهیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *