هگمتانه؛ بازوی پرتوان شهرداری همدان باشد

هگمتانه؛ بازوی پرتوان شهرداری همدان باشد

رئیس شورای اسلامی شهر همدان با تأکید بر اینکه روزنامه هگمتانه، قدیمی‌ترین روزنامه‌های استان محسوب می‌شود، معتقد است: این روزنامه وزین باید بازوی پرتوان شهرداری همدان باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در دیدار با سرپرست و هیأت فنی و تحریریه روزنامه هگمتانه، ضمن قدردانی از تلاش ۱۰ ساله محمدرضا معتمدزاده در تصدی مدیرمسئول روزنامه، گفت: این رسانه اثرگذار فراز و نشیب‌های بسیاری را در سال‌های اخیر طی کرده است؛ اما همواره شاهد بوده‌ایم که هر گونه تغییر، تحول را به دنبال دارد.
گردان؛ ورود جدی مصطفی شیرمحمدی، فعال رسانه‌ای و کهنه‌کار استان همدان را در تصدی سرپرست روزنامه را بسیار اثربخش خواند و افزود: این شخصیت همراه با به‌کارگیری تجربه، ارتباط‌گیری و سلیقه هنری خود و همچنین همکاری نیروهای انسانی رسانه هگمتانه، تغییرات و تحولات خوبی را به‌ارمغان آورده است و روند رو به رشد را طی می‌کند.
وی با بیان اینکه این رسانه استانی متعلق به مجموعه مدیریت‌شهری همدان است، اظهار کرد: خوشبختانه جاذبه مطالعه روزنامه ایجاد شده است؛ اما باید این روند صحیح، ادامه یابد و سعی کنید فقط دلِ اعضای شورا و شهردار را به جا نیاورید؛ بلکه روزنامه را وزین‌تر کنید.

گردان: ضرورت تقویت روزنامه هگمتانه

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسئولان به مردم گزارش دهند که چه خدمت بزرگ و چه کار شایسته‌ای را برای مردم انجام داده‌اند؛ توصیه کرد: برای جلب اعتماد مردم باید عملکرد حوزه مدیریت‌شهری حتی همراه با رویکرد انتقادی مطرح شود و از سوی دیگر شهروندان آگاه باشند که اعضای شورای شهر، شهردار و مدیران شهری نسبت به بهبود وضعیت شهر تمام همت خود را به کار گرفته‌اند تا دلگرم شوند.
گردان افزود: به طور مثال در دیدار با مدیرعامل شرکت شهاب خودرو (یکی از شرکت‌های آستان قدس رضوی)، مبحث بازسازی ۳۰ دستگاه اتوبوس شهری فرسوده تا پایان مهرماه امسال، در دستور کار قرار گرفت که به چرخه حمل‌ونقل عمومی شهر همدان اضافه خواهند شد تا شاهد خدمات‌رسانی بهتر به شهروندان باشیم و دلگرمی خوبی برای شهروندان همدانی به‌ویژه مناطق محروم‌تر شهر خواهد بود.
وی در ادامه گفت: باید عملکرد مجموعه مدیریت‌شهری همدان به صورت مستند و بدون وعده غیر‌قابل اجرا، مطرح شود تا در موعود مناسب، اثرگذار باشد.
گردان؛ هگمتانه را روزنامه شهرداری همدان برشمرد و افزود: سیستم این روزنامه به‌طور کامل به شهرداری همدان گره خورده است.
رئیس شورای شهر همدان؛ هزینه‌کرد، تزریق اعتبار یا یارانه به این رسانه قدیمی را سرمایه‌گذاری اعلام کرد و گفت: انتظار می‌رود لایحه یا طرح مناسبی از سوی شهرداری همدان برای تقویت روزنامه هگمتانه به صحن شورا ارائه شود تا پس از بررسی کارشناسی شده، مورد تصویب قرار گیرد.
گردان افزود: به دنبال راهکار درآمدزایی برای مجموعه رسانه‌ای شهرداری همدان به عنوان اقدامی ماندگار باشید تا علاوه بر سرپا ماندن روزنامه، شاهد منافع آن برای مردم، شهر و شهرداری باشیم.
وی معتقد است: ضمن ارائه گزارش عملکرد مجموعه شورا و شهرداری و تولید خبر، سیاست‌گذاری با مجموعه مدیریتی روزنامه هگمتانه خواهد بود تا جایگاه مردم در این رسانه استانی، حفظ شود.
رئیس شورای شهر همدان در پایان با توجه به نگرش مثبت و حمایتی شورا به رسانه‌ها و پیگیری جدی برای پرداخت مطالبات آنان، گفت: شورای شهر همدان ارتباط خوبی با تمامی رسانه‌ها دارد.

 شیرمحمدی: تأکید بر بازنگری هویت شهروندی روزنامه هگمتانه

سرپرست روزنامه هگمتانه در ادامه، بازنگری هویت شهروندی روزنامه هگمتانه را مبنای اساسی مدیریت مجموعه برشمرد و معتقد است: برقراری ارتباط با سایر رسانه‌ها و مجموعه‌های اثرگذار، امری ضروری است.
مصطفی شیرمحمدی افزود: انتقاد، شاکله اصلی هر رسانه محسوب می‌شود و مردم باید روزنامه را باور کنند.
وی با بیان اینکه به دنبال فرهنگسازی هستیم، گفت: قصد داریم زمان مطالعه روزنامه هگمتانه را در بین مردم افزایش دهیم.
شیرمحمدی اعلام کرد: با به‌کارگیری یک نیروی اختصاصی برای روزنامه به صورت محله‌محوری عمل خواهیم کرد تا ضمن پوشش شورای اجتماعی محلات، تمامی مشکلات شهر را به صورت نقطه به نقطه و محله به محله مورد بررسی قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *