ضرورت پیگیری امور گردشگری و سرمایه‌گذاری در دوران پساکرونا

ضرورت پیگیری امور گردشگری و سرمایه‌گذاری در دوران پساکرونا

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: پیگیری جدی امور برنامه‌ریزی شده در حوزه گردشگری و سرمایه‌گذاری در دوران پساکرونا امری ضروری محسوب می‌شود.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان؛ حسین قراباغی در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا با تأکید بر اینکه پیش‌روی امور با هدف‌گذاری و مطالعه کارشناسی شده، نتیجه مطلوبی خواهد داشت؛ اظهار کرد: بررسی اقدامات حوزه گردشگری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان بر اساس سیاست‌ سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ در این کمیسیون تخصصی انجام پذیرفت که برخی برنامه‌ریزی‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، اجرایی نشد.
وی با تأکید بر اینکه حوزه میراث فرهنگی به‌ویژه گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است؛ گفت: حساسیت‌های این حوزه در مجلس نیز به‌صورت خاص دیده می‌شود؛ زیرا توسعه گردشگری، توسعه یک منطقه، شهر، استان و کشور را رقم می‌زند.
قراباغی در ادامه گفت: سایت گردشگری سد اکباتان از مهم‌ترین پروژه‌های استانی محسوب می‌شود که استانداری، فرمانداری و نمایندگان مجلس هم پیگیر این موضوع هستند.
وی افزود: مقرر شده است که از ظرفیت سرمایه‌گذاران همراه با مطالعه کارشناسی شده در پروژه سد اکباتان استفاده شود.
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان همچنین بیان کرد: برای بوستان ۱۰۰ هکتاری ولایت هم به‌مانند پروژه سد اکباتان، برنامه‌ریزی صورت گرفته است؛ ضمن اینکه مباحث عمرانی این بوستان واقع در منطقه فخرآباد در سال ۹۸ به طور کامل اجرایی نشد.
قراباغی اضافه کرد: اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام همواره مورد تأکید بوده و هست؛ اما معتقدم پروژه‌های جدید هم باید اجرایی شود تا شاهد پیشرفت و توسعه شهر باشیم.
به گفته وی؛ سایت گردشگری علیصدر به‌عنوان یکی از بهترین ظرفیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری استان همدان، یکی از بزرگترین مجموعه‌های گردشگری دنیا محسوب می‌شود که توجه به این مهم باید به دور از نگاه سیاسی و سلیقه‌ای باشد و در غیر این صورت آسیب‌زاست.
وی معتقد است: اگر سایت گردشگری علیصدر در دستان اصفهانی‌ها و تبریزی‌ها بود به دور از نگاه سیاسی، فقط نگاه توسعه‌ای غالب می‌بود.

 مولوی: تأکید بر احداث ساختمان تشریفات در ورودی‌های شهر

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان نیز تأکید کرد: احداث ساختمان تشریفات در ورودی‌های شهر به‌ویژه جاده تهران امری ضروری محسوب می‌شود.
ابراهیم مولوی معتقد است: پروژه‌های شهری را باید بر اساس شرایط و وضع موجود اقتصادی تعریف کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بخش عمده مسافران، گردشگران و مهمانان از سمت جاده تهران است؛ از این‌رو باید با ایجاد تأسیسات آبرومند گردشگری در این محل، استقبال خوبی از همگان انجام شود؛ ضمن اینکه استقبال و پیشواز مسافران و میهمانان، نشان‌دهنده فرهنگ بالای شهروندان همدان و مهمان‌نوازی آنهاست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *