بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همدان

این پست رو به اشتراک بگذارید

بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همدان

برگزاری پنجاه و سومین صحن شورای اسلامی شهر همدان با بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همراه بود که وی پس از گذشت ۱۱ ماه، به طور رسمی کار خود را به عنوان نماینده مردم همدان در شورای اسلامی شهر از سر گرفت.


به گزارش روابط‌عمومی شورای اسلامی شهر همدان،‌ بر اساس طرح شکایت مولوی نسبت به شورای حل اختلاف استان همدان به هیأت مرکزی شورای حل اختلاف وزارت کشور، نقض رأی سلب عضویت وی از شورای اسلامی شهر، اعلام شد.

در این نشست از زحمات جواد گیاه‌شناس در راستای خدمت ۱۱ ماهه‌اش به عنوان رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا، قدردانی شد.

گردان: مولوی از شورای شهر، شکایتی نداشته است

رئیس شورای اسلامی شهر همدان در صحن شورا، گفت: انتظار می‌رود در مدت زمان باقی‌مانده از عمر دوره پنجم شورا همانند گذشته، با وفاق و همدلی در خدمت شهروندان باشیم و در این بین، رسانه‌ها هم تلاش کنند تا فضای آرام و به دور از حاشیه در مدیریت‌شهری حکم‌فرما شود.

کامران گردان با تأکید بر اینکه استدعا دارم بحث‌های حاشیه‌ای و فضای مجازی از ذهن‌ها دور شود؛ بیان کرد: بنده مصاحبه‌ای در این رابطه نخواهم کرد، زیرا آقای فرماندار گفت آقای مولوی از شورای اسلامی شهر گلایه و شکایتی نداشته‌؛ بلکه از شورای حل اختلاف استان شکایت داشته‌ است و ما دعوایی نداشتیم و بر اساس روند قانونی، مراحل طی شد.

وی همچنین گفت: اکنون همه حاضران در جلسه شاهد هستند که آقایان مولوی و گیاه‌شناس همچون دو برادر رفتار می‌کنند و امید است رسانه‌ها نیز به دوستی این دو عزیز و همه اعضای شورا، دقت کنند.

فرماندار: حضور در صحن شورا برای ابلاغ یک رأی قانونی

فرماندار همدان نیز فلسفه حضور خود در صحن شورا را ابلاغ یک رأی قانونی دانست و گفت: با توجه به اینکه سال گذشته با یک فرآیند قانونی، جواد گیاه‌شناس را به عنوان جانشین ابراهیم مولوی معارفه کردم، او منشأ خدمات ارزشمندی بود و لازم می‌دانم از وی هم قدردانی کنم.

حسین افشاری با اشاره به شکایت مولوی از شورای حل اختلاف استان و نه شورای اسلامی شهر همدان، افزود: طی انجام فرآیندهای مختلفی،طی ۴ جلسه در شورای حل اختلاف، این مهم مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته وی؛ موضوع در هیأت مرکزی شورای حل اختلاف مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نتیجه، ختم رسیدگی اعلام و نقض رأی مبنی بر سلب عضویت آقای مولوی از شورای اسلامی شهر برای مدت باقی مانده دور پنجم اتخاذ شد که این رأی، قطعی است.

افشاری با بیان اینکه این رأی روز گذشته (۱۳ آبان‌ماه ۹۸) از وزارت کشور و دبیر شورای حل اختلاف کشور به استاندار ابلاغ شد؛ ادامه داد: استاندار در ۱۴ آبان‌ جاری رأی را به معاون عمرانی و بنده ابلاغ کرد و فلسفه حضور بنده معرفی آقای مولوی و تقدیر از زحمات آقای گیاه‌شناس است.

وی بیان کرد: لازم به ذکر است پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین و تراز شهر همدان به عنوان یک شهر جهانی مطرح است؛ از این رو طبیعتاً شورای اسلامی شهر، فرماندار، شهردار، رئیس و اعضای شورا نیز در تراز همدان جهانی هستند.

فرماندار همدان با تقدیر مجدد از مولوی و گیاه‌شناس، یادآور شد: این قدردانی به دلیل الزام به رعایت قانون و دوری از حواشی است؛ از سوی دیگر ریاست آقای گردان در شورا همراه با آرامش طی یک سال گذشته، قابل تقدیر است.

فرماندار: فعالیت‌های کم‌نظیر فرهنگی شورا و شهرداری

فرماندار همدان در ادامه با اشاره به اظهار نظر خود مبنی بر فعالیت‌های کم‌نظیر فرهنگی شورا و شهرداری در این دوره در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، گفت: اعتقاد ما نیز همین است که شورا و شهرداری در عرصه فرهنگی موفق عمل کرده‌اند.

افشاری افزود: باید هرچه می‌توانیم روی مباحث گردشگری و جذب گردشگر کار کرده و همدان را به دنیا معرفی کنیم.

مولوی: تنها بدهکار مردم شریف همدان هستم

ابراهیم مولوی، عضو شورای اسلامی شهر همدان هم با بیان اینکه خدا را شاکرم یک بار دیگر به بنده توفیق داد در خدمت مردم شریف و نجیب همدان باشم، گفت: بار دیگر این افتخار به من داده شد تا لباس خادمی و نوکری مردم همدان را به تن بپوشم و بتوانم باری از مشکلات آنها را که در دو دوره به بنده اعتماد کرده و رأی خود را به امانت نزد من گذاشته بودند، بردارم؛ این حق به صاحب اصلی آن که مردم شریف همدان هستند، برگردانده شد.

وی با عذرخواهی از افرادی که طی این مدت موجب رنجش آنها شده بود؛ گفت: اگر در این مسیر موجب رنجش کسی شدم، حلالیت می‌طلبم.

مولوی افزود: ۱۵ مهرماه سال گذشته وقتی در شورا چند روز قبل از آن ریاست شورا فارغ شده بودم، مصوبه‌ای که قبل از آن برای درمانم بود، را پیگیری کردم.

وی با اشاره به مراجعه بیش از ۳۲ بار خود به خارج از کشور برای درمان از سال ١٣۶۵، بیان کرد: با مرخصی قانونی این مجموعه و لطف و امضای این عزیزان تا ۱۵ آبان مرخصی داشتم.

مولوی با بیان اینکه ۱۵ آبان ماه سال گذشته با توجه به اینکه مرخصی اتمام یافت و روند درمان طولانی شد، تصویب مجدد مرخصی بنده در همان جلسه مطرح شده بود، گفت: همه دوستان مصوب کرده بودند که به دلیل شرایط جسمی بنده مرخصی دوم ۴۵ روزه هم مصوب شد.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به تصویب مرخصی با خیال راحت آنجا ماندم و کارهای درمانی را انجام دادم؛ ادامه داد: ۲۱ روز پس از تصویب مرخصی دوم در ششم آذرماه کمیته انطباق با آن مخالفت می‌کند و می‌گوید هر عضو شورا نمی‌تواند بیش از یک ماه مرخصی داشته باشد.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: بنده روال قانون را که کمیته انطباق و شورای حل اختلاف استان و مرکزی بود، پیگیری کردم و روند قانونی در ۴ جلسه شورای حل اختلاف مرکزی بررسی شد.

مولوی با تأکید بر اینکه بنده به شورا برگشتم و با کسی دعوا ندارم؛ گفت: آقای گیاه‌شناس برادر بنده هستند و مشکلی هم با هم نداشتیم.

وی با بیان اینکه همه آنهایی که ندانسته به بنده تهمت و افترا زدند و شایعات را دامن زدند، بخشیدم و حلال کردم؛ ادامه داد: اما از آنهایی که عامدانه و آگاهانه تهمت زدند و افترا بستند نه در این دنیا و نه در آن دنیا نخواهم گذشت و باید پاسخ‌گو باشند.

مولوی یادآور شد: اگر کارم را پیگیری کرده و به موارد قانونی، شکواییه خود را اعلام کردم، فقط به دفاع از حق مردمی بود که بر من منت گذاشته بودند و صیانت از آبروی خانواده‌ای که بیش از ۲۰ شهید برای نظام و امنیت داده است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان در پایان گفت: تنها و تنها بدهکار مردم شریف و نجیب همدان هستم.

 گیاه‌شناس: ما هم به قانون تمکین می‌کنیم

جواد گیاه‌شناس، عضو علی‌البدل شورای اسلامی شهر همدان نیز در این نشست، یادآور شد: بحث اصلی تمکین به قانون بود و ما هم تمکین می‌کنیم؛ اما قانون یک فرصت دیگر و بستر مناسب را برای ما فراهم کرده است.

 

انتهای پیام/

برگزاری پنجاه و سومین صحن شورای اسلامی شهر همدان با بازگشت مجدد ابراهیم مولوی به پارلمان شهری همراه بود که وی پس از گذشت 11 ماه، به طور رسمی کار خود را به عنوان نماینده مردم همدان در شورای اسلامی شهر از سر گرفت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *