استفاده از تجارب شهرهای موفق در امر سرمایه‌گذاری و گردشگری

استفاده از تجارب شهرهای موفق در امر سرمایه‌گذاری و گردشگری

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: حمایت جدی از سرمایه‌گذاران رونق اقتصادی جامعه را به همراه دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در هشتمین جلسه صحن شورا با اشاره به سفر اعضای شورا به شهر کرمان و بم اظهار کرد: با تبادل افکار و اطلاعات سفر پرباری در این دو شهر رقم خورد.
گردان استفاده از تجارب شهرهای موفق در امر سرمایه‌گذاری و گردشگری را ضروری دانست و اضافه کرد: در راستای استفاده از ظرفیت‌های شهر بم در امر گردشگری و انعقاد تفاهم‌نامه خواهرخواندگی دو شهر بم و همدان سفر به این شهر صورت گرفت.
وی نام‌گذاری یکی از بلوارهای اصلی شهر بم به نام همدان را اقدامی دارای اهمیت برای شناساندن و معرفی پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین در شهر گردشگری بم دانست و اظهار کرد: تبلیغات مهمترین مقوله در امر گردشگری است که در انعقاد تفاهم‌نامه با شهر بم، انجام تبلیغات دو جانبه لحاظ شده است؛ به گونه‌ای که در هر دو شهر مقرر شد تبلیغات محیطی برای جذب گردشگر و معرفی شهرها صورت پذیرد.

کاوسی‌امید: معلمان هویت سازی می‌کنند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و امور مالی شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، افزود: معلمان هویت سازی می‌کنند و در دوره تهاجم فرهنگی و احتمال احساس بحران هویت در جوانان، انتظار توجه ویژه به اهمیت جایگاه این قشر از جامعه را از تمام مدیران داریم.
اکبر کاوسی‌امید با تأکید بر اینکه انتظار توجه مجلس، دولت و وزیر آموزش و پرورش به جایگاه معلم را داریم بیان کرد: انتظار می‌رود مدیران استان به مناسبت هفته معلم حداقل در یک مدرسه حضور یابند.

گیاه‌شناس: همت شورا و شهرداری در حمایت از گردشگری سلامت

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان هم در این جلسه ضمن قدردانی از خانواده مرحوم فرشچیان و بنیاد وی در خصوص ارائه خدمات خیرخواهانه در امر بهداشت و درمان به ویژه احداث فضاهای جدید در بیمارستان‌ها، گفت: راه‌اندازی زنجیره هتل بیمارستانی اقدام ارزشمند و مهمی است که می‌تواند در امر گردشگری سلامت بسیار کمک کننده باشد.
جواد گیاه‌شناس اضافه کرد: می‌بایست به همت شورا و شهرداری در حمایت از گردشگری سلامت و توجه به این بخش، سرمایه‌گذاران به منظور احداث زنجیره هتل بیمارستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با کمترین موانع بتوانند در این راه اقدام کنند.


فتحی: شهرک تولیدی صنوف در همدان احداث می‌شود

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به حمایت شورا و شهرداری از سرمایه‌گذاران و کسب و کارهای کوچک گفت: حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی جاده ربات شورین به عنوان شهرک تولیدی صنوف برای انتقال مشاغل مزاحم در نظر گرفته شده است.
علی فتحی اضافه کرد: در صورت اجرای طرح شهرک تولیدی صنوف مشکل بسیاری از مشاغل مزاحم و آلاینده حل خواهد شد.

نوراله‌زاده: اولویتی برای اسکن و بایگانی الکترونیکی در شهرداری قائل نیستند

 

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان نیز گفت: ایجاد شهرداری الکترونیک را از دور سوم پیگیری کردیم اما در شهرداری اولویتی برای اسکن و بایگانی الکترونیکی قائل نیستند.
نرگس نوراله‌زاده اضافه کرد: با توجه به کندی روند اجرای امور مربوط به زیر ساخت سامانه یکپارچه شهرسازی معماری به نظر می‌رسد اولویتی در شهرداری برای انجام بایگانی الکترونیک و اسکن پرونده‌ها وجود ندارد و اسکن‌ها و زحماتی که از قبل طی دو مرحله انجام شده قابل استناد نیست چون فقط یکی از مناطق پاسخ‌گویی از روی مدارک اسکن شده را انجام می‌دهد.
گفتنی است، در این جلسه به مناسبت هفته معلم از معلمان عضو شورای اسلامی شهر همدان تجلیل به عمل آمد.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.