بر حسب ضرورت از نمک‌پاشی در سطح معابر استفاده شود

بر حسب ضرورت از نمک‌پاشی در سطح معابر استفاده شود

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان گفت: باید در موضوع فصل سرد و بحث برف روبی توسط سازمان فرهنگی شهرداری و رسانه‌ها فرهنگ‌سازی شود تا چالش‌ها در این خصوص به حداقل برسد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی‌اکبر نظری در کمیسیون خدمات شهری شورا با موضوع اقدامات شهرداری درخصوص آمادگی در برابر فصل سرما و بارندگی‌ها و تشکیل ستاد برف روبی، اظهار کرد: با توجه به وضعیت جوی باید تمهیداتی به منظور فرارسیدن فصل سرما اندیشیده شود که یکی از آنها موضوع برف روبی است.
وی به اقدامات هر ساله شهرداری در بحث برف روبی اشاره کرد و گفت: تغییرات آب و هوایی و فعل و انفعالات انسان‌ها در تغییر شرایط جوی تأثیرگذار بوده و که همدان نیز از این موضوع مستثنی نبوده است.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: در صورت تداوم این وضعیت و عدم بارندگی کشاورزی و سایر مشاغل نیز با مشکل مواجه خواهد شد.
نظری با بیان اینکه شهرداری به منظور آمادگی برای فرارسیدن فصل سرما و بارندگی‌ها باید دو نکته را مد نظر داشته باشد، افزود: قبل از هر چیز باید تدابیری برای جلوگیری از بروز چالش‌ها اندیشیده شود.
وی خواستار به روزرسانی و رفع مشکلات ابزار و امکانات لازم در این خصوص شد و تصریح کرد: تهیه نمک نیز از نکات دیگری است که باید موارد زیست محیطی نیز در این مورد در نظر گرفته شده و بر حسب ضرورت از نمک‌پاشی در معابر استفاده شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان ادامه داد: نمک‌پاشی عامل آلایندگی آب‎های زیرزمینی و خشک شدن درختان بوده و حتی عامل بروز و تشدید برخی بیماری‌هاست که اقدام به نمک‌پاشی نیز مدیریت شود.
نظری خواستار برگزاری نشست‌های با مدیران مناطق و انجام هماهنگی‌های لازم توسط شهرداری قبل از آغاز بارندگی‌ها و فصل سرما شد و خاطرنشان کرد: هرچه سریع‌تر ستاد برف روبی نیز تشکیل و اقدامات لازم در این خصوص پیش‌بینی شود.
وی با تأکید بر اینکه به هنگام عمل به ویژه در شهرداری نکته مهم این است که شهرداری در نوک پیکان قرار دارد، یادآور شد: با وجود تمام زحمات در این حوزه اما باز هم صحبت‌هایی نیز از عدم اقدامات لازم از سوی برخی افراد و منتقدان شهرداری شنیده می‌شود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: باید در موضوع فصل سرد و بحث برف روبی توسط سازمان فرهنگی شهرداری و رسانه‌ها فرهنگ‌سازی شود تا چالش‌ها در این خصوص به حداقل برسد.

جلیلوند: برف روبی معابر بر اساس اولویت‌بندی انجام می‌شود

معاون خدمات شهری شهردار همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه در بحث ماشین آلات و تدابیر لازم با فرارسیدن فصل سرما و بارندگی‌ها اقداماتی شده است، گفت: نیروی انسانی و تجهیزات لازم نیز به این منظور در نظر گرفته شده است.
حامد جلیلوند باتأکید بر اینکه سازمان فرهنگی شهرداری باید به منظور فرهنگ‌سازی برای عدم مواجه با چالش و مشکلی در بحث برف روبی ورود کند، بیان کرد: مردم باید واقف به تغییر فصل بوده و انتظار داریم سازمان فرهنگی این مهم را برای شهروندان ذهنیت‌سازی کند تا چالشی نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه در بحث برف روبی نیز پیاده‌راه‌ها و به طور خاص پیاده‌راه بوعلی باید ویژه دیده شود، افزود: باید در پیاده‌راه و ابنیه‌ها، برنامه خاص و اقدام ویژه برف روبی انجام شود.
معاون خدمات شهری شهردار همدان تصریح کرد: در برنامه کاری امسال استفاده از ماشین‌آلات کوچک و مجهز به تیغه برف روبی برای معابر کوچک است.
جلیلوند با بیان اینکه اولویت‌بندی معابر در زمان برف روبی طبق عرض معبر و اماکن مهم دسترسی پیش‌بینی شده است، ادامه داد: اولویت‌ها دسته‌بندی شده و نیاز به فرهنگ‌سازی توسط سازمان فرهنگی در بحث برف روبی و اولویت‌بندی‌هاست که شهروندان انتظار برف روبی همه معابر به یک باره را نداشته باشند.
وی خواستار استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی توسط شهروندان در روزهای بارندگی شد و خاطرنشان کرد: شهروندان در این ایام از خودروی شخصی استفاده نکرده و یا این مورد را به حداقل برسانند تا مشکلی در برف روبی و ارائه خدمت پیش نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *