کوچ انبوه‌سازان آسیبی بزرگ برای شهر همدان است

کوچ انبوه‌سازان آسیبی بزرگ برای شهر همدان است

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه انبوه‌سازان نیز در حال کوچ به سایر شهرها هستند که این یک آسیب بزرگ برای شهر است، گفت: باید تدابیری به ویژه از سوی شهرداری به منظور بهبود وضعیت سرمایه‌گذاری و انبوه‌سازی در همدان شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، علی‌اکبر نظری در نطق پیش از دستور جلسه صحن شورا با بیان اینکه مدتی است، نکاتی در مورد افت سرمایه‌گذاری، مطرح می‌شود، اظهار کرد: انبوه‌سازان همدان در این زمینه ابراز نگرانی کرده‌اند و مشکلات فراوانی در کار دارند.
وی به طول انجامیدن یک پرونده در کمیسیون ماده ۵ به مدت ۱۳ سال را یک مصیبت دانست و گفت: این عامل موجب فرار سرمایه‌گذار از همدان شده و انبوه‌سازان نیز در حال کوچ به سایر شهرها هستند که این یک آسیب بزرگ برای همدان است.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: باید تدابیری به ویژه از سوی شهرداری به منظور بهبود وضعیت سرمایه‌گذاری و انبوه‌سازی در همدان شود.
نظری خواستار دقت نظر بیشتر در بحث انبوه‌سازان شد و افزود: شورا باید امور را تسهیل کند تا مردم از آن بهره برده و نتیجه آن نیز به شهر برسد.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت دلالان در حوزه شهر و شهرداری تصریح کرد: در دوره‌های قبل دلالانی در سطح شهر و اکثراً در شهرداری حضور داشتند که فعالیت آنها جز رشوه در بر نداشت که از فعالیت آنها جلوگیری کردیم.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: متأسفانه در این دوره حضور فعالان مضاعف شده است و در این خصوص با حراست نیز مکاتبه داشته‌ایم که از فعالیت آنها جلوگیری کند.
نظری با تأکید بر اینکه به منظور جلوگیری از چنین مسایلی باید رابطه بهتری با مردم برقرار کنیم، خاطرنشان کرد: آنهایی که به عنوان دلال در دوره‌های قبل بیرون کردیم متأسفانه اکنون هم در شورا پرسه می‌طنند و هم در شهرداری جایگاه یافته‌اند.
وی با انتقاد از جایگاه یافتن برخی از این افراد در شهرداری، یادآور شد: حراست باید در این موارد ورود کند؛ مگر آمده‌ایم در شهرداری ایجاد رانت و دلالی کنیم؟
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان در بخش دیگر سخنانش اظهار کرد: تشددها و تعددهای تصمیم‌گیری در شهرداری مردم را به بیراهه می‌برد، چرا مصوبات شورا اجرا نمی‌شود؟
نظری با بیان اینکه در اجرای مصوبات حتی مدیران حرف یکدیگر را هم نمی‌خوانند، گفت: با این وضعیت پس مردم چه کنند، وجهه نظارتی شورا کجاست؟
وی با تأکید بر اینکه لازم است شهرداری کارنشاسانه‌تر و دقیق‌تر در مسایل وارد عمل شود، بیان کرد: عدم اجرای این مسایل خساراتی را به مردم وارد می‌کند.
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان افزود: در باب مدیران نیز دیگر دوران آزمایش و خطا گذشته است، چرا از این همه تخصص و تجربه بهره نمی‌گیریم و چرا در شهرداری از این ظرفیت‌ها استفاده نمی‌شود و تنها ویترین‌سازی شده است؟

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *