نتایج کارشناسی دقیق‌ پروژه پل غدیر، اطلاع‌رسانی عمومی می‌شود

نتایج کارشناسی دقیق‌ پروژه پل غدیر، اطلاع‌رسانی عمومی می‌شود

یکصد و سی‌وهشتمین جلسه صحن شورا با طرح پنج نامه برگزار شد که یک نامه چهار نامه مورد موافقت اعضا قرار گرفت و با یک نامه نیز مخالفت شد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، ارائه گزارش سازمان فناوری شهرداری از «سیستم یکپارچه شهرسازی، نوسازی و درآمد شهرداری» زا موضوعات مهم طرح شده در این جلسه صحن بود.
در این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر همدان، گفت: به ابتکار استاندار همدان مقرر شد، گروه کارشناسی در خصوص بررسی وضعیت فنی پروژه غدیر با حضور نمایندگان شورای شهر و شهرداری تشکیل شود و نتایج این بررسی کارشناسی، به صورت دقیق و شفاف به اطلاع عمومی برسد.
محمود مسگریان پارلمان شهر با بیان اینکه هدف شورای ششم از ابتدای تشکیل؛ تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های نیمه تمام بوده است، اظهار کرد: به منظور تحقق این مهم، شورا در سال گذشته و امسال از تنظیم و ارائه پروژه های بزرگ جدید پرهیز کرد.
وی با تاکید بر اینکه سعی و تلاش شورا بر هدایت فنی، مالی و بودجه به سمت پروژه های نیمه تمام بوده است، گفت: سال گذشته و امسال شهرداری موظف به اتمام پروژه پل غدیر، پل سردار همدانی و پارکینگ آقاجانی‌بیگ شد که در دو پل غدیر و سردار همدانی اقدامات خوبی انجام شد و امید است امسال شاهد افتتاح رسمی این پروژه‌ها باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: پل غدیر آماده بهره‌برداری است اما حساسیت‌های فنی در خصوص این پروژه در فضای مجازی مطرح شد، که شورا و کمیسیون فنی عمرانی پیگیر این حساسیت‌ها هستند.
مسگریان با بیان اینکه بر اساس مدارک ارائه شده از سوی شهرداری تمام مسایل و اصول فنی در این پروژه رعایت شده است، افزود: طبق تأیید شرکت مشاور پل غدیر از لحاظ فنی مشکلی ندارد اما با توجه به حساسیت‌ها و پیگیری‌ها روز ۲۴ آبان ماه و به همت و ابتکار استاندار جلسه‌ای در دفتر معاون امور عمرانی تشکیل و زوایای این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به تصمیم اتخاذ شده در جلسه مذکور تصریح کرد: مقرر شده گروه کارشناسی با حضور نمایندگان شورای شهر و شهرداری تشکیل و نتایج این بررسی کارشناسی، به صورت دقیق و شفاف به اطلاع عمومی برسد.
رئیس شورای اسلامی شهر همدان در ادامه تصریح کرد: پروژه‌های مهم عمرانی باید مطابق قاعده و مسایل فنی باشند و راضی نیستیم در یک پروژه مهم مشکل فنی وجود داشته باشد.

حیدری: مسامحه‌ای در بررسی مسایل فنی پروژه پل غدیر نخواهد بود

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان گفت: مردم و به ویژه شهروندان مطمئن باشند که هیچ گونه مسامحه‌ای در بررسی مسایل فنی پروژه پل غدیر از سوی شورا نخواهد بود.
مهدی حیدری با اشاره به تشکیل جلسه‌ای در استانداری با موضوع پروژه پل غدیر، اظهار کرد: هر آنچه در خصوص این پروژه لازم بود در این جلسه مطرح شد.
وی با تقدیر از استاندار در خصوص برگزاری این جلسه گفت: در جلسه کمیسیون فنی عمرانی و با حضور اعضای کمیسیون و اعضای کمیته فنی نیز این موضوع مورد موشکافی قرار گرفت.
رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به مطرح بودن حدود ۹ اشکال احتمالی در پروژه پل غدیر، بیان کرد: این موارد در مستندات پروژه قابل ارائه است و پس از بررسی در صحن از سوی شورا به شهرداری ارسال خواهد شد.
حیدری افزود: مردم و به ویژه شهروندان مطمئن باشند که هیچ گونه مسامحه‌ای در بررسی مسایل فنی پروژه پل غدیر از سوی شورا نخواهد بود.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری همدان در این جلسه با بیان اینکه نسخه به روز سامانه شهرداری الکترونیک از ابتدای امسال تهیه شد، اظهار کرد: این سامانه با بکارگیری بیش از ۴۰ کارشناس مجرب از شهریورماه امسال راه‌اندازی شد.
جواد مختاری به اعلام ۱۹ فرآیند در این سیستم اشاره کرد و گفت: بیش از ۴۴ لایه اطلاعات مکانی در سامانه بارگذاری شده است که این مهم اکنون بزرگ‌ترین سرمایه شهرداری است.
وی با اشاره به انتقال بیش از ۱۷۰ هزار پرونده به سامانه بیان کرد: بیش از ۱۲۰ هزار پرونده از تعداد کل پرونده‌های منتقل شده روی نقشه جانمایی شده است.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری همدان افزود: صدور الکترونیکی پاسخ استعلامات با قابلیت رهگیری، صدور الکترونیکی پروانه شهرسازی، صدور گواهی الکترونیکی پایان کار و پاسخ‌دهی غیرحضور و الکترونیکی استعلامات دفاتر اسناد رسمی از مزیت‌های راه‌اندازی این سامانه و مراجعه حضوری کمتر مردم به شهرداری است.
مختاری با بیان اینکه اکنون میزان پاسخ‌دهی نسبت به چهار درصد از ابتدای راه‌اندازی سامانه به ۶۶ درصد طی دو ماه رسیده است، تصریح کرد: ۴۷ درصد درخواست‌ها مربوط به استعلام نقل و انتقال است.

علی رضای رییس مرکز پژوهش‌های شورا شد

گفتنی است، در این جلسه و با حضور سعید نظری عضو سابق شورا از تلاش‌ها و زحمات ۱.۵ ساله وی در سمت نایب رییسی و ریاست مرکز پزوهش‌های شورای شهر همدان تقدیر شد و با رای اعضای شورای شهر همدان علی رضایی به عنوان رییس مرکز پژوهش‌های شورا انتخاب شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *