کمیسیون بند ۲۰ شهرداری در راستای حفظ حقوق عامه با مشاغل مزاحم برخورد خواهد کرد

کمیسیون بند ۲۰ شهرداری در راستای حفظ حقوق عامه با مشاغل مزاحم برخورد خواهد کرد

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اصناف، کسبه و مراجع ذیصلاح صادر کننده کسب مجوز بدانند کمیسیون بند ۲۰ در راستای مقابله با مشاغل مزاحم با کسی تعارف و ملاحظه ندارد، گفت: مجموعه شهرداری و کمیسیون مربوطه اقدام قانونی خود در رفع مزاحمت و یا پلمب را انجام خواهد داد.


حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی در جمع خبرنگاران با اشاره به برخورد قانونی با اصناف و مشاغل مزاحم، اظهار کرد: شورای شهر و کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها به طور رسمی با اعلام به تمام دستگاه‌ها، اتحادیه‌ها، اصناف و کسبه و در راستای حفظ حقوق عامه با هرگونه مشاغل ایجاد کننده مزاحمت برای مردم و شهروندان مقابله می‌کند.
وی به صدور حکم رفع تخلف و یا پلمب برای مشاغل مزاحم توسط کمیسیون بند ۲۰ اشاره کرد و گفت: همواره مصالح عمومی و حقوق عامه بر حقوق و مصلح فردی ترجیح دارد.
نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: اگر یک کارگاه، رستوران، مدرسه و یا حتی وجود یک شرکت و یا اداره برای مردم ایجاد مزاحمت کند با آن مقابله خواهد شد.
صفری‌افلاکی واقع شدن برخی مشاغل در کاربری مسکونی و یا صدور مجوز برای کارگاه، مدرسه، شرکت و… در محیط مسکونی را از مصادیق ایجاد مزاحمت برای مردم و شهروندان دانست.
وی با تأکید بر اینکه اصناف، کسبه و مراجع ذیصلاح صادر کننده کسب مجوز بدانند کمیسیون بند ۲۰ در این راستا با کسی تعارف و ملاحظه ندارد، تصریح کرد: مجموعه‌های صادرکننده مجوز حتی آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی مدارس که متولی اعطای مجوز مدارس غیرانتفاعی است این نکته را لحاظ کنند که وجود مدرسه در کوچه‌های مسکونی موجب ناراحتی و گلایه همسایگان شده است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: در صورت معترض بودن همسایگان و یا حتی عدم اعتراض آنها ایجاد اختلال در تردد و آزار مردم در صورت فعالیت آن رسته شغلی، طبیعتاً مجموعه شهرداری و کمیسیون مربوطه اقدام قانونی خود در رفع مزاحمت و یا پلمب را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *