نظام مهندسی، نظارت دقیق و کارشناسانه در مسایل فنی ساختمان داشته باشد

نظام مهندسی، نظارت دقیق و کارشناسانه در مسایل فنی ساختمان داشته باشد

رییس شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: نظام مهندسی، نظارت دقیق و کارشناسانه در مسایل فنی ساختمان داشته باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، محمود مسگریان در جلسه علنی صحن شورا با اشاره به گودبرداری غیراصولی و غیرکارشناسانه در خیابان شهید زمانی در هفدهم آذرماه و ایجاد مشکل برای ساختمان‌های مجاور آن، اظهار کرد: این موضوع به موقع به شهرداری ابلاغ شد.
وی با بیان اینکه شاهد حضور به موقع مسئولان شهرداری، دادستان محترم و مدیریت شهری و اقدام لازم در این خصوص بودیم، گفت: با اقدام به موقع از وقوع یک بحران جلوگیری شد.
رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: در این مورد از سوی بدنه شهرداری اقدامات لازم و فنی صورت گرفت و بتن‌ریزی و استحکام‌بخشی ساختمان آسیب دیده تا ساعت ۶ بامداد روز بعد از اتفاق انجام شد.
مسگریان به انجام تمام مسایل در تأمین امنیت محل و تخلیه ساختمان‌های مجاور و قطع گاز اشاره کرد و افزود: با انجام اینگونه اقدامات از بروز یک حادثه و مصیبت بزرگ در شهر جلوگیری شد و این اقدامات قابل تقدیر است.
وی ضمن تشکر از خانجانی دادستان همدان و مدیران، مسئولان و معاونان شهرداری با بیان اینکه امیدواریم مسایل فنی به گونه‌ای نظارت شود که مشکلی پیش نیاید، تصریح کرد: تقاضا داریم مهندسان ناظر و نظام مهندسی، نظارت دقیق و کارشناسانه در مسایل فنی ساختمان داشته باشند.

حیدری: زنگ خطر گودبرداری در خیابان زمانی جدی گرفته شود

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان نیز با تقدیر از زحمات شهرداری در مهار بحران گودبرداری خطرناک منطقه زمانی، اظهار کرد: درس از بحران و اقدامات پیشگیرانه در اینگونه موارد، مهم است.
مهدی حیدری به بازدید از محل گودبرداری اشاره کرد و گفت: در این بازدید در کنار کمیته تخصصی فنی و hsc، مسایلی احصا شد و عدم وجود جزییات سازه نگهبان در نقشه نظام مهندسی یک نقص بزرگ در این مورد بود که باید به نظام مهندسی ابلاغ شود.
وی با اشاره به نقش شهرداری در کنترل و رفع خطر گودبرداری‌ها بیان کرد: شهرداری به عنوان نهاد صادرکننده پروانه باید در این خصوص نقش خود را به درستی ایفا کند.
رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان افزود: تمایل به ایجاد طبقات زیرین در ساخت و سازها با توجه به افزایش قیمت مسکن و ایجاد پارکینگ از دلایلی است که تعداد و خطر گودبرداری‌ها را رو به فزونی خواهد برد.
حیدری با تأکید بر اینکه زنگ خطر کم هزینه گودبرداری خطرناک زمانی را باید جدی بگیریم، تصریح کرد: به طور قطع عمق، خطر و تعداد گودبرداری‌ها در آینده بیشتر خواهد بود و باید نکات مطرح شده از سوی کارشناسان مد نظر قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.