ضرورت ارائه دستورالعملی برای تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک‌برگ

ضرورت ارائه دستورالعملی برای تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک‌برگ

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداری دستورالعملی برای تبدیل اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک برگ برای تسهیل در امور شهروندان ارائه دهد.


ابراهیم مولوی با اشاره به ابلاغ بخشنامه وزارت کشور مبنی بر اینکه هیچ دستگاهی اجازه ارائه خدمات به بندهای دفترچه‌ای ندارد و باید اسناد تک برگ باشند، اظهار کرد: اخیراً شهرداری بر اساس بخشنامه اداره ثبت اسناد به اسناد دفترچه‌‌ای خدمات ارائه نمی‌دهد و تنها به سند‌های تک برگ خدمات ارائه می‌دهد و این باعث نارضایتی شهروندان شده است.
ابراهیم مولوی با بیان این که اخذ سند تک برگ چندین ماه طول می‌کشد، افزود: با توجه به اینکه صدور پروانه ساختمانی زمان‌بر است می‌توان هم زمان با تشکیل پرونده برای این روند در شهرداری مراجعان را راهنمایی کرد که هم زمان برای اخذ سند تک برگ به اداره ثبت اسناد و املاک مراجعه کنند.
مولوی در این خصوص توضیح داد: در راستای تسهیل امور شهروندان و ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم لازم است شهرداری دستورالعملی به شهرداران مناطق چهارگانه و معاونت‌های مرتبط ابلاغ کند که انجام هم زمان تشکیل پرونده و شروع روند صدور پروانه و تهیه نقشه‌های معماری سازه تأسیسات برق و شهرسازی را تسریع کرده و با اخذ یک تعهد مالکان را برای تبدیل اسناد دفترچه‌ای به ادارات ثبت اسناد و املاک راهنمایی کنند تا هر دو کار هم زمان باهم انجام شود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، وی اضافه کرد: ضمن اینکه روند صدور پروانه ساختمانی و نیز تبدیل اسناد دفترچه به اسناد تک برگی زمان‌بر بوده این دستورالعمل باعث صرفه‌جویی در وقت و زمان شهروندان می‌شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *